Donald Trump megválasztásával egy békés időszak ért véget a Google számára: a vállalat korábban ugyanis szoros kapcsolatban állt Barack Obamával, az elnökválasztásban pedig a demokratajelölt Clintont támogatták, ennek megfelelően a kommunikációjuk is ilyen volt. Most viszont égen-földön keresik a konzervatív lobbistákat a washingtoni székházukba, hogy megtalálják majd a közös hangot az új elnökkel, írja a Reuters.
Féltik a húsos fazekat
A Szilícium-völgy nagyjai többségében a demokratákat támogatták a kampány során, ez alól az anyavállalat Alphabet sem volt kivétel. Az ijedtségük így nem alaptalan: mindössze 33 alkalmazottjuk remélte, hogy republikánus elnöke lesz Amerikának, emiatt aztán a kampányok szponzorációjában is alig 23 ezer dollárral támogatták Trump kampányát. Mindeközben Clintonnak 1,6 millió dollárt kalapoztak össze a vállalat 1359 dolgozója.
Mindeközben az adóhatósággal is küzd a Google, súlyos bírságot kell fizetniük, erről korábban itt írtunk. >>> |
A tét nem kicsi, legalábbis a Google számára. Az Obama kormány alatt a vállalat – a megfelelő támogatásért cserébe – számos kedvezményt kapott, egyebek mellett az internet-semlegességről szóló törvény megalkotásánál is nagyobb beleszólási joguk volt a versenytársaknál, ráadásul az alkalmazottainak is jobb lehetőségei voltak a különböző ágak közötti átjárásra. Hasonló bánásmódot vártak a Clinton kormányzástól is, ez azonban most semmivé foszlott. Bár eddig is voltak konzervatív tagok, most plusz erőt kell a lobbitevékenységbe ölniük, hogy kiigazítsák a viszonyt Trumppal.
Mire készül az elnök?
A vezérigazgató, Larry Page jelentette be, hogy szerdán tárgyalóasztalhoz ül az elnökkel, méghozzá a technológiai szektor krémjének társaságában, a találkozóra egyebek mellett hivatalos az Apple vezér Tim Cook és a Tesla-fejes Elon Musk is, valamint a Facebook, az Amazon, és a Microsoft képviselete is. Arról egyelőre még keveset tudni, hogy pontosan miért hívta össze a legnagyobb vállalatokat Trump, a találkozót „ismerkedés” címszóval hívták össze.
MTI/EPA/Justin Lane |
Trump korábban több ízben is összetűzésbe került a fejlesztőcsoportokkal, a vállalatok korábban nemtetszésüket fejezték ki az olyan kampányígéretekkel kapcsolatban, mint a bevándorlók listázása, a kormányzati megfigyelés kiterjesztése és különböző titkosítási folyamatok bevezetése. Mindezek közül a netsemlegesség eltörlése volt az, ami leginkább kiverte a biztosítékot a cégeknél, így mindezek fényében érthető, hogy a Google mellett a többi óriás is jogosan tart az eseménytől.
Önálló életre kelt okosautók
Mindeközben nagy lépésre szánta el magát az Alphabet, újracsoportosították és átnevezték az önjáró autó-projektjüket, így ez mostantól Waymo név alatt, egy külön cégként működik majd. A Reuters szakértői szerint ez lehet az első lépés afelé, hogy az autók a közösség számára is elérhetővé váljanak. Korábban ugyanakkor még úgy tűnt, saját versenyükben maradhatnak le, erről itt írtunk bővebben a Privátbankár.hu-n.>>>
Te kit ölnél meg? A terhes anyukát vagy a veled utazó három gyereket? Messze nem az a legnagyobb probléma az önvezető autóknál, hogy megtanuljanak eljutni A-ból B-be. Ami igazán nagy kihívást jelent a fejlesztőknek az, hogy a gép döntést tudjon hozni egy adott szituációban arról, hogy megéri-e ártania az utasainak. A baj ott kezdődik, hogy még az ember sem tud helyesen dönteni ilyenkor. Az MIT összegyűjtötte azokat a helyzeteket, amikor lehetetlen jó döntést hozni. A cikk folytatásáért kattints ide! >>> |