6p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Rekordnagyságú, de az elemzői várakozásokat felül nem múló eredményt ért el a Mol, a részvény esik, de az OTP szépen drágul. Stabil a forint és az olaj, stagnálnak az európai részvényindexek a mai fontos amerikai makroadat előtt. A forint csak lazán követi az energiaárakat. Az Instagram újabb lépést tesz a blokkláncok felé.

Európában vegyesen teljesítenek a tőzsdék, a német, francia, brit indexek minimális, 1-2 ezrelékes mínuszban vannak. A piac kivár a délután érkező fontos amerikai munkaerőpiaci adatok előtt. Ezen kívül emészti a rengeteg gyorsjelentést, amik még mindig ömlenek az elemzők asztalára.

A várakozások szerint a nem mezőgazdasági foglalkoztatottak száma (non-farm payrolls) a múlt hónapban 250 ezerrel nőhetett, ami a júniusi 372 ezerrel összehasonlítva a növekedés lassulását jelenti. Ez enyhíthetné a Fedre nehezedő nyomást, hogy a szeptemberi ülésén zsinórban harmadszor is 75 bázispontos kamatemelést hajtson végre.

Az OTP húzza a BUX-ot

A BUX index 0,2 százalékos pluszban van, az OTP 2,5 százalékos ugrása húzza. A hajnali, inkább jónak mondott gyorsjelentése után a Mol viszont egy százalékkal esik. “A várakozás már benne volt a részvényárban” – mondják brókerek. A Richter is fél százalékkal süllyed, viszont a 4iG három, a Telekom 0,7 százalékkal megy fel. Jelentett a Waberer’s is, a részvény 0,9 százalékkal gyengül.

Árfolyamok és grafikonok

A forint alig moccan, 394,80 az euró ára. Az utóbbi napokban nem érkeztek olyan hírek, amelyek az árfolyamot befolyásolni tudták volna, csendes, lassú forinterősödést láttunk. A olaj is megpihent, stagnál, az európai gázár azonban újabb 1-2 százalékkal megy fel.

Az euró/forint árfolyam. Forrás: Tradingview.com
Az euró/forint árfolyam. Forrás: Tradingview.com

Szárnyaló eredményről jelentett a Mol

A Mol rekord magas, az elemzői várakozásokhoz közeli eredményszámokat tett közzé – írta az Equilor Befektetési Zrt.

A folytatódó tevékenységek 249,5 milliárd forint adózott eredménye kimagasló, még ha a megszűnő tevékenységeken elkönyvelt profittal együtt éri is csak el az elemzői várakozásokat.

Egyenesen szárnyaló profitról ír viszont a KBC Equitas.

A megugró olaj- és gázárak, valamint a finomítói marzsok többszöröződő szintje közel 500 milliárd forintos CCS EBITDA eredményhez segítették hozzá a vállalatot. Az erős eredmény után a menedzsment megemelte az idei éves várakozásait is emelték ki.

A részvények csak a jó eredmény előtt emelkednek, ugye?

Ma jelentett a Mol, tegnap este pedig a Waberer’s. Bár voltak negatívumok mind a két jelentésben, jó teljesítményt nyújtott mindkét cég – írta az Erste Befektetési Zrt. (Később  azonban várakozások alatti második negyedévről is beszélnek az olajtársaságnál.)

Pedig ami jó a Mol-nak, az inkább rossz szokott lenni a Waberer’s-nek. Gondolunk itt a magas üzemanyagárakra. Viszont sikerült az árakat áthárítani a megrendelőkre.

A Brent olaj árfolyama. Forrás: Tradingview.com
A Brent olaj árfolyama. Forrás: Tradingview.com

Ez az áthárítás általában is igaz a világban a brókercég szerint, kivéve a kiskereskedelmi láncokat. A részvények viszont sok esetben csak a jó eredmény közléséig emelkedtek, utána már nem.

Ezt láttuk a Richternél, s ezt látjuk ma a Mol esetében is.

Coinbase-Blackrock frigy a kriptópiacon

Két hónapos csúcsa közelében jár a bitcoin és az ether, ma 2-3 százalékos pluszban vannak 23 200, illetve 1660 körül. Nagy hír, hogy a Coinbase kriptotőzsde a Blackrock nevű óriásalapkezelővel szövetkezett, ami újabb jele annak, hogy az intézményi befektetők erősen érdeklődnek e piac iránt.

A Nike, az Adidas, a Gucci vagy a Tiffany után most a Roblox és a Starbucks is jelét adta, hogy tervei vannak a web3, a blokklánc irányába.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

Jönnek az NFT-k az Instára

A Meta Platforms pedig az Instagramon száz országban NFT-funkciót vezet be – írta a Cryptobriefing. Kezdetben Afrikában, az ázsiai és csendes-óceáni térségben, a Közel-Keleten és Amerikában, az Ethereum, a Polygon és a Flow blokkláncokon működő NFT-ket támogatnak. A többinél jóval kisebb Flow érméjének árfolyama egy nap alatt 60 százalékkal ugrott meg.

Az új funkció lehetővé teszi az Instagram-felhasználók számára, hogy digitális pénztárcájuknak az alkalmazáshoz való csatlakoztatásával megosszák a tulajdonukban lévő NFT-ket. Az Instagram tervezi, hogy a felhasználók a

  • Rainbow,
  • a MetaMask,
  • a Trust Wallet,
  • a Coinbase Wallet és
  • a Dapper Wallet

kriptopénztárcákhoz (wallet) is csatlakozhatnak. A funkciónak nem lesz díja.

Tényleg a gáz miatt gyenge a forint?

A következő ábrákon az euró/forint árfolyamot a földgázzal, majd a Brent olajjal hasonlítottuk össze. Mostanában ugyanis sokszor felmerült, hogy a forint elsősorban azért gyenge, mert az ország energiahordozóktól való függése nagyon erős. (És mélységesen ki vagyunk szolgáltatva egyetlen, orosz beszerzési forrásnak.)

A földgáz és az euró/forint árfolyam. Forrás: Tradingview.com
A földgáz és az euró/forint árfolyam. Forrás: Tradingview.com

A földgáz esetében ez csak részben igaz, mivel a gázár nemrég megközelítette korábbi, márciusi csúcsait, a forint viszont éppen megnyugodni, stabilizálódni látszik. Amikor meg március közepétől június elejéig lefelé ment az energiahordozó ára, a forint épp gyengült és új csúcsot ütött meg az euró. Júliusban azonban megint erősödött az együttmozgás, a gázár egyik csúcsával majdnem egybeesett az euró/forint új rekordja is (július 6-án 417 körül).

Inkább az olajat követte a magyar valuta

Az olajnál mintha fordított lenne a helyzet, a forint júliusig elég szépen együtt mozgott a fekete arannyal. Majd elváltak útjaik, az olaj sokat esett, miközben az euró/forint inkább stagnálásszerű állapotba került, csak nagyon lassú forinterősödést láthatunk.

A Brent olaj és az euró/forint árfolyam. Erős volt az együttmozgás. Forrás: Tradingview.com
A Brent olaj és az euró/forint árfolyam. Erős volt az együttmozgás. Forrás: Tradingview.com

Úgy látszik, hogy van ugyan összefüggés az energiaárak és a forint között, de nem mindig és biztosan nem kizárólag ez hat a fizetőeszközünkre. Mindkettőre hathat a dollár ereje és egyes geopolitikai feszültségek is. Emellett azonban mindkét dologra, az energiahordozókra és a forintra is számos olyan tényező hat, ami a másikra nem.

Ilyen a forintnál az ország makrogazdasági helyzete, a kamatszint (más országokhoz képest is), vitáink Brüsszellel és az elmaradó uniós pénzek. De még a lakosság, sőt a vállalkozók lelkivilága is, mert ha nagyon megijednek, akkor devizába és aranyba menekíthetik a pénzüket, ami a forintot gyengítő tényező.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 21600 21260 21700 +0,42% 0 0 7 619 542 700 HUF 2024-11-21 17:09:57
MOL 2676 2666 2690 -0,52% 0 0 1 053 060 966 HUF 2024-11-21 17:13:05
MTELEKOM 1228 1210 1238 +0,99% 0 0 1 418 764 236 HUF 2024-11-21 17:08:33
RICHTER 10810 10710 10910 +0,19% 0 0 885 696 710 HUF 2024-11-21 17:10:12
OPUS 510 507 513 +0,20% 0 0 20 616 942 HUF 2024-11-21 17:05:28
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Szívhatja a fogát, ha a pénzváltónál jár
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 18:47
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben csütörtökön kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Volt valami közös az OTP-ben és a Magyar Telekomban
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 17:59
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 132,42 pontos, 0,17 százalékos emelkedéssel, 79 229,24 ponton zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Már 411 felett jár az euró, bérrobbanás Németországban
Eidenpenz József | 2024. november 21. 12:33
Részben ismét a dollár lehet a felelős a forint gyengüléséért, de a zlotyhoz képest is gödörben van a hazai deviza. A háborús feszültség nem tesz jót a részvényeknek, miközben szárnyal az arany, a bitcoin, a kőolaj és a földgáz. Céláremelés jött OTP-re és Richterre, bérrobbanás volt az EU-ban. Leválhatna a Mol az orosz olajról?
Részvény / Deviza / Áru Itt már bizonyítottak az észak-koreai katonák — hatalmas lopást vittek véghez
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 10:22
Észak-Korea hackerei állnak a 2019-ben elkövetett 42 millió dolláros Ethereum-rablás mögött – közölte a dél-koreai rendőrség.
Részvény / Deviza / Áru Rohamra indult a forint, de meddig juthat?
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 08:09
Erősödéssel indította a napot a forint az euróval szemben, meglátjuk mire lesz ez elég.
Részvény / Deviza / Áru Eláztatta az eső a forintot
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 18:23
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot villantott az OTP a parketten
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 18:09
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1131,04 pontos, 1,45 százalékos emelkedéssel, 79 096,82 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Jövőre olcsó lehet az üzemanyag, újabb bitcoin-rekordot mértek
Eidenpenz József | 2024. november 20. 12:16
Ismét emelkednek a tőzsdék, a BUX index is visszanyerte a keddi vesztesége egy részét. A forint viszont megint gyengélkedik és ismét közelít az euró a 410-es szinthez. A dollár erősödése és az orosz-ukrán háborús feszültség fokozódása lebeg a piacok feje felett, miközben az Nvidia gyorsjelentését várják. Túlkínálat lesz olajból?
Részvény / Deviza / Áru Visszabújik az ágyba, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 07:31
A forint jóval gyengébben „kelt” szerdán, mint kedden.
Részvény / Deviza / Áru A forint elesett a korai sötétben
Privátbankár.hu | 2024. november 19. 18:24
A forint kedd reggeli lendülete nem tartott ki estéig, kisssé megfáradt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG