1p
Gyengülnek az európai tőzsdék, folytatva az ázsiai irányt és nyomás alatt maradtak a nyersanyagok is. A forint viszont meglepően jól tartja magát és a BÉT mozgása is teljesen megfelel a nemzetközi iránynak. A befektetők továbbra is szinte kizárólag a görög fejleményeket figyelik. Hajnalban ugyanakkor két meglepetés is volt az ázsiai – csendes-óceáni térségből, ezek sem dobták fel a hangulatot.

Enyhe mínuszban állnak a vezető nyugat-európai tőzsdék, az EUR/USD keresztárfolyamban ugyanakkor a tegnap erősödés után nem volt korrekció, a tegnap euró erősödés után az 1,3150-es szint környékén maradt a devizapár. A nyersanyagok azonban a dollár gyengülése ellenére nyomás alatt maradtak, az amerikai WTI könnyűolaj 97 dollár alá esett és az arany sem tudott egyelőre újra 1730 dollár fölé kerülni.

A forintot tegnap gyengítette az általános eladói hullám, ma reggel viszont határozottan korrigált a hazai deviza, az eurót megint 292 forint alatt jegyzik, a svájci frankért pedig kevesebb, mint 242 forintot kell adni a bankközi devizapiacon. A BUX 0,6 százalékos veszteségen áll, a forgalom alacsony, a vezető részvények gyengülnek, ugyanakkor a veszteségük átlagosan 0,5 – 1 százalék közötti.

A Richter ugyan erős tavalyi negyedik negyedévről számolt be a hajnali gyorsjelentésében, ugyanakkor a vállalat vezérigazgatója, Bogsch Erik nagyon pesszimistán beszélt a magyar piaci kilátásokról erre az évre. Az elmúlt hetekben jelentősen dráguló gyógyszerpapírok egyelőre vezetik az esést, 1 százalékos veszteségen állnak.

A fő sztori továbbra is Görögország, amely percről percre közelebb kerül az államcsődhöz. A nemzetközi piaci közösség és az európai politikai vezetés egyelőre értetlenül és félve nézi az újabb görög belpolitikai torzsalkodást a szükséges és elkerülhetetlen megszorításokról. A hangulatot külön árnyékolja a mai újabb általános sztrájk az országban, ami egyértelműen jelzi az erősödő társadalmi ellenállást a kormány szigorító terveivel szemben. A befektetők feszülten figyelik a fejleményeket, ugyanis most már annyira elfogyott az idő, hogy bármelyik percben érkezhet kulcsfontosságú bejelentés.

A piacokat már hajnalban megakasztották a váratlan jegybanki bejelentések Kínából és Ausztráliából. A People Bank of China (Kínai Nemzeti Bank) ugyanis a várt monetáris enyhítés helyett inkább szigorítás felé mutató intézkedést jelentett be. Ennek lényege nagyjából az, hogy egy kötvénycsere-ügylettel több mint 4 milliárd dollár értékű jüant szív ki a piacról egy hónapra, csökkentve ezzel a pénzügyi szektor likviditását. Közben az ausztrál központi bank a várakozásokkal ellentétben nem csökkentette 25 bázisponttal az alapkamatot, hanem hagyta 4,25 százalékon az erősödő infláció miatt. Az ausztrál dollár erősödött, a tőzsde lefordult a bejelentésre.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Deviza / Áru Még ennél is jóval magasabb üzemanyag-árakat jósolnak a jövő hétre
Privátbankár.hu | 2016. október 1. 16:59
Míg az MTI a mától érvényes adóemelés miatt 339-340 forintos benzint és 345-346 forintos gázolajat jelzett előre, addig a GKI Energia szerint a közeljövőben 345 és 355 is lehet a két fontos üzemanyag ára. Az üzemanyagok ugyanis drágultak valamelyest a világpiacon, főleg a hét második felében.
Deviza / Áru Két kézzel szórja a pénzt a tűzre a kínai jegybank
Privátbankár.hu | 2016. február 7. 12:04
Tovább zuhan a kínai devizatartalék, miután a jegybank rengeteg pénzt éget el a piacon a jüan stabilizálására.
Deviza / Áru Őrülten vették az olajat, de a forint és az OTP is kapós volt
Privátbankár.hu | 2015. június 10. 18:53
Az OTP jól teljesített, a többi magyar részvény már nem annyira. A forint ezúttal erősödni tudott, az euró nem ment tovább. Nap közben három százalékos emelkedésben is volt a kőolaj, de ezután kissé lecsendesedett.
Deviza / Áru Hol van a mi forintunk? Lengyelország jobban teljesít
Privátbankár.hu | 2015. április 24. 16:17
Lehet, hogy mi erősnek érezzük a forintot 300 forint alatti euróárfolyamok mellett, de az-e valójában? A lengyel zloty árfolyamából ítélve nem igazán, sőt, inkább gyenge. A trend ráadásul ebbe az irányba mutat. Nemrég az egy főre jutó GDP-ben is megelőztek minket.
Deviza / Áru De jó, hogy nincs devizahitelünk – végképp megállíthatatlan a frank
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 17:00
Miután a svájci jegybank tovább növelte a negatív kamatozású betétek körét, rég nem látott mértékben esett a svájci frank árfolyama, ám csak fél napig. Sokak szerint az SNB már ellőtte minden puskaporát, semmit sem tud tenni az erősödés megállítására. Az ország drágán megfizet az erős frankért, öt éve először recesszióba süllyedhet.
Deviza / Áru Újból a vas és acél országa lehetünk
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 15:58
Acélmű épül Miskolcon, a projekt megvalósulásával újraéledhet a nehézipar Diósgyőrben - mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára.
Deviza / Áru Tovább adják a forintot: ma is gyengülünk
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 09:34
Megint 301 forintál jár az euró jegyzése, több régiós devizával együtt gyengülünk.
Deviza / Áru Európában is a kőolajért megy a harc - bíróságra citálják a németeket
Privátbankár.hu | 2015. április 23. 07:50
A cseh kormány bírósági úton követeli vissza azt a kőolajat, amelyet Csehország a közelmúltban csődbe jutott német Viktoriagruppe raktáraiban helyezett el.
Deviza / Áru Elhagyta magát a forint - frissítve
Privátbankár.hu | 2015. április 22. 13:54
Az előző két nap komoly erősödése után ma visszaesett a forint, az euró árfolyama 300 körül van ismét.
Deviza / Áru Zseniális devizaügylet, vagy a következő svájci frank bukta?
Fellegi Tamás | 2015. április 21. 16:24
Devizapiaci szereplők egyre gyakrabban emlegetnek egy ügyletet, amiben nagyon bíznak. Sokak szerint biztos pénzt lehet vele keresni kis kockázattal. Ez nem más, mint a török líra vétele az euróval szemben. A januári óriás svájci frank bukta után ezeket az ügyleteket illik óvatosabban kezelni, most megnézzük, itt miről is van szó.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG