4p
Donald Trump keresztülvitt egy kisebb költségvetési megegyezést, az EKB felfelé módosította a növekedési prognózisát, lefelé az inflációsat. A tőzsdék ezt emelkedéssel ünnepelték, ám a bankszektort alaposan lelombozták a hírek. Ismét 1,2 fölé ugrott az euró/dollár, emiatt száguld az arany, a forint azonban erős, egy forinttal olcsóbb lett az euró.

A nap nagy eseménye az EKB ülése és Mario Draghi beszéde volt, ahol nem változtattak a kondíciókon, amire nagyjából számított is a piac. Egyrészt azonban csökkentették az inflációs várakozásokat, másrészt növelték a gazdasági növekedésre vonatkozó előrejelzést, hadmadszor Draghi arról is beszélt, hogy az euró ingadozása (lényegében erősödése) külön figyelmet érdemel. Utalt arra is, hogy a kötvényvásárlási program sorsáról októberben jöhet új információ. (Ami nem meglepő, mert szeptember 24-én választások vannak Németországban.)

Ezek után az amúgy is pluszban levő európai részvényárak felfelé indultak el, az euró még inkább erősödött, az euró/dollár 1,1960 környékéről 1,2045-re ugrott, most 1,2030. Úgy látszik, a piac arra számított, hogy Draghi erőteljesebben próbálja majd lebeszélni az eurót, de nem így lett.

A bankrészvényeknek jaj

Az erős euró nem szokott jót tenni az európai részvényeknek, de most ezen is túltették magukat, és a német DAX 0,7, a francia CAC 0,3, a brit FTSE 0,6 százalékkal emelkedett. Köszönhetően főleg a technológiai és az autóipari cégeknek, de sok más szektor is pluszban volt.

Egy viszont nem, a bankszektor, amelynek alapvetően a magasabb kamatok tennének jót, de ez most kissé távolabbra tolódott. A Stoxx 600 Banks index 0,8 százalékkal esett, de még az USA pénzintézetei is rosszul teljesítettek. Az USA-ban is rég nem látott alacsony szinten vannak a kötvényhozamok. Az amerikai részvényindexek 0,1-0,2 százalékos mínuszban vannak.

Megvan a nyolcadolás ideje

Itthon is az OTP húzta le a BUX indexet, és mivel súlya magas, hát alaposabban. Az index 0,3 százalékos mínuszban zárt, az OTP 1,3 százalékkal esett, 10 310 forintra. Egy forinttal 486-ra süllyedt még a Telekom is. A Mol viszont 0,7 százalékkal 23 800-ra, a Richter 0,1 százalékkal 6601-re erősödött. Eldőlt, hogy a Mol részvényeivel először szeptember 26-án fognak majd az új névérték szerint, nyolcadolva kereskedni.

További árfolyamok>>>>

Fizetőeszközünk jól viselte a vihart, egy forinttal olcsóbb lett az euró, 305,40 az ára. Eközben a román lej és a cseh korona kissé gyengült, a złoty a tegnapi esés után ma stagnált. A CIG Pannónia 4,6 százalékkal esett, pár százalékkal emelkedtek a „mészáros-papírok” (Konzum, Opimus).

Tegnap este Donald Trump keresztülvitt egy megegyezést az adósságplafonnal kapcsolatban, de csak december 15-ig. Ez is pozitívan hatott a tőzsdékre ma.

Száguld az arany, hát még a bánya

A kiszámíthatatlan pályájú Irma hurrikán miatt még mindig eléggé furcsák az árupiacok, az olaj kissé tovább erősödött, a WTI 49,20, a Brent 54,40. A narancslé, amelynek ültetvényeit fenyegeti a hurrikán, ezúttal felfelé lendült, 3,6 százalékkal, alaposan megrángatták a napokban. Az olaj esetleges további emelkedésének esélyeit az Equilor blogja taglalta.

Vélhetően főleg a gyenge dollár tett megint jót az aranynak, egy százalékos pluszban van, 1352 dolláron. Az aranybányák részvényei (a HUI index) eközben 2,3 százalékkal száguldanak, akárcsak a kapcsolódó GDX jelű ETF. (Ezekről nemrég itt írtunk részletesebben.)

A DAX-tól a mi Nyomdánkig

Visszatérünk a német részvénypiacra – írta az Erste Ötletgyár Maxi hírlevele. Legutóbbi DAX vételi ötletüknek keresztbe tettek az észak-koreai rakétakísérletek, amelyek globális eladói hullámot váltottak ki. Ám a brókercég szerint a piacok egyre gyorsabban, lényegében már napon belül képesek túltenni magukat a most már szinte menetrend szerűen érkező újabb észak-koreai provokációkon. Ez pedig jó viselkedésre utal a DAX index részéről.

Van még szufla a Nyomdában a KBC Equitas szerint. Jól sikerült az év eddigi része a cégnél, „az export továbbra is szépen hízik, jól fogynak a biztonsági termékek, és a legutóbbi negyedévben a nyomtatvány szegmens termékei is”.

Hat százalékos osztalékhozam

A vállalat képes lehet hozni a tavalyi tisztított eredménytermelését, sőt, kicsit annál többet is. A korábbi 1250 forintos fair értéket 1470 forintra emelték, tartást javasolnak. Az idei év után 82 forintos papíronkénti osztalék jöhet, ami hat százalékos osztalékhozam lenne. A részvény egyébként ma 1364 forint volt.

Szintén az Equitas írta, hogy 26 ezer forintról 27 ezerre emelte a Mol részvényekre vonatkozó célárfolyamát a UBS, eközben vételi ajánlását továbbra is érvényben tartja.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 44360 44150 44550 -1,25% 44360 44370 2 371 671 750 HUF 2026-06-23 11:17:49
MOL 3766 3758 3820 -1,36% 3762 3770 322 294 234 HUF 2026-06-23 11:16:35
MTELEKOM 2742 2722 2780 -1,51% 2732 2742 7 826 506 948 HUF 2026-06-23 11:17:44
RICHTER 11790 11760 11870 -0,59% 11790 11820 121 085 650 HUF 2026-06-23 11:16:18
OPUS 370 365 374 +0,82% 367 370 7 985 478 HUF 2026-06-23 11:14:27
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Elbuktak a nagy európai vezetők, bezzeg Budapest
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 11:11
Az olajárral együtt estek a főbb piacok.
Részvény / Deviza / Áru Keserű pirulával ébredt a forint – ennyit ér
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 07:46
A főbb devizapároknál mind ugyanaz volt látható kedden reggel.
Részvény / Deviza / Áru Beleköptek a piacok levesébe a tech fókuszú cégek
Privátbankár.hu | 2026. június 23. 07:28
Így vetett véget Amerika a hét első napjának.
Részvény / Deviza / Áru Ennyiért adják a hétfőn az eurót – volt már jobb napja a forintnak
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 18:39
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben hétfő kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Fényes napja volt az OTP-nek
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 17:39
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1870,08 pontos, 1,36 százalékos emelkedéssel 139 495,62 ponton zárt hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Felemásan ébredt Amerika, olcsóbb lett az olaj
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 16:17
Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok hétfőn.
Részvény / Deviza / Áru Nyerésre áll az OTP a többi blue chippel szemben
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 15:01
A BUX magához térésében mind a négy nagy részvény jótékony szerepet vállalt.
Részvény / Deviza / Áru Európai ellenszélben erősödik a magyar tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 12:46
A főbb részvények erősödnek, a forint viszont veszített a lendületéből.
Részvény / Deviza / Áru A BHP egyre durvábban lépi át a pénzügyi kereteit
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 11:42
Jelentős költségemelkedést jelentett be a BHP Group. 
Részvény / Deviza / Áru Mennyire lehet veszélyes az AI-fellendülés?
Privátbankár.hu | 2026. június 22. 11:36
Dél-Korea nem fél, és egyelőre az Egyesült Államok sem tart a Mesterséges Intelligencia robbanásszerű felhasználásától. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG