Így nem meglepő, hogy kínai Shanghai Composite index ma 0,8 százalékos esést mutat, annak ellenére, hogy GDP- és ipari termelési adatot tettek közzé, amik meghaladták a várakozásokat. A japán index stagnál, a koreai KOSPI viszont fél százalékkal emelkedik, az indiai tőzsdék lefelé csorognak. Hong Kong zárva.
A forint ma 312,80 eurónként, ez elvileg 30 fillérrel több, mint legutóbb az Investin.com szerint. Valójában azonban már csütörtökön délután is elérte ezt a szintet. Az ilyen gyér, vélhetően üzletek nélküli ünnepi kereskedésből messzemenő következtetéseket nem érdemes levonni, de az biztos, hogy a forint gyengülő szériája már vagy két hete tart.
További árfolyamok itt>>>>>> |
Az olaj részben a koreai feszültségek, részben a rendületlenül emelkedő amerikai fúrótorony-szám miatt esik, már 0,9 százalékkal, 52,70, illetve 55,40 dollárra (WTI és Brent). Így nem csoda, hogy kissé a moszkvai tőzsde is lefelé mozdult el.
A török líra a népszavazás után 1,2 százalékkal erősödik az euróval és 1,7 százalékkal a dollárral szemben. A török részvények BIST-100 0,7 százalékos, az ISE Istanbul 30 index 0,3 százalékos pluszban van.
A dollár 0,3 százalékkal gyengül, ez és a világpolitikai feszültségek vezethettek oda, hogy a nemesfémek ismét szerény pluszban vannak.