Európában a nap végére elromlott a hangulat, a német DAX index például napi minimumán, 0,9 százalékos mínuszban búcsúzott. A francia index 0,3 százalékkal süllyedt, Londonban volt egy pici emelkedés, valamint az olasz és spanyol tőzsde is felfelé tartott. Az Egyesült Államokban fél százalék körüli pluszban járnak a vezető tőzsdeindexek.
Itthon a BUX 0,3 százalékos emelkedést produkált, az OTP két százalékos emelkedése (10 030 forintra) és a Mol 2,3 százalékos süllyedése 1636-ra valósággal kioltotta egymást. A Richter fél százalékkal emelkedett, a Telekom 0,3 százalékkal süllyedt. Az MNB nem okozott különösebb meglepetést a mai kamatdöntő ülésen, a forint kissé erősödni tudott, 364,20 az euró ára jelenleg. A dollár süllyed, a nemesfémek kissé emelkednek, az olaj minimális mínuszban tartózkodik. (A jegybank kamatdöntéséről itt írtunk.)
További és frissebb árfolyamok, grafikonok itt láthatók
Hol avatkozna be a jegybank?
Összességében az infláció kordában tartásának hangsúlyozásával a piaci szereplőket szeretné nyugtatni a jegybank – írja az Equilor Befektetési Zrt. Hírlevele.
Továbbra is az egyhetes betéti tenderekre kell figyelni. Az eszközt rugalmasan alakítja az MNB a csütörtökönként tartott tendereken. A múlt héten változatlan, 0,75 százalékos kamatszint mellett az összes benyújtott ajánlatot elfogadták. Várakozásunk szerint amennyiben a forint nem gyengül legalább további 3-4 százalékkal az euróval szemben, szinten maradhat a kamatszint. Várhatóan a 375-380-as szintek közelében avatkozna be a jegybank, mivel egy további 3-4 százalékos forintgyengülés veszélyeztethetné az inflációs célokat.
Megegyezésre törekszenek az USA-ban
Az amerikai tőzsdéket az a remény élteti, hogy végre megegyeznek az amerikai politikusok az új gazdaságélénkítő csomagról. Valószínűleg ez az utolsó utáni pillanat, Nancy Pelosi házelnök legalábbis ezt a napot jelölte meg végső határidőként.
Az ellenzéki jelölnek, Joe Bidennek sokkal jobbak most az esélyei a két hét múlva esedékes elnökválasztáson, de Donald Trumpot sem írták még le. (Főleg, hogy négy évvel ezelőtt alaposan meglepte a választási eredmény a világ nagy részét.) Csütörtökön lesz még egy televíziós vita, az elemzők szerint ez Donald Trump talán utolsó esélye, hogy fordítson valamit a helyzeten – írta a Markewatch.
Eljárás a Google ellen
Sorban jönnek a gyorsjelentések, az IBM jó eredményeket ért el ugyan, de rosszabb kilátásokról tudósított. Nagy ügyfelei egy része elhalasztja ugyanis a folyamatban levő projekteket. Így több mint három százalékos mínuszban van a részvény.
Gazdasági erőfölénnyel való visszaélés miatt eljárást indítottak az Alphabet (a Google-anyavállalat) ellen az amerikai igazságügyi minisztériumból, 11 amerikai tagállam részvételével. Ez azonban az árfolyamra alig van hatással. Ma este jelent a Netflix, a részvény egyelőre szerény mínuszban van.
Az európai hangulatnak valószínűleg az sem tesz jót, hogy a soha véget nem érő Brexit-történet mintha megint patthelyzetbe torkollana. Az idő pedig itt is vészesen fogy.
A Volkswagen eladja luxusmárkáit?
Kiszivárgott, hogy a Volkswagen-csoport előzetes tárgyalás előzetes tárgyalásokat folytat a Ducati márka eladásáról. Ezt a Reuters az ügyet jól ismerő, meg nem nevezett forrásokra hivatkozva állítja. A Volkswagen nem kívánta kommentálni a hírt.
A VW állítólag ötéves tervezési ciklusában átgondolja a Lamborghini és a Bugatti márkák jövőjét is. A társaság valószínűleg a tömeggyártású autókra szeretne koncentrálni, ezért a nagy teljesítményű motorok és sportautók világában vagy együttműködésre törekszik más gyártókkal, vagy átstrukturálja valahogy ezek gyártását. Esetleg eladná ezeket az üzletágat.
Sokáig bírná a Lufthansa
Közzétette gyorsjelentését a Lufthansa, és bár a számok nagyon csúnyák, a részvény hat százalékos pluszban végzett.
A helyzet nagyon rossz, de nem reménytelen – idézte az N-Tv.de az egyik kereskedőt. Egyelőre a cég a felszínen tud maradni, igaz, csak állami pénzekből és szigorú takarékossági intézkedésekkel. Ha ebben az ütemben folyik a tőke kiáramlása, még négy negyedévet is túlélhet a társaság. Az elemzők reménykednek abban, hogy ennél sokkal korábban érkezik az oltóanyag. Másrészt pedig az utóbbi évek kemény árversenye a piacon a koronavírus-járvány után véget ér. A részvény ebben az évben mintegy ötven százalékot esett.