Enyhe mínuszban állnak a vezető nyugat-európai tőzsdék, az EUR/USD keresztárfolyamban ugyanakkor a tegnap erősödés után nem volt korrekció, a tegnap euró erősödés után az 1,3150-es szint környékén maradt a devizapár. A nyersanyagok azonban a dollár gyengülése ellenére nyomás alatt maradtak, az amerikai WTI könnyűolaj 97 dollár alá esett és az arany sem tudott egyelőre újra 1730 dollár fölé kerülni.
A forintot tegnap gyengítette az általános eladói hullám, ma reggel viszont határozottan korrigált a hazai deviza, az eurót megint 292 forint alatt jegyzik, a svájci frankért pedig kevesebb, mint 242 forintot kell adni a bankközi devizapiacon. A BUX 0,6 százalékos veszteségen áll, a forgalom alacsony, a vezető részvények gyengülnek, ugyanakkor a veszteségük átlagosan 0,5 – 1 százalék közötti.
A Richter ugyan erős tavalyi negyedik negyedévről számolt be a hajnali gyorsjelentésében, ugyanakkor a vállalat vezérigazgatója, Bogsch Erik nagyon pesszimistán beszélt a magyar piaci kilátásokról erre az évre. Az elmúlt hetekben jelentősen dráguló gyógyszerpapírok egyelőre vezetik az esést, 1 százalékos veszteségen állnak.
A fő sztori továbbra is Görögország, amely percről percre közelebb kerül az államcsődhöz. A nemzetközi piaci közösség és az európai politikai vezetés egyelőre értetlenül és félve nézi az újabb görög belpolitikai torzsalkodást a szükséges és elkerülhetetlen megszorításokról. A hangulatot külön árnyékolja a mai újabb általános sztrájk az országban, ami egyértelműen jelzi az erősödő társadalmi ellenállást a kormány szigorító terveivel szemben. A befektetők feszülten figyelik a fejleményeket, ugyanis most már annyira elfogyott az idő, hogy bármelyik percben érkezhet kulcsfontosságú bejelentés.
A piacokat már hajnalban megakasztották a váratlan jegybanki bejelentések Kínából és Ausztráliából. A People Bank of China (Kínai Nemzeti Bank) ugyanis a várt monetáris enyhítés helyett inkább szigorítás felé mutató intézkedést jelentett be. Ennek lényege nagyjából az, hogy egy kötvénycsere-ügylettel több mint 4 milliárd dollár értékű jüant szív ki a piacról egy hónapra, csökkentve ezzel a pénzügyi szektor likviditását. Közben az ausztrál központi bank a várakozásokkal ellentétben nem csökkentette 25 bázisponttal az alapkamatot, hanem hagyta 4,25 százalékon az erősödő infláció miatt. Az ausztrál dollár erősödött, a tőzsde lefordult a bejelentésre.