4p
Donald Trump keresztülvitt egy kisebb költségvetési megegyezést, az EKB felfelé módosította a növekedési prognózisát, lefelé az inflációsat. A tőzsdék ezt emelkedéssel ünnepelték, ám a bankszektort alaposan lelombozták a hírek. Ismét 1,2 fölé ugrott az euró/dollár, emiatt száguld az arany, a forint azonban erős, egy forinttal olcsóbb lett az euró.

A nap nagy eseménye az EKB ülése és Mario Draghi beszéde volt, ahol nem változtattak a kondíciókon, amire nagyjából számított is a piac. Egyrészt azonban csökkentették az inflációs várakozásokat, másrészt növelték a gazdasági növekedésre vonatkozó előrejelzést, hadmadszor Draghi arról is beszélt, hogy az euró ingadozása (lényegében erősödése) külön figyelmet érdemel. Utalt arra is, hogy a kötvényvásárlási program sorsáról októberben jöhet új információ. (Ami nem meglepő, mert szeptember 24-én választások vannak Németországban.)

Ezek után az amúgy is pluszban levő európai részvényárak felfelé indultak el, az euró még inkább erősödött, az euró/dollár 1,1960 környékéről 1,2045-re ugrott, most 1,2030. Úgy látszik, a piac arra számított, hogy Draghi erőteljesebben próbálja majd lebeszélni az eurót, de nem így lett.

A bankrészvényeknek jaj

Az erős euró nem szokott jót tenni az európai részvényeknek, de most ezen is túltették magukat, és a német DAX 0,7, a francia CAC 0,3, a brit FTSE 0,6 százalékkal emelkedett. Köszönhetően főleg a technológiai és az autóipari cégeknek, de sok más szektor is pluszban volt.

Egy viszont nem, a bankszektor, amelynek alapvetően a magasabb kamatok tennének jót, de ez most kissé távolabbra tolódott. A Stoxx 600 Banks index 0,8 százalékkal esett, de még az USA pénzintézetei is rosszul teljesítettek. Az USA-ban is rég nem látott alacsony szinten vannak a kötvényhozamok. Az amerikai részvényindexek 0,1-0,2 százalékos mínuszban vannak.

Megvan a nyolcadolás ideje

Itthon is az OTP húzta le a BUX indexet, és mivel súlya magas, hát alaposabban. Az index 0,3 százalékos mínuszban zárt, az OTP 1,3 százalékkal esett, 10 310 forintra. Egy forinttal 486-ra süllyedt még a Telekom is. A Mol viszont 0,7 százalékkal 23 800-ra, a Richter 0,1 százalékkal 6601-re erősödött. Eldőlt, hogy a Mol részvényeivel először szeptember 26-án fognak majd az új névérték szerint, nyolcadolva kereskedni.

További árfolyamok>>>>

Fizetőeszközünk jól viselte a vihart, egy forinttal olcsóbb lett az euró, 305,40 az ára. Eközben a román lej és a cseh korona kissé gyengült, a złoty a tegnapi esés után ma stagnált. A CIG Pannónia 4,6 százalékkal esett, pár százalékkal emelkedtek a „mészáros-papírok” (Konzum, Opimus).

Tegnap este Donald Trump keresztülvitt egy megegyezést az adósságplafonnal kapcsolatban, de csak december 15-ig. Ez is pozitívan hatott a tőzsdékre ma.

Száguld az arany, hát még a bánya

A kiszámíthatatlan pályájú Irma hurrikán miatt még mindig eléggé furcsák az árupiacok, az olaj kissé tovább erősödött, a WTI 49,20, a Brent 54,40. A narancslé, amelynek ültetvényeit fenyegeti a hurrikán, ezúttal felfelé lendült, 3,6 százalékkal, alaposan megrángatták a napokban. Az olaj esetleges további emelkedésének esélyeit az Equilor blogja taglalta.

Vélhetően főleg a gyenge dollár tett megint jót az aranynak, egy százalékos pluszban van, 1352 dolláron. Az aranybányák részvényei (a HUI index) eközben 2,3 százalékkal száguldanak, akárcsak a kapcsolódó GDX jelű ETF. (Ezekről nemrég itt írtunk részletesebben.)

A DAX-tól a mi Nyomdánkig

Visszatérünk a német részvénypiacra – írta az Erste Ötletgyár Maxi hírlevele. Legutóbbi DAX vételi ötletüknek keresztbe tettek az észak-koreai rakétakísérletek, amelyek globális eladói hullámot váltottak ki. Ám a brókercég szerint a piacok egyre gyorsabban, lényegében már napon belül képesek túltenni magukat a most már szinte menetrend szerűen érkező újabb észak-koreai provokációkon. Ez pedig jó viselkedésre utal a DAX index részéről.

Van még szufla a Nyomdában a KBC Equitas szerint. Jól sikerült az év eddigi része a cégnél, „az export továbbra is szépen hízik, jól fogynak a biztonsági termékek, és a legutóbbi negyedévben a nyomtatvány szegmens termékei is”.

Hat százalékos osztalékhozam

A vállalat képes lehet hozni a tavalyi tisztított eredménytermelését, sőt, kicsit annál többet is. A korábbi 1250 forintos fair értéket 1470 forintra emelték, tartást javasolnak. Az idei év után 82 forintos papíronkénti osztalék jöhet, ami hat százalékos osztalékhozam lenne. A részvény egyébként ma 1364 forint volt.

Szintén az Equitas írta, hogy 26 ezer forintról 27 ezerre emelte a Mol részvényekre vonatkozó célárfolyamát a UBS, eközben vételi ajánlását továbbra is érvényben tartja.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 45710 45010 45750 +0,91% 45700 45710 6 552 787 680 HUF 2026-06-25 13:00:00
MOL 3672 3610 3726 +0,05% 3664 3670 1 922 592 730 HUF 2026-06-25 13:00:28
MTELEKOM 2680 2666 2726 -1,90% 2678 2682 1 176 026 434 HUF 2026-06-25 13:00:10
RICHTER 12220 12000 12230 +1,83% 12220 12230 941 477 760 HUF 2026-06-25 13:00:29
OPUS 351 350 361 -1,82% 350 351 11 435 722 HUF 2026-06-25 12:51:56
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Egyelőre a Telekom a nap vesztese a budapesti tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 12:49
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 3,04 pontos nyitás után emelkedett csütörtökön délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Mi történik a magyar és az európai tőzsdéken?
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 09:51
Az arany jegyzése nyolc hónapos mélypont közelébe süllyedt.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot erősödött a forint reggelre
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 07:22
Erősödött a forint csütörtök reggelre a főbb devizákkal szemben az előző délutáni jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Kiderült, mi történt a New York-i tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. június 25. 06:56
Vegyesen zártak szerdán a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.
Részvény / Deviza / Áru Kicsit megtorpant a forint
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 18:48
Gyengült kissé szerdán a magyar fizetőeszköz a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru A Richter hasított, a többiek csak poroszkáltak
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 18:29
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 447,74 pontos, 0,32 százalékos csökkenéssel 138 853,98 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Vegyesen indult a reggel a tengerentúli börzéken
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 16:41
Enyhe, vegyes indexmozgással indult a kereskedés szerdán a New York-i tőzsdén.
Részvény / Deviza / Áru Friss: beszakadt az arany, lélektani szint alá bukott az árfolyam
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 15:46
Idén még nem járt ilyen mélyen a csillogó nemesfém világpiaci ára.
Részvény / Deviza / Áru A Richter-papírok viszik a prímet a BÉT-en
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 14:52
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a plusz 1,72 pontos nyitás után csökkent szerdán kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru A Mol-részvényeknek nem fájt a tervezett adóemelés
Privátbankár.hu | 2026. június 24. 12:08
Így kereskedtek szerda délelőtt a magyar tőzsdén.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG