4p
A számos különböző chat-elő és üzenetküldő, ingyenes netes telefonálást adó alkalmazás közül néhány nemsokára elveszítheti reklámmentes jellegét. A Facebook nemsokára a Messenger kezdőoldalára reklámokat helyezhet el, miután az ez irányú tesztüzem Ausztráliában és Thaiföldön sikeres volt. Más alkalmazások is követhetik.

Az SMS rég halódik, nagyon sokan kommunikálnak már a Facebook Messengerével, a Skype-al, a Whatsappal vagy más hasonló internetes, mobiltelefonos alkalmazásokkal. Sok pénzt megspórolva így a telefonszámlákon, kiváltva az SMS-eket, a telefonhívások egy részét. A hasonló szolgáltatások zöme ingyenes és eddig reklámmentes volt, de ez változóban van.

A Facebook nemsokára a Messenger kezdőoldalára is reklámokat helyezhet el, miután az ez irányú tesztüzem Ausztráliában és Thaiföldön sikeres volt – írta a német FAZ az amerikai cégre hivatkozva. Ezzel a reklámbevételeiket akarják növelni. A Facebook szerint a Messengert 1,2 milliárd ember használja rendszeresen.

A reklámbevétel a fő

Emlékeztetnek arra, hogy a Facebook bevételei idén csökkenhetnek, mert elfogynak a rendelkezésre álló reklámhelyek a fő alkalmazásban. A kiadások viszont 40-50 százalékkal is nőhetnek különböző beruházások és kutatások-fejlesztések miatt. A konszern bevételeinek nagy része reklámokból származik, azon belül is jórészt a telefon- és tablet-alkalmazásokon elhelyezett hirdetésekből.

Azt egyébként, hogy a Facebook alkalmazásai, a Messenger, a Whatsapp és az Instagram reklámokat kaphatnak, már tavaly év végén megszellőztették. Csak idő kérdése, hogy ténylegesen bekövetkezzék. Így nem lesz könnyű megszökni a reklámok elől, mert bár rengetegféle üzenetküldő, chat-elő, videotelefonáló alkalmazás létezik, ezek a legelterjedtebbek.

Utálják az új Skype-ot

A Skype van még, amely azonban mostanában sok sebből vérzik. Az utóbbi hetekben többször is leállt fél napokra, az új szoftververziót pedig nem szeretik az emberek. Ezt a közösségi média felé akarták közelíteni, és Snapchat-szerű lett, de rengeteg kritikát kapott, dugig van az internet a panaszokal.

Általában is, amióta a Microsoft megvette, egyre kevésbé zseniális a szoftver. Idős, a számítástechnikával nehezen barátkozó emberek is használják, például nagyszülők az unokáikkal, gyerekeikkel társalognak vele, de az újabb és újabb reformok után gyakran el vannak veszne, nem találják a megfelelő funkciókat. Régi egyszerűségéből és praktikusságából nem sok maradt.

A Google nem alakított nagyot

Van még a Google chat-programja, amelynek egy régi verzióját a Gmail-ben is lehetett használni. Ezt most június 26-tól leállították, helyette a fejlettebb külön alkalmazás, a Hangouts ajánlott. Reklámnak nem láttuk nyomát benne, az androidos telefonokon alapból megtalálható. Valamiért azonban nem terjedt el igazán, ahogy a Google+ közösségimédia-rendszer sem.

Messenger és Whatsapp az Opera böngészőben (piros nyíl)

A konkurencia-harcban az alkalmazások közelítenek egymáshoz, lassan mindegyik használható lesz mindenütt és mindenfélére. Az eredetileg szigorúan telefonos Whatsapp-hoz például már létezik asztali és tabletekre szánt program is, az Opera böngészőbe pedig nemrég be is építették az elérését, a Messengerével együtt. A Whatsapp más készüléken való használatához azonban – ami kényelmes például, ha sokat kell írni vagy azon a gépen vannak a képeink – még a telefonunkat is online kell tartani. (És az első alkalommal beolvasni vele egy QR-kódot.)

Mindent egy helyen?

Vannak, akik több chat-alkalmazást használnak egyszerre, például mert a baráti körükben az egyik, a munkahelyen a másik, a családban a harmadik az elterjedtebb. Egy érdekes színfolt a Franz nevű, állítólag osztrák uralkodóról (I. Ferenc József?) elnevezett alkalmazás. Ez egy asztali programba gyűjti össze a többi chat-programot, egy helyen lehet áttekinteni őket és értesítést kapni, ha valahol esemény történt. Egyelőre gyorsnak és praktikusnak tűnik.

A Facebook után a Twitter is fellép az online zaklatás ellen: a felhasználók mostantól letilthatják az ismeretlen fiókokról érkező üzenetek fogadását.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Ezzel ütnek el az átlagtól a nyugdíjas korú lakásvásárlók
Privátbankár.hu | 2024. december 13. 11:59
Az átlagostól igen eltérően viselkednek, mint a fiatalok, de náluk drágábban és az országos átlagár felett vásárolnak ingatlant.
Személyes pénzügyek Ezek a szakképzős diákok értenek a legjobban a pénzügyekhez
Privátbankár.hu | 2024. december 11. 19:41
Több ezer diák indult el az ősz legizgalmasabb, milliós összdíjazású pénzügyi tudatossági versenyén, amely kedden a döntőjéhez érkezett. A technikumok és szakképző iskolák vetélkedőjén egy szegedi csapat diadalmaskodott.
Személyes pénzügyek Tizenöt milliós ajándékpénz is járhat, ha fiatal és gyerekeket szeretne
Privátbankár.hu | 2024. december 11. 15:03
A januárban megjelenő munkáshitel és a babaváró kölcsön sok szempontból hasonló felépítése miatt elvben 15 milliós ajándékpénzt is begyűjthetnek az államtól a gyermekvállalásra készülő fiatal párok. Az érintettek ráadásul a bankoktól sem távoznak üres kézzel: a babavárónál szerencsés esetben most is 200 ezer forint feletti, egyszeri jóváírás járhat.
Személyes pénzügyek Hogyan ne legyen horror számunkra a karácsony? – interjú
PR | 2024. december 11. 13:28
Egyre ijesztőbb hírek jönnek az online, telefonos, elektronikus pénzügyi bűncselekmények, lopások és csalások terjedéséről, lényegében bárki potenciális áldozat lehet. Milyen főbb veszélyekkel nézünk szembe, és mit tehetünk a károk elkerülésére? Milyen egyszerű szabályokat érdemes betartani? Interjú Bártfai Gáborral, a CIB Bank információbiztonsági vezetőjével.
Személyes pénzügyek Rohanjon a kútra: csökken az egyik üzemanyag ára
Privátbankár.hu | 2024. december 9. 12:28
A másiké viszont stagnál.
Személyes pénzügyek Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! – 2024 ősz – DÖNTŐ
Privátbankár.hu | 2024. december 9. 10:00
Mit tudsz a pénzügyekről? Itt a Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! diákverseny döntője!
Személyes pénzügyek Ötszázalékos lakáshitelkamat: kivédekezték a bankok, és ez nem is baj
Privátbankár.hu | 2024. december 7. 15:06
Egyelőre igen szűk kört érint a legfeljebb öt százalékos éves kamattal igényelhető lakáshitelek felvételének lehetősége, ami nem is olyan nagy baj a lakáshitel-piac stabilitása szempontjából. A sztenderd, piaci feltételű hiteleknél viszont a lapunknak nyilatkozó szakértő szerint rövid távon nincs lehetőség a kamatok érdemi csökkentésére: ezzel együtt az erős verseny miatt sok az akciós ajánlat a pénzintézeteknél.
Személyes pénzügyek Netes vásárlásokhoz is tökéletes választás a Mastercard Gold betéti kártya
PR | 2024. december 2. 14:44
Akár online vennénk koncertjegyet karácsonyi meglepetésként, akár egy hagyományos boltban szereznénk be az ajándékokat, a Mastercard Gold betéti kártya mindkét esetben kéznél van. A biztonságos használat az internetes vásárlásoknál is alap, az OTP Bank prémium szolgáltatásaihoz kapcsolódva pedig még díjmentes is.
Személyes pénzügyek Itt vannak a munkáshitel részletei – kemény feltételek kerültek be, érdemes vigyázni
Privátbankár.hu | 2024. november 30. 09:11
Nem lesz teljesen ingyen a kamatmentes hitel, aki pedig nem teljesíti a feltételeket, az hirtelen nagyon sok pénzzel is tartozhat az államnak.
Személyes pénzügyek Belső kereslet nincs, megoldás az önkéntes nyugdíjpénztárak kasszáinak feltörése
Hollós János | 2024. november 27. 10:51
Pogátsa Zoltán közgazdász, szociológus szerint a rendszerváltás óta minden kormány sokat tett azért, hogy a magyar jóléti rendszert lebontsa. Most már ki is mondják, helyette itt a munkaalapú társadalom. Egyebek mellett erről is szó volt a Klasszis Média „Nyugdíjszerviz – A nyugdíjmegtakarítások és a lakhatás jövője” címmel rendezett konferenciáján.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG