A hónap végén a Bamosz-tagok 477 hazai befektetési alapban összesen 3 535 milliárd forintot kezeltek – közölte a szervezet. Októberben mintegy három százalékkal gyengült a forint, a bizonytalan tőkepiaci hangulat miatt a befektetésijegy-visszaváltások felülmúlták a pénzbeáramlást. A világ tőzsdéin azonban bő tíz százalékos emelkedésnek lehettünk tanúi, így október végére az előző hónaphoz viszonyítva 1,6 százalékos növekedést tudtak felmutatni a befektetési alapok.
Nem meglepő, hogy a részvényalapoknál láthatjuk a legnagyobb változást. A BUX 11,57 százalékos növekedést mutatott, a hazai részvényalapok pedig 12,3 százalékos teljesítményt értek el, ami a frissen érkezett pénzzel együtt 20 százalékos növekedést jelentett a tőkéjükben. A nemzetközi részvényalapoknál viszont a hozamok ellenére is tőkekivonás volt tapasztalható. A pénzpiaci és a is kötvényalapoknál a visszaváltások domináltak.
A tőkevédett alapoknál a lejáró zártvégű alapok okozták a vagyon mérséklődését. A nyilvános ingatlanalapoknál is folytatódott a szerény mértékű, de hónapok óta tartó tőkekivonási trend, októberben 1,9 milliárd forint távozott ezekből az alapokból, amit nem tudtak ellensúlyozni a pozitív hozamok.
Az árupiaci alapok vagyona szintén szép teljesítményt tudott felmutatni, a vagyon 7,3 százalékkal nőtt, aminek része a csekély, 120 milliós tőkebeáramlás is. Az 52 zártkörű alap vagyona augusztusban 7,9 százalékkal nőtt, annak ellenére, hogy az alapokból 7,5 milliárd forintnyi tőke távozott. Ennek oka, hogy a zártkörű alapok jórész részvényalapok, így az árfolyamok emelkedése jó hatással volt rájuk.