4p

A Tisza Párt sokat ígér a nyugdíjasoknak - mi lenne ebből megvalósítható?
Mekkora lesz várhatóan a novemberi nyugdíjkorrekció?

Nyugdíjszerviz élőben Karácsony Mihállyal és Malicskó Gáborral
Vegyen részt és kérdezze Ön is a szakértőket!

2025. április 11. 16:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Amerikai elemzők szerint a jövőben Kína lehet a világ vezető mesterségesintelligencia-fejlesztője, ami a jövő hadviselését is teljesen átalakíthatja.

A legjobb arcfelismerő technológia létrehozásáért hirdetett versenyt az Egyesült Államok Hírszerző Közössége. A kihívás értelmében a programoknak minél több embert kellett azonosítania, mielőtt felszállnak a repülőre. A jelentkezők közül a kínai Yitu Tech startup cég nyerte a versenyt, ezzel pedig hazavihette a 25 ezer dolláros fődíjat - írja a Reuters.

Az Egyesült Államok egyik tanácsadó szervezetének jelentései szerint ez is jól mutatja, hogy a kínai hadsereg miként tudná kihasználni a mesterséges intelligenciával (AI) kapcsolatos fejlesztéseket, hogy modernizálja fegyveres erőit – egyúttal előnyt szerezve az USA-val szemben.

Pár év és túllépik az amerikaiakat

Az egyik kutatócsoport szerint habár Kína technológiailag nem felsőbbrendű, de komoly riválisává vált az Egyesült Államoknak, a mostani ütemet tekintve pedig könnyen maga mögött hagyhatja versenytársát, ami kibillentheti a világ jelenlegi gazdasági és hadászati egyensúlyát.

Biztos munkát szeretnél? Itt tuti nem váltanak le a robotok - Tovább >>>

Az Alphabet Inc igazgatótanácsának elnöke hasonló veszélyre hívta fel a Pentagon figyelmét a közelmúltban. Eric Schmidt szerint Kína júliusban bejelentett terveinek egyértelmű célja, hogy nem csak az Egyesült Államok technológiai szintjére lépjenek, de egyben a világ elsődleges AI fejlesztőjévé váljon. Hozzátette: a következő öt évben még élvezhetjük előnyünket, de Kína nagyon hamar felzárkózik majd ehhez a szinthez.

A Reuters forrásai szerint a Pentagon már korábban is felhívta a figyelmet, hogy Kína hadicélokra is felhasználható technológiákhoz juthatott azzal, hogy bevásárolta magát amerikai vállalatokba. Erre reagálva az amerikai szenátus komolyan szigorította a külföldi befektetőkkel kapcsolatos szabályait.

Jobb stratéga lesz a robot

Az AI lassan minden ágazatban megjelenik és hihetetlen sebességgel fejlődik – ez pedig nem csak a közlekedés átformálását jelentő önvezető autókban, vagy az új gyógyszereket feltaláló gépekben jelenik meg, de komoly változásokat hozhat a jövő hadviselésében is. Önmagukat tanító szoftvereket már most is használ a Pentagon, hogy átnézze a drónfelvételeket, ezzel időt spórolva az elemzőknek.

Kína Népi Felszabadító Hadserege (Kína haderejének hivatalos megnevezése) szintén számos mesterséges intelligenciával kapcsolatos projektet indított, álláspontjuk szerint ugyanis ez olyan áttörést hozhat, ami örökre megváltoztatja a hadviselés jellegét. Bár a kutatások nagy része egyelőre spekuláció – tekintve, hogy igazából még mindig gyerekcipőben jár ez a technológia – a szakértők egyre gyakrabban emlegetik azt a pontot, ahol a mesterséges tudat gyorsabb és precízebb döntéseket tud majd hozni egy harc közben, mint az ember.

A Pentagon szabályzata szerint minden gép által végrehajtott támadást embernek kell felügyelnie, a Kínai Hadsereg ugyanakkor nem biztos, hogy átveszi ezeket az irányelveket. A szakértők pedig hozzátették: Kína várhatóan gyorsabb ütemben tud majd haladni, mivel Amerikához képest sokkal kevesebb jogi és etikai szabály korlátozza a kutatásokat.

Újabb szektort hódítanak meg a gépek: félhetnek a brókerek?

Megállíthatatlan a mesterséges intelligencia fejlődése, az autóipar felforgatása után most a brókerek munkáját sodorja veszélybe egy értékpapírokat vizsgáló program. A gépek ma már kreatív, intuitív feladatokkal is megküzdenek, a mesterséges tudat fejlesztése azonban nem jöhettek volna létre a számítógépes játékok nélkül. További részletek >>>

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Makro / Külgazdaság Dübörög a vámháború: megvan, mekkora vámmal verné Kínát Amerika
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 19:24
Megvan, mennyi az annyi.
Makro / Külgazdaság Kínát kikosarazták: nem talált újabb harcostársat Trump ellen
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 16:24
Ausztrália nem kér a kínai ajánlatból.
Makro / Külgazdaság Kemény üzenet kapott Kínából Donald Trump – ki hátrál meg előbb?
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 13:59
Kudarcba fog fulladni Trump terve – üzenik Kínából.
Makro / Külgazdaság Kiállt Ukrajna gyors integrációja mellett az uniós biztos
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 13:40
Miközben a magyar kormány erőteljes kampányt folytat Ukrajna uniós csatlakozása ellen, az uniós biztos gyorsítaná a folyamatot.
Makro / Külgazdaság Olyan drága autópálya épül Erdélyben, hogy még Magyarországon is megnéznék
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 13:14
Az új szakaszon építik meg Románia leghosszabb közúti alagútját is.
Makro / Külgazdaság A kormány folytatja az árletöréseket
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 12:48
A csütörtök délelőtti Kormányinfón sok minden szóba került, mindenekelőtt az árletörési program további lépései. 
Makro / Külgazdaság Ezért rántotta el a kormányt Donald Trump?
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 11:24
Van még az amerikai elnöknél is erősebb kutya?
Makro / Külgazdaság Szijjártó Péter: „Nem megmondtuk?”
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 10:44
Bejött a magyar kormány számítása a vámháború ügyében?
Makro / Külgazdaság Megtorpant a román gazdaság? Itt a friss GDP-adat
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 10:27
Gyengébb lett a 2024-es végleges adat.
Makro / Külgazdaság Magyarország megint kikapott Romániától
Buksza blog | 2025. április 10. 09:34
Az egy főre jutó tavaly GDP alakulását nézve Magyarországnak nincs oka az örömre. Egyrészt az uniós mezőny végébe tartozik, másrészt javulás sem látható. Miközben a régiós országokban igen. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG