Az új autó vásárlása sokak számára látóhatáron kívül esik a magas vételár miatt, vagy csak egyszerűen nem szeretné megfizetni azt a felárat, ami a nulla kilométeres szalonautók vásárlásával együtt jár. A használt autók vásárlása ugyanakkor azt is jelenti, hogy a gyári hitelkonstrukciók nem elérhetőek, hiszen azt csak új autó vásárlása esetén tudja biztosítani a kereskedő, ezt közölte a Bankmonitor.hu a Privátbankár.hu-val.
Keresd meg a legjobb személyi hitelt autóvásárláshoz >>
Szerencsére most olyan időszakot élünk, amikor rendkívül alacsonyak a hitelkamatok, úgyhogy még akkor is érdemes belevágni az autóvásárlásba, ha piaci hitelből vásárolsz.
A hiteleknél több alternatíva is szóba jöhet, ugyanakkor jelenleg a személyi kölcsön emelkedik ki az ajánlatok közül, mert alacsony kamat mellett felvehető, bármire felhasználható, és még csak fedezetet sem követel meg a bank tőled.
Válogass itt személyi hitel ajánlatok között >>
További előny, hogy minimális ügyintézéssel, banktól függően rendkívül gyorsan, akár pár óra alatt is hozzá lehet jutni a szükséges összeghez. Ez azt jelenti, hogy az autó megvásárlásának folyamata is lerövidül, így a kiszemelt autót is kisebb eséllyel viszik el az orrod elől.
Autóvásárlás személyi kölcsönből
Két való életből vett példán keresztül is megnéztük, hogy mire számíthatsz, ha személyi kölcsönt vennél fel az autóvásárláshoz. Az első esetben egy olcsóbb, 1 millió forintos, míg a második esetben egy 3 millió forintos használt autó megvásárlását vettük alapul.
Az 1 milliós hitelösszeget 150 ezer forintos jövedelemmel 7 éves futamidővel számolva, már 12,67 százalékos THM mellett felveheted, ami számodra 17 ezer forintos havi törlesztőrészletet jelent. Ezzel szemben a 3 millió forintos hitelt, az átlagosnál magasabb, 250 ezres jövedelemmel már 7,61 százalékos THM-mel is megkaphatod, ami 45 ezer forintos havi törlesztővel egyenértékű.
Tovább a személyi hitel kalkulátorhoz >>
Azonban korántsem mindegy, hogy melyik személyi kölcsönt választod, mert a bankok ajánlatában óriási különbség is lehet. Egy rossz döntés azt jelenti számodra, hogy a kedvezőtlenebb kamat miatt akár 1,5 millió forinttal többet fizetsz vissza a banknak.