„Örömünkre szolgál, hogy folytathatjuk az együttműködést az Antonov Companyval, hogy támogassuk Ukrajna fejlődését és gazdasági növekedését," mondta Ted Colbert, a Boeing Defense, Space & Security elnök-vezérigazgatója.
„Ez a megállapodás demonstrálja folyamatos erőfeszítéseinket, hogy több lehetőséget találjunk az ukrán iparral való együttműködésre, amit az Ukrajnai Védelmi Ipari Egyezmény aláírása is alátámasztott az év elején” - tette hozzá.
A megállapodásban meghatározott lehetséges együttműködési területek közé tartozik a kiképzés, a logisztikai támogatás és a taktikai pilóta nélküli légi rendszerek (drónok), köztük a ScanEagle, karbantartási szolgáltatásai az ukrán fegyveres erők számára. Emellett a vállalatok azt is vizsgálják, hogy az Antonov mérnöki támogatást nyújtson a Boeing számára.
„Egy erős, innovatív és hatékony védelmi ipar kulcsfontosságú a fenntartható gazdasági fejlődés és a nemzetbiztonság szempontjából, és rendkívül sokat várunk az együttműködéstől" - mondta Jevhen Gavrilov, az Antonov Company vezérigazgatója.
„Ez a megállapodás egy teljesen új szintű lehetőséget teremt a legújabb és leghatékonyabb megoldások megvalósítására – a jövőbeni projektek lehetősége mellett az űr- és védelmi iparban is" - tette hozzá.
Korábbi jelentések szerint az Antonov lett Ukrajna első képviselője az Európai Repülési, Biztonsági és Védelmi Ipari Szövetségben (ASD) - teszi hozzá az Ukrinform. A két vállalat a hidegháború alatt ellentétes oldalon állt, ám a közöttük létrejött megállapodás kiemeli Kijev egyre szorosabb kapcsolatát a Nyugattal Oroszország 2022. februári inváziója után - írta a Flightglobal szakportál.