(Fotó: 123rf.com) |
Az OTP járt ebben élen, 1,6 százalékkal 10 280-ra pottyant. A Mol 0,7 százalékkal 23 660-ra, a Richter egy százalékkal 6615-re süllyedt. A Telekom egy forinttal 487-re gyengült. A forint erősödött, a 305,50-es euróár mintegy ötven filléres mérséklődést jelent.
Az USA-ban a várnál rosszabb lett a várva várt foglalkoztatási adat, kevesebben kaptak állást augusztusban, mint ahogy azt a piaci szereplők becsülték. Ez először alaposan meggyengítette a dollárt, rövid időre 1,1970-re is felugrott az euró/dollár, megközelítve a bűvös 1,2-es szintet.
Ezután nem sokkal azonban az EKB nyilatkozott arról, hogy decemberig várhatóan mégsem nyilatkozik a kötvényvásárlási programja sorsáról, ami visszalökte az euró/dollárt az 1,19-es határ alá. Ennek, ahogy általában az eurógyengülésnek, megörült az európai részvénypiac, és végül 0,7 százalékos emelkedéssel zárt a német és a francia tőzsdeindex is. Ráadásul erős európai beszerzésimenedzser-index is jött.
Az USA-ban a tőzsdeindexek 0,2-0,3 százalékos emelkedésben vannak, az aktivitás azonban alacsony. A hétfői munka ünnepe (labor day) ugyanis sokak számára szünidő, milliók indulnak hosszú hétvégére, hétfőn a tőzsdék is zárva lesznek az országban.
Az olaj ára fél százalék körüli mértékben morzsolódott le, az arany kissé emelkedett, 1324 dollár környékére. Az olajpiaci anomáliákról nemrég itt írtunk.
Tegnap kijött egy optimista elemzői körkép a török gazdasági növekedésről, talán ezért, mindenesetre ma a török líra kivételesen száguldott, 1,3 százalékos pluszban van az euróhoz képest.