Hírek
Cikkek Sólyom megvédi az üdülési csekket 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 15:08
Az üdülési csekk egy társadalmi intézmény, amelynek jól bejáratott funkciója van, a családoknak segít, ezért fenn kell tartani - mondta Sólyom László köztársasági elnök kedden Balatonföldváron újságíróknak. A Balaton melletti falvak nagy része a turizmusból él, az itteni polgármesterek pedig kongatják a vészharangot, hogy ha az üdülési csekket megadóztatja  a kormány, akkor ők tönkremennek - mondta az államfő, azután, hogy  együtt ebédelt a Balaton déli partja, valamint a zalai térség településeinek polgármestereivel. "Bajnai adócsomagja konzerválja a lemaradást"   Idén nyáron a kempingezés lehet a sláger  Eltűnnek az éttermekből a vendégek Üdülési csekk: viszik, mint a cukrot MTI
Cikkek A Fidesz eltörli majd az ingatlanadót! 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 14:59
A Fidesz elutasítja az ingatlanadót és keddi elnökségi ülésén olyan határozatot hozott, hogy ha a következő választások után kormányra kerül, akkor mindenképpen eltörli azt - mondta keddi budapesti sajtótájékoztatóján Kósa Lajos. A párt alelnöke elmondta, értékelték a Bajnai-kormány adócsomagját, amelyet két részre bontottak, de mindkét részben számtalan bizonytalanságot találtak. A személyi jövedelemadó változásai kapcsán úgy fogalmazott, hogy azok ebben a formában értelmezhetetlenek. Az ingatlanadóról úgy vélekedett, hogy arról többet lehet tudni: értékalapú, jelentős a befizetendő adó mértéke és a fizetni nem tudók hátralékát az ingatlanra terhelik, amit az utódok azzal együtt örökölhetnek meg. Kósa Lajos az elutasítás okait fejtegetve mérhetetlenül igazságtalannak nevezte az ingatlanadót, és azt mondta, hogy annak bevezetésével a mai párttámogatottsági adatok ismeretében "az MSZP-nek hosszabban bíbelődni nem érdemes". Ingatlanadó: a nyugdíjasoknak nem kötelező  Jönnek az új adótörvények! Nettó bérnövekedést ígér Oszkó Ingatlanadó: a nagycsaládosok kézzel-lábbal hadakoznak  MTI
Cikkek Szakbizottsági igen: kell a gumibot! 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 14:57
Általános vitára alkalmasnak tartotta keddi ülésén az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottsága azt a törvénymódosítási javaslatot, amely értelmében a közterület-felügyelők gumibotot, a polgárőrök pedig gázsprayt kaphatnak. A büntető törvénykönyv (Btk.) átfogó módosításának javaslatáról szóló napirendi pontnál Turi András, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium szakállamtitkára elmondta, hogy a javaslat négy törvényt módosítana. A javaslat szerint gumibotot kaphatnának a közterület-felügyelők, gázsprayt a polgárőrök, módosítanák a sporttörvényt (az esemény szervezőinek kellene a személyi és technikai feltételeket biztosítaniuk a biztonság érdekében), valamint korlátoznák a motorosok és quadosok mozgásterét az erdőkben. Lázár János (Fidesz), a bizottság elnöke szerint nagyon meg kellene szigorítani a felvételi követelményeket például a közterület-felügyeletnél, ahhoz, hogy a tagok kényszerítő eszközöket kapjanak. A sporttörvénnyel kapcsolatban azt mondta a bizottság elnöke: jelenleg nem valószínű, hogy van erre pénzük a kluboknak. Csampa Zsolt, a bizottság fideszes tagja hozzászólásában azt hangoztatta, hogy a kényszerítő eszközök és az igazoltatás a rendőrség feladata. A képviselő véleménye szerint a törvénnyel a vidéki településeket - amelyeknek nincs pénzük közterület-felügyelőkre - állítják szembe a városokkal, ami nem szerencsés. Gál Zoltán a bizottság szocialista tagja szerint "ez egy jó irányú törvényjavaslat", mert növeli a polgárok biztonságérzetét, és ez által jobbá válhat például az állami erőszakszervezetek és a hasonló, civil és önkormányzati szervezetek közti kommunikáció.   Kontrát Károly (Fidesz) arra hívta fel a figyelmet, hogy a mai törvények értelmében 14 éves kortól lehet belépni a polgárőrséghez. Ez viszont aggályokat vet fel a polgárőrök gázsprayhasználatával kapcsolatban - mondta. A bizottság végül 9 igen és 7 tartózkodás mellett általános vitára alkalmasnak tartotta a törvénymódosítási javaslatot. Bevezetik a jogos önvédelmet  MTI
Cikkek Pénz kell az EBRD-nek, hogy osztogathasson 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 14:45
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Banknak (EBRD) több tőkére van szüksége, ha többet várnak tőle a közép- és kelet-európai gazdaságok megsegítésében - mondta kedden Thomas Mirow, az EBRD elnöke. A banknak 20 milliárd eurónyi tőkéje van, de a Húszak (G20) április elején, egy 1,1 billió eurós közös tőkecsomag keretében az IMF mellett más nemzetközi fejlesztési bankoknak, így az EBRD-nek is új tőkét ígértek. A terv keretében 500 milliárd dollárral növekszik a valutaalap közvetlenül mozgósítható tőkekészlete az eddigi 250 milliárd dollárról, és a szervezet további 250 milliárd dollár saját "új pénzt" bocsáthat ki a súlyos finanszírozási problémákkal küszködő felzárkózó gazdaságok segítésére. Ezen felül legalább 100 milliárd dollár további forrást bocsátanak más nemzetközi fejlesztési bankok rendelkezésére, és 250 milliárd dollárral támogatják a nemzetközi kereskedelemfinanszírozást. EBRD: optimista magyar jóslat  Ötmilliárd eurót kap Románia  Az UniCrediten keresztül jön az EBRD pénze 150 milliárd forintot akar az OTP   Tárgyal az EBDR és az OTP - de miről? MTI
Cikkek Nyugdíjkorrekció: 1 millió nyertese lesz? 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 14:28
A nyugdíjkorrekciós program, amelyet idénről 2010-re halasztott a kormány, egymillió nyugdíjast érint majd kedvezően - közölte Korózs Lajos, a szaktárca államtitkára
Cikkek Európa is stressz tesztre készül 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 14:13
Az Európai Unió amerikai mintára felmérést kíván készíteni a pénzintézetek ellenálló képességéről, illetve arról, hogy rendelkeznek-e elég tőkével, közölték uniós források kedden. A vizsgálatokat várhatóan szeptemberre készítik el a nemzeti felügyeleti hatóságok az európai bankfelügyelet iránymutatásai alapján. Megnyugtató a bankok stresszhelyzete A bankok fele megbukott a próbákon USA: a nagybankok fele még bajban van MTI
Cikkek Bérelvonásban vezet Magyarország 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 14:09
Az összes OECD-tagország közül tavaly is Belgiumban, Magyarországon és Németországban volt a legmagasabb a munkáltatóktól és a munkavállalóktól levont, munkabért terhelő adók és járulékok aránya, tette közzé új felmérésének eredményét kedden a párizsi székhelyű nemzetközi Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD). Az elemzés szerint Belgiumban 56,0 százalékot (2007-ben 55,5 százalékot), Magyarországon 54,1 százalékot (2007-ben 54,4 százalékot), Németországban 52,00 százalékot (2007-ben 52,2 százalékot) tettek ki az elvonások tavaly az átlagfizetésre vetítve. Az összes bérteher Mexikóban, Dél-Koreában és Új-Zélandon volt tavaly a legkisebb, 15,1 százalékos, 20,3 százalékos, illetve 21,2 százalékos. Az OECD-átlag 37,4 százalék volt. A jelentés szerint több OECD-tagállamban enyhén csökkentek a béreket terhelő adók tavaly, a legnagyobb mértékben Lengyelországban, 3,2 százalékponttal 39,7 százalékra, és Törökországban, 3 százalékponttal szintén 39,7 százalékra. Nettó bérnövekedést ígér Oszkó Drámai adócsökkentést ígérnek jövőre  Oszkó nyugtat: nem lesz több megszorítás   A gazdagokat jobban "ütnék" MTI
Cikkek Rogán kiborult a Ferrarin: szerződést bontott 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 14:02
Felbontják a szerződést az V. kerületben a Belváros-Lipótváros Parkolásszervező és Üzemeltető Zrt.-vel és november elsejével az önkormányzathoz rendelik a parkolás ellenőrzését - jelentette be Rogán Antal (Fidesz) polgármester kedden sajtótájékoztatón. A céggel 12 évvel ezelőtt kötöttek megállapodást határozatlan időre, egy belső ellenőrzés azonban feltárt egy szerződést, amely szerint a társaság 2007-ben egy Ferrarit lízingelt 60 millió forintért - mondta Rogán Antal, hozzátéve: elfogadhatatlan, hogy valaki közpénzből származó bevételből ilyen autót finanszírozzon. Közlése szerint a szerződés miatt kezdeményezte a kerületi parkolókat üzemeltető Fővárosi Közterületi Parkolási Társulás keddi ülésén a szerződés felmondását és azt, hogy november elsejével a parkolás ellenőrzése kerüljön önkormányzati hatáskörbe. A határozatot a társulás egyhangúlag elfogadta - tette hozzá. Felveszik a harcot a rokkantkártyás trükközőkkel Térfigyelő kamerák kerülnek a fővárosi aluljárókba Nincs akadály: utánajárnak a parkolási ügyeknek Parkolás: vizsgálhatják a politikai szálakat Hová tűnik az a rengeteg parkolási pénz? MTI
Makro / Külgazdaság "Történelmi esély": magyar-szlovák kiegyezés? 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 13:56
Most történelmi esély van arra, hogy Magyarország és Szlovákia kibéküljön egymással - hangsúlyozta kedden az MTI-nek adott nyilatkozatában Balázs Péter külügyminiszter, aki szerdán Pozsonyban tárgyal  Miroslav Lajcákkal, szlovák hivatali partnerével. Emlékeztetett arra, hogy az elmúlt fél évben "nagy volt a mozgás" csaknem minden hivatali szinten: Magyarország szinte összes állami vezetője felvette a kapcsolatot szlovák partnerével, kormányzati vegyes bizottságok működtek, öt parlamenti bizottság ülésezett a szlovák parlamenti társbizottsággal együttesen. Lajcákkal - közölte Balázs Péter - most leltárt készítenek, áttekintik, hogy meddig sikerült eljutni a különböző megbeszéléseken. Igyekeznek megállapítani, hogy a nyitott problémák közül melyeket tudnak megoldani külügyminiszteri szinten, és melyek azok, amelyekben magasabb szinten kell dönteni. A legkeményebb dió, a legérzékenyebb problémák köre a kisebbségek ügye - állapította meg a magyar külügyek irányítója. "Nem számítok arra, hogy a szlovák fél bármit is elhallgatna azokból a problémákból, amelyek az elmúlt időben a nyilvánosság előtt is az asztalra kerültek" - mondta Balázs Péter, hozzátéve, hogy ő a maga részéről szintén meg fog említeni minden felmerült kérdést. Nemrégiben lezajlott első, luxembourgi találkozójukon az volt a benyomása, hogy szlovák partnere is nyitott az őszinte hangvételű párbeszédre.   A miniszter hangsúlyozta, hogy nem csupán a vitás pontokat kell azonosítani, hanem azokat a területeket is, ahol tág tere nyílik az együttműködésnek, hiszen ez előre mozdíthatja a kapcsolatok általános alakulását. Uniós tagság: fényes siker vagy csúfos bukás? A szlovákok félnek Magyarországtól? Szlovák euró: a zloty és a forint jobb üzlet! MTI
Cikkek Senki sem akar ide jönni üzletelni 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 13:51
Tovább romlott az üzleti helyzet megítélése Közép- és Kelet-Európában az áprilissal záródott negyedévben, de a hanyatlás mértéke kisebb volt, mint az előző negyedévben
Cikkek Szénerőmű a Mátrában: 2013-ra elkészül 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 13:40
A Nógrád megyei Mátraterenyére tervezett szénerőmű 2013-ban épül meg a tervek szerint, a létesítmény mintegy 120 ezer magyar háztartás éves villamosenergia igényét tudja majd biztosítani - mondta Farkas Tamás, a beruházó Első Nógrádi Erőmű (ENE) Zrt. vezérigazgatója kedden az MTI-nek. A projekt jelenleg az engedélyeztetési eljárás előkészítésénél tart, és csak ezt követően kezdődnek még az engedélyeztetési eljárások és a környezeti hatásvizsgálat. Ha ezek kedvezően zárulnak, akkor kaphatja meg a beruházás az egységes környezethasználati engedélyt. Farkas Tamás hozzátette: terveik szerint 2010 második felében zárul le az engedélyeztetési folyamat, és ha a Magyar Energiahivatal mindent rendben talál, ekkor kezdődhet meg az erőmű építése. A létesítmény az ütemezés szerint 2013-ban készül el, és kapcsolódik rá az országos villamoshálózatra. A Nógrádi Erőmű Zrt. 49,9 megawattos kiserőművet akar építeni Mátraterenyén, az erőművet 20 százalékban biomasszával, nagyobbrészt szénnel fűtenék, ehhez megnyitnák a közeli székvölgyi külszíni fejtést. A vezérigazgató elmondta: az ENE Zrt. projektcéget 2008 augusztusában vásárolta meg a társaság 100 százalékos tulajdonosa, a Herco Holdings. Az erőmű környezeti hatásaival kapcsolatban Farkas Tamás kifejtette: a projekt jelenlegi fázisában még csak előzetes vizsgálatok állnak rendelkezésükre, de ezek alapján kijelenthető, hogy az erőmű sem az egészségre, sem a környezetre, sem a természetre nem jelent veszélyt. Hozzátette: ezt több tényező garantálja. Egyrészt az MVM Erbe által készített előzetes vizsgálati anyagok szerint a kibocsátási értékek messze alatta maradnak az ökológiai és egészségügyi határértékeknek, másrészt az engedélyek kiadásának feltétele a rendkívül szigorú előírások teljesítése. A vezérigazgató elmondta azt is, azzal, hogy az erőmű 20 százalékban biomasszát éget el, igazodik az EU 20-20-20 irányelvéhez, ahhoz, hogy 2020-ra 20 százalékra kell növelni a megújuló energiák részarányát, és 20 százalékkal kell csökkenteni az üvegház hatású gázok kibocsátását. A tervezett beruházásról az ENE pénteken falugyűlésen tájékoztatta a bányászhagyományokkal rendelkező Mátraterenye lakóit. Gecse László polgármester ezt követően arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az esetleges káros hatások, az út állapota és a falun naponta háromszor átmenő kamionforgalom miatt vannak ellenzői az erőműnek, de a többség azt szeretné, ha megépülne. Elmondta: Mátraterenyén egyelőre a szakhatósági véleményeket várják a beruházásról. Távhő: elhibázott döntés az áfacsökkentés Sikítunk, ha a környezetünkről van szó  Miskolcon belevágnak a biomasszába A magyarok szél- és naperőművet akarnak  MTI
Cikkek Belgrád: fizessenek többet, ha diplomát akarnak! 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 13:36
Nagyon megnőnek a felsőoktatási tandíjak Szerbiában a 2009-2010-es tanévtől - derül ki a belgrádi sajtóban az utóbbi napokban megjelent híradásokból. Van, ahol az emelkedés az 50 százalékot is felülmúlja - a Belgrádi Egyetem geográfiai karán ezután 63 000 dinár helyett 95 000 dinárba (több mint ezer euróba) fog kerülni egy tanév. A legmélyebben azoknak kell a zsebükbe nyúlniuk, akik a szerb fővárosban az építészeti karon akarják taníttatni a gyermeküket - nekik 240 000 dinárt (2580 eurót) kell erre szánniuk. A legolcsóbb a Belgrádi Egyetemnek a kelet-szerbiai Borban működő műszaki kara, de ott is elkérnek 30 000 dinárt (mintegy 100 000 forintot) egy-egy hallgatótól. A négy szerbiai egyetemen (Belgrádon kívül Újvidék, Nis és Kragujevác központtal működik még ilyen, karokat sok városban fenntartó felsőoktatási intézmény) a tandíjak átlaga évi 100 000 dinár körül mozog. Állami finanszírozású felsőfokú oktatás is létezik Szerbiában, de az abba bekerülők létszámát már jó ideje évről évre csökkentik, s ma már csak töredéke a fizetős oktatásban részt vevőkének. Zarko Obradovic oktatási miniszter többször is felszólította az egyetemeket, hogy a gazdasági válságra való tekintettel ne emeljék tandíjaikat, azok viszont arra hivatkoznak, hogy az állam komoly összegeket megvont tőlük, s működésük csak tandíjemeléssel tartható fenn. Foghíjas könyvespolcok: csak a tanulók olvasnak többet Zárolták az oktatási pénzeket?    Szlovák tankönyvek: nyertek a magyar nevek  MTI
Cikkek Orbán: Pécsen kiderült, nincs megosztottság 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 13:31
Orbán Viktor szerint a pécsi polgármester-választás megmutatta, hogy az ország túl van a bal-és jobboldali megosztottságon, a változást akarók párthovatartozásra való tekintet nélkül egy irányba szavaznak, ha van megfelelő jelölt és program. "A mostani választási eredmény arról szól, hogy az emberek nem aszerint szavaznak balra vagy jobbra, egyik vagy másik jelöltre, hogy magukat bal- vagy jobboldalinak gondolják, sőt már lassan nem is aszerint, hogy hova szavaztak korábban, egyetlen dolog érdekli őket, hogy hogyan fogunk kikeveredni abból a helyzetből, amiben most Magyarországon van" - mondta Orbán Viktor, aki a Fidesz keddi elnökségi ülése után a pécsi időközi polgármester-választáson győztes Páva Zsolttal együtt tartott sajtótájékoztatót.      A Fidesz elnöke a pécsi eredmény kapcsán ugyanakkor arra is figyelmeztetett, hogy ha a változást akaró jobboldaliak egy irányba szavaznak, akkor nagyarányú győzelem születik, ezért minden olyan kísérlet, amely megpróbálja "megosztani, farigcsálni, forgácsolni" az egyébként masszív jobboldali szavazóközösséget, az valójában a baloldal malmára hajtja a vizet. A pécsi vereség megtöri a szocialistákat? Pécs üzent: elég volt! Tarolt a Fidesz a pécsi választáson Szili a sírból is visszahozhatja az MSZP-t Bajnai Gordon besegít a Szili-kampányba  Ö-ö: Szili törvényt sértett Orbán a pécsieknek üzentMTI
Cikkek Chavez államosította az olajipart 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 13:27
Venezuelában államosítottak 39 olajipari szolgáltató céget, köztük több külföldi társaság helyi leányvállalatát. A hivatalos állami közlöny szerint a Petroleos de Venezuela SA (PVDSA) állami olajcég azonnali hatállyal átvette az ellenőrzést például az amerikai Williams Companies Inc. gáz- és olajipari nagyvállalat és az ugyancsak amerikai központú ProTec International venezuelai érdekeltségei felett. Az intézkedést alig néhány nappal azt követően hajtották végre, hogy a parlament a múlt héten elfogadott egy törvényt, amely az olajiparhoz kapcsolódó mindenfajta tevékenység állami ellenőrzésének kiterjesztését irányozza elő. Az erről szóló közlemény szerint az érintett 39 vállalkozás teljes vagyona, árukészlete, felszerelése és iratanyaga az állami olajcéghez kerül, amely magához vonja a folyó projektek irányítását is.     A Hugo Chavez elnök vezette kormány gondosan ügyelt az esetleges nemzetközi döntőbírói eljárások megelőzésére; a törvény egy passzusa arról rendelkezik, hogy a magánvállalatok és az állam közötti vitás kérdésekben kizárólag helyi bíróságok jogosultak eljárni. Venezuela az Egyesült Államok legnagyobb olajszállítója, bizonyított készlete 99 milliárd hordóra rúg. Az olajipar a dél-amerikai ország legfőbb bevételi forrása, ugyanakkor a szakszervezetek szerint az ágazatban eszközölt államosítások tömeges állásvesztéshez vezethetnek. Chavez egyébként az egyik legnagyobb bankot, a Banco de Venezuelát is államosítani kívánja. Hétfői televíziós beszédében elmondta, hogy a bank hamarosan köztulajdonba kerül, és a kormány már elvégeztette a megfelelő értékeléseket és számításokat. Venezuelában nem viccelnek: államosítanak egy óriásbankot Kína globális olajbirodalom akar lenni Új barátság: Chávez és Medvegyev?  MTI
Cikkek A Fundamenta hallgat a PSZÁF-re 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 13:21
A Fundamenta az igazgatóság javaslatára nem fizet osztalékot a tavalyi eredménye után, eleget téve a PSZÁF kérésének; jóllehet a 2008-as esztendő a társaság eddigi legeredményesebb éve volt, az 1 milliárd forintot meghaladó adózott eredményt a saját tőke növelésére használta fel - közölte a társaság az MTI-vel kedden. A társaság szavatolótőkéje a 2007. végi 3,1 milliárd forintról 2008. végére 3,9 milliárd forintra emelkedett, ezzel tovább erősítette stabilitását. A Fundamenta tőkemegfelelési mutatója pedig továbbra is magas, 2009. elején 18,42 százalék volt. A cég első negyedéves értékesítése hónapról hónapra erősödik, a jelentős lakossági igény miatt az idén a tervek szerint 200-zal bővíti Fundamenta Személyi Bankár hálózatát. Bravúros eredmény: duplázott a Richter 4 milliárdot vesztett az MFB BUX: tavaly november óta nem láttunk ilyet!  Alig látható mínusz a Magyar Telekomnál     MTI
Makro / Külgazdaság Új cseh kormány: eredményes júniusi zárást akarnak 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 13:09
Prioritásának tekinti Csehország új kormánya, hogy eredményesen fejeződjék be az ország januárban kezdődött és június végéig tartó soros elnöki tevékenysége az Európai Unió élén - hangoztatta kedden Brüsszelben Jan Fischer miniszterelnök. José Manuel Durao Barroso európai bizottsági elnökkel folytatott találkozója után az új kormányfő azt is jelezte: a szakértői kabinet azt szeretné, ha Prágában sikeresen lezárulna az Európai Unió új reformszerződésének ratifikálási folyamata, azaz Václav Klaus államfő aláírná a dokumentumot. Fischer támogatásáról biztosította Barrosot egy újabb bizottsági elnöki mandátum elnyeréséhez. 17 taggal rajtol az új cseh kormány  A rockénekes maradt a cseh szakértői kormányban Prága: durva kritika a németeknek és az osztrákoknak Prága: pluszt vártak, de 2,3% lesz a visszaesésMTI
Cikkek MNB: nem bírnak leállni a rekorddöntéssel 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 13:00
Újabb rekordszintre emelkedett az MNB kötvények értékesítése a keddi aukción, így ismét csúcsot ért el a forgalomban lévő kötvények állománya. Április eleje óta ez volt a hatodik olyan aukció, amely rekordot hozott az értékesítésben és az állományban egyaránt. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 1.250,73 milliárd forint értékben adott el zéró kuponos kéthetes kötvényt, míg a múlt heti értékesítés 1.214,044 milliárd forint volt.  A héten 1.206,67 milliárd forint, míg a múlt héten 1.189,90 milliárd forint értékben járt le kötvény. A jegybank kötvényeinek forgalomban lévő állománya így 2.464,77 milliárd forint - az aukciók történetének eddigi legmagasabb értéke, a múlt héten 2.420,72 milliárd forint volt. Az állomány értéke tavaly december eleje óta alakul ezer milliárd forint, április 15. óta pedig kétezer milliárd forint felett; 2009-es minimuma is 1.442,10 milliárd forint; a tavalyi év utolsó aukciója után feljegyzett 1.245,23 milliárd forintos értéket a legutolsó aukció értékesítési adata (1,.250,73 milliárd) is meghaladta. Kéthetes kötvények: már az 5. rekorddöntés után Frankcsere: folytassa, MNB!  A devizatartalék dobta meg az MNB eredményét  MNB: újabb rekorddöntés után a kéthetes kötvényekMTI
Cikkek Offshore cégalapítás - Törvényesen hatékony 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 13:00
Május 14-én az offhore cég, mint a hatékony adóoptimalizálás és vagyonmegőrzés törvényes útja kerül bemutatásra a JogiForum.hu által szervezett konferencián (x)
Cikkek Parlament: őszre ígérik a magáncsődöt 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 12:55
A parlament költségvetési bizottsága kedden elutasította azt, hogy tárgysorozatba vegye a családok csődvédelméről szóló törvény elkészítésére felszólító határozati javaslatot, amelyet három kereszténydemokrata képviselő nyújtott be, ugyanakkor a szocialista képviselők elmondták az ülésen: a magáncsődről szóló törvény szeptemberben az országgyűlés elé kerülhet, és akár gyorsított eljárással tárgyalható. Az állami vagyonról szóló törvény - szocialista képviselők által javasolt - módosítását viszont egyhangúlag vette tárgysorozatba  a bizottság, és kormánypárti többséggel általános vitára bocsátotta. A javaslat - a mai gazdasági helyzetre tekintettel - elhalasztaná a kisebbségi tulajdonrészek eladását. A kormány segít a Bajnai-csomag áldozatain  Őszre megérkezhet Magyarországra a magáncsőd  MTI
Cikkek Pengethet a Penny: 100 milliós bírság 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 12:47
A fogyasztók megtévesztése és tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt 100 millió forint bírságot rótt ki a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a Penny Market Kereskedelmi Kft.-re - közölte a hatóság az MTI-vel kedden. A GVH 2008 októberében indított vizsgálatot a Penny Market ellen, melynek során megállapította, hogy az üzletlánc 2008. augusztus 3. és 2008. október 3. között tartott akcióiban a fogyasztók megtévesztésére alkalmas magatartást tanúsított, illetve tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott.     A versenyhivatal közleménye szerint a fogyasztóknak a boltokban sokszor többet kellett fizetniük az akciós újságban, a plakátokon vagy a nyomtatott sajtóban meghirdetett akciós áraknál. Az egyes üzletek ezenkívül sokszor önkényesen kezdhették, illetve fejezhették be a meghirdetett akciós árak alkalmazását. A GVH szerint nem egyedi hibáról volt szó, hanem egy olyan rendszerhibáról, amelyik bármikor, bármelyik üzletben, bármelyik akciós termék árával kapcsolatban előjöhetett. A GVH enyhítő körülményt nem talált, súlyosbító körülményként vette viszont figyelembe, hogy a Penny Market igen súlyos, a fogyasztóknak közvetlen kárt okozó jogsértést követett el. A piac jelentős szereplőjének tartott társaság ráadásul visszaesőnek minősül, hiszen hasonló ügyben a GVH már elmarasztalta, így pontosan tudnia kellett volna, hogyan kell jogszerűen eljárni - fogalmaznak a közleményben. A Penny Market mindezek ellenére a megtévesztő reklámokat széles körben alkalmazta, több akción át, több héten keresztül, a megtévesztés pedig nagyszámú (146) terméket érintett. Az 1994-ben alapított, élelmiszer jellegű vegyes bolti kiskereskedelemmel foglalkozó Penny Market 1996 júniusában nyitotta első üzletét Magyarországon, mára 165 tagból álló üzlethálózattal rendelkezik. Bírság: 5 millióba került az apró betűs rész   Elkente a versenyt a Castrol Hungária  Ötmillióba került a Citibanknak a félrevezetés Kartelleztek a kertészek?  MTI
Cikkek Talpra magyar cégek: közel a mélypont? 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 12:43
Egyre pesszimistábbak a vállalkozások, az Iparkamara vállalati konjunktúra indexe mínusz 18 százalékra esett áprilisban, ami a felmérés 1998-as indulása óta a mélypontot jelenti
Cikkek Tovább "rontották" Ukrajnát 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 12:34
Tovább rontotta a spekulatív sávon belül Ukrajna szuverén adóskockázati besorolását kedden a Moody´s Investors Service, a makrogazdasági helyzet folytatódó romlására és a nem teljesítővé váló hitelek arányának gyors növekedésére hivatkozva. A nemzetközi hitelminősítő a devizában és hazai valutában kiadott ukrán kormánykötvények osztályzatát "B1"-ről egy fokozattal "B2"-re módosította, és az új osztályzatra is további leminősítés lehetőségére utaló negatív kilátást léptetett érvénybe. Egy másik nagy hitelminősítő, a Standard & Poor´s még kockázatosabb kategóriában, "CCC plusz" szinten tartja nyilván az ukrán adósságot; ez a legrosszabb szuverén besorolás egész Európában. Gazdát cserélt az Emfesz - a Gazprom a háttérben?  Az oroszok kölcsönadnak Ukrajnának - gázra?  Az ukránok megint elzárták a gázt?  MTI
Cikkek Nincs fizetés a szalámigyárban 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 11:59
Május 10-ig nem tudta kifizetni dolgozói áprilisi bérét a budapesti székhelyű Herz Szalámigyár Zrt., mivel hónapok óta nem tud megállapodni bankjával a folyó finanszírozási kérdésekről - olvasható a Herz keddi sajtóközleményében. Annak ellenére, hogy a Herz termékei prémiumtermékek, s így a gazdasági válság ellenére továbbra is keresettek, a finanszírozás hiánya hónapok óta ellehetetleníti a termelést és a napi működést - magyarázza a kialakult helyzetet a közleményben Nagy Endre, a Herz vezérigazgatója. A vállalat a finanszírozási problémák következtében csökkenteni kényszerült termelését, és az elmúlt hónapban 130 dolgozó csoportos létszámleépítését jelentette be. "Mára minden területen drasztikus lépésekkel a minimumra csökkentettük a működési költségeket. Kész reorganizációs tervünk van a folytatáshoz. A jelenlegi helyzetben már csakis a külső finanszírozáson múlik, mikor tudunk a dolgozóknak bért fizetni, és helyreállítani a megszokott működési rendet" - fogalmaz a közleményben Nagy Endre. A Herz Szalámigyár Zrt. jelenleg több mint 350 dolgozóval működik, azonban szezontól függően csúcsidőben 400-500 főt is foglalkoztathat. Évente mintegy 7.000 tonna húst dolgoz fel. A társaság 2008-ban 7,149 milliárd forintos árbevételt ért el, exportja meghaladta az egymilliárd forintot. Főbb exportpiacai a környező országok, valamint Németország, Svédország, Hollandia és Lengyelország. A szalámigyárak csődje kivégzi a sertéstartókat A szalámigyár is elbocsát  Brüsszel megvédi a Herz szalámit MTI
Cikkek "Volt egy pillanat, mikor majdnem összeomlott Magyarország" 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 11:54
A Financial Times szerint a pénzügyi összeomlás veszélye elmúlt Magyarországon, de a politikai következmények már kezdenek látszani
Cikkek Pénzt kell tolni az EU-ba! 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 11:44
Legalább 400 milliárd euróval meg kell toldani az eddigi gazdaságélénkítő csomagok összértékét az Európai Unióban a válságból való kilábalás érdekében - vélekedik legújabb könyvében Guy Verhofstadt volt belga miniszterelnök, széles körben elismert, tekintélyes európai politikus. Kedden Brüsszelben bemutatott könyvében, amely a "Kiút a válságból - hogyan mentheti meg Európa a világot" címet viseli, azt javasolja, hogy az Európai Beruházási Bank bocsásson ki európai kötvényeket a megnövelendő ösztönző csomagok finanszírozhatósága érdekében. Verhofstadt szerint jelenleg nem eléggé összehangoltak, sőt mi több, bizonyos pontokon protekcionista jegyeket viselnek magukon az egyes európai országok nemzeti gazdaságösztönző intézkedései. Úgy véli, először is vissza kell állítani a pénzügyi piacok fenntartható rendjét, új szabályokkal és megfelelő felügyelettel. A bankokat újra kell tőkésíteni, és a behajthatatlan követelések felvásárlására "európai rossz bankot" kell létrehozni. Ezután megoldást kell találni az európai gazdaságok mobilitási problémáira és a lakosság elöregedéséből fakadó hátrányokra. Nagyobb hangsúlyt kell helyezni az informatika, illetve az infokommunikációs technológia, mint húzóágazat fejlesztésére. Mindezek a liberális belga politikus szerint megvalósíthatóak, hiszen az európai középosztály jelentős részének van elég banki megtakarítása, amivel - az európai kötvény alkalmazása révén - finanszírozhatók a programok. Verhofstadt neve olykor felvetődik arról folyó találgatások során, hogy melyik európai politikus pályázhatna esetleg sikerrel az Európai Bizottság elnöki tisztségére a júniusi európai parlamenti választások után José Manuel Barroso néppárti bizottsági elnök ellenében. Megnyugtató a bankok stresszhelyzete  Rábólintott az ötmilliárdos programra az EU Az európaiak nem hisznek az unióbanMTI
Cikkek Alig van már színlelt szerződés 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 11:38
Mintegy 40 százalékkal kevesebb munkavállalót érintő szabálytalanságot tárt fel az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség az áprilisi ellenőrzések során
Cikkek Mi a teendő, ha összetörjük a lízingelt autót? 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 11:09
A hitelre vásárolt, lízingelt vagy bérelt autók esetében a tulajdonos és az üzembentartó személye elkülönül, és ez a biztosítási kárrendezés során is különleges eljárást igényel
Cikkek Bajnai: előbb versenyképesség, utána euró 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 09:48
Bajnai Gordon szerint Magyarország fájdalmas, de fontos műtéten megy keresztül, s a miniszterelnök biztos benne, hogy az ország meg fog gyógyulni. "A kormányprogram nemcsak a kiadások elkerülhetetlen csökkentésére összpontosít, de alapot akar teremteni a fenntartható fejlődés számára" - jelentette ki a magyar kormányfő abban az interjúban, amely a Hospodárské Noviny című cseh gazdasági és politikai napilapban jelent meg kedden. Bajnai ismertette a kormány által foganatosított, illetve tervezett gazdasági intézkedéseket és megerősítette, hogy az idén mintegy 6, vagy valamivel több mint 6 százalékkal csökken Magyarországon a bruttó hazai termék (GDP). "Minden becslésünk abból indul ki, hogy ellenőrzés alatt kell tartanunk a költségvetési hiányt. 2006 előtt az EU-n belül a miénk volt az egyik legnagyobb költségvetési hiány, az idén az egyik legalacsonyabb lesz. Érdekünk a közös pénznem, az euró bevezetése, de előbb el kell végeznünk házi feladatainkat, hogy Magyarország versenyképes legyen. Ellenkező esetben az euró bevezetése hosszú távú stagnálást jelentene. Ezért nincs most értelme meghatározni az euró bevezetésének a dátumát" - fejtette ki a miniszterelnök. Bajnai kifejtette, hogy nem tart a kormánya elleni tüntetésektől, számol velük. Különbséget tesz azonban az ellenzékiek vagy a radikálisok tüntetése, és egy esetleges szakszervezetei demonstráció között. Bajnai: nem kötelező nagy házban lakni Ingatlanadó: a nyugdíjasoknak nem kötelező Jönnek az új adótörvények! Bajnai nem hagyja futni az adókerülőket A kormány segít a Bajnai-csomag áldozatain Holnap lefejezik a táppénzt Nem bír el a rendszer ennyi nyugdíjastMTI
Cikkek Infláció: visszaköszön a gyenge forint 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 09:46
Az elemzőket kissé meglepte a konszenzusos várakozásnál 0,4 százalékponttal magasabb, 3,4 százalékos áprilisi inflációs adat, úgy vélik, a júliusi áfa- és adóemelést követően 5, de akár 6 százalék fölé is ugorhat a pénzromlás üteme
Cikkek Nőtt a bankok szabad likviditása 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 09:28
A hitelintézetek szabad likviditása tovább nőtt áprilisban, bár márciushoz képest az egynapos betétek átlagállománya csökkent, a kéthetes MNB-kötvény állományukat viszont jelentősen növelték a hitelintézetek - közölte a Magyar Nemzeti Bank. A jegybank áprilisi, előzetes statisztikai mérlege szerint a kéthetes MNB-kötvények állománya 540 milliárd forinttal 2.079 milliárd forintra nőtt áprilisban. A hitelintézetek egynapos betéteinek állománya ugyanakkor 160 milliárd forinttal, 649 milliárd forintra csökkent. A bankrendszer MNB-nél vezetett bankszámláinak átlagos egyenlege 353 milliárd forint volt, alig tért el a tartalékkötelezettség összegétől, a túltartalékolás mindössze 1,3 milliárd forint volt. A központi kormányzat betéteinek havi átlagállománya 237 milliárd forinttal nőtt áprilisban, 2.007 milliárd forintot tett ki. A forgalomban lévő készpénz átlagállománya márciushoz képest nem változott jelentősen: a 2.351 milliárd forintos áprilisi érték 15 milliárd forinttal magasabb az előző havinál. Eszköz oldalon tovább emelkedett a külföldi követelések átlagállománya: ez áprilisban 8.043 milliárd forintot tett ki, ami 422 milliárd forinttal magasabb a márciusi értéknél. Az egyéb eszközök átlagállományán belül a kéthetes jegybanki hitelek állománya szinten maradt, míg a hathónapos jegybanki hiteleket áprilisban kevesebben vették igénybe, mint az előző hónapban. Az egyéb eszközök állománya 12 milliárd forinttal 890 milliárd forintra mérséklődött. Az egynapos bankközi kamatok áprilisban is a kamatfolyosó alján maradtak, kevéssel 9 százalék fölött alakultak. Május elején lendületet vett a forint; az euró árfolyama újra 280 alá került. Ön milyen EUR/HUF-árfolyamra számít június végére? Szavazzon! Alaposan megijedtünk, de visszatértek a befektetők  A forint árfolyamáért kell legjobban aggódnunkMTI
Cikkek Az autóárak elvitték az inflációt 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 09:12
A fogyasztói árak áprilisban 0,8 százalékkal nőttek az egy hónappal korábbihoz képest, és 3,4 százalékkal haladták meg az egy évvel azelőtti szintet - közölte a Központi Statisztikai Hivatal
Cikkek Nyaralás: kocsival, és lehetőleg itthon 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 07:49
A síszezonban az utazók rövidebb időre kötöttek utazási biztosítást, és a szakértők szerint erre lehet számítani a nyaralás idején is
Cikkek Leleplezték a bankokat, nincs mitől félni 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 07:36
Ben Bernanke, szerint már érzékelhetők az első biztató jelei annak, hogy a nagybankokon végzett kormányzati tesztek sikeresek voltak
Cikkek Sólyom: ha tudnánk hinni, minden más lenne 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 07:29
Arra van szükség, hogy az országban a tisztesség kis körei megtalálják egymást, és összeérjenek - mondta Sólyom László köztársasági elnök hétfőn Zalaszentgróton újságíróknak. Igény van ma a tisztességre és a biztonságra az országban - fogalmazott az államfő, miután részt vett a "Zalai térség munkaerőhelyzetéről a gazdasági válság kapcsán" című fórumon. Mint mondta, a helyiek elbeszéléséből a keserűség áradt. Ha az embereknek lenne jövőképe, mely bizalommal lenne teli, azaz tudnának valamiben hinni, akkor minden más lenne - tette hozzá. Kiemelte, hogy a térségben a rendelkezésre álló munkahelyek 65 százaléka közmunka, azonban, mint mondta, a közmunka egy másodlagos munkaerőpiac. Hozzátette: fontos azonban, hogy rengeteg önkormányzati kezdeményezés van, egymást segítik a kistérségi társulások. Sólyom László szólt arról, hogy a zalaszentgróti fórumon a LEADER-program antidemokratikus voltát emelték ki a hozzászólók. Hozzátette: Nyugat-Európában a LEADER-program úgy működik, hogy a helyiek döntenek, Magyarországon azonban a döntések 75 százaléka minisztériumi szinten történik, és követhetetlenné válik. Az államfő úgy fogalmazott: arra van szükség, hogy a "tisztesség kis körei megtalálják egymást, és összeérjenek". Minden ötödik gyerek nyomorog  A nagycsaládosok csatlakoztak SólyomhozMTI
Cikkek Nagy érvágás a nyugdíjelvonás 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 07:26
Nem ilyen gyors ütemben kellene végrehajtani a nyugdíjkorhatár megemelését az MSZOSZ egyik szakszervezeti vezetője szerint
Cikkek Bajnai: nem kötelező nagy házban lakni 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 07:10
Bajnai Gordon az ingatlanadóról azt mondta: a vagyonosabbak többet adóznak majd, a valóban rászorulók pedig kérhetnek méltányosságot
Cikkek Az óvodáztatási támogatás nem pénzben jár? 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 07:04
A szocialista képviselők módosítanák az óvodáztatási támogatás (beovi) rendszerét, így készpénz helyett természetbeni juttatással ösztönöznék a szegény szülőket a gyerekek beíratására - írja keddi számában a Népszabadság. A lap úgy tudja, hogy a módosítást elsősorban az önkormányzatok sürgetik. Török Zsolt MSZP-s képviselő úgy látja, vidéken feszültség alakult ki a beovi miatt. Polgármesterek és cigány önkormányzati vezetők arról számoltak be, hogy a készpénzes támogatás ugyanis nem mindig oda jut, ahová az állam szánná, ez felbőszítheti egy kistelepülés lakosait - idézik a politikust. Minden ötödik gyerek nyomorog  Két tűz között az óvodák Népszabadság
Cikkek Kommunikációra kell a pénz? 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 07:00
Százmillió forintot akar "kommunikációs célokra" elvonni a kormány a Munkaerőpiaci Alapból (MPA), ezért jövő hétfőre rendkívüli ülésre hívta össze a testületet - értesült a Magyar Nemzet. A napilap keddi száma szerint, amennyiben hétfőn ez megtörténik, úgy további száz millió forinttal csökken az MPA idei, 420 milliárdos költségvetése, amelyből 155 milliárd forintot már tavaly decemberben elvont a kormány, ebből 102 milliárd forintot egyéb költségvetési befizetés címen vett el. Jönnek az új adótörvények! A kormány segít a Bajnai-csomag áldozatain   Magyar Nemzet
Cikkek Japán-magyar kockázati tőkealap indult 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 06:57
A PSZÁF engedélyének birtokában megkezdte üzleti tevékenységét az Elan SBI Capital Partners Tőkealapkezelő Zrt. és az általa kezelt első japán-magyar kockázati tőkealap - írja a Napi Gazdaság. A 100 millió euró tőkével rendelkező SBI European Tőkealap 60 százalékban az SBI Ven Holdings Ltd., a japán SBI Holdings Inc. leányvállalata, illetve 40 százalékban az MFB Invest Zrt. tulajdonában van. A tőkealap a kelet-közép-európai befektetési piacon az első olyan, amelyet egy állami tulajdonú bank és egy magánbefektető közösen hozott létre az unió kritériumainak megfelelően. Alaposan megijedtünk, de visszatértek a befektetők Újraírják a befalapok szabályait Átértékelték az ingatlanalapok vagyonát  Befalapok: a nehezén már túl vagyunk!   Befektetési alapok: újra jó üzlet?Napi Gazdaság
Cikkek Napokon belül jön ukrán gáz 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 06:50
Napokon belül megindulhat az EMFESZ Első Magyar Földgáz és Energiakereskedelmi és Szolgáltató Kft. ukrajnai gázimportja - írja keddi számában a Napi Gazdaság és a Világgazdaság. A Napi Gazdaságnak a társaság kommunikációs szakértője nyilatkozta, hogy a hét közepére rendeződik az Ukrajnán keresztüli import. A Világgazdaság szintén úgy tudja, hogy napokon belül rendeződhet a magyar gázpiac ötödét ellenőrző EMFESZ importja. A társaság mintegy két hete nem kap gázt Ukrajna felől. Gazdát cserélt az Emfesz - a Gazprom a háttérben?  A Gazpromé lett az Emfesz?  Megállíthatatlan az orosz óriás? Napi Gazdaság, Világgazdaság
Cikkek Lefulladt a roncsprémium 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 06:47
Nem haladtak a régi autó leadását és az új gépkocsi vásárlását támogató roncsprémiumprogram tárgyalásai - írja keddi számában a Népszava. A szakemberek szerint ha beindulna a program, akár tíz-húszezer új autót értékesíthetnének a márkakereskedők és a beszállítóipar is megrendelésekhez jutna. Ha azonban nem sikerül még az első félévben elindítani, később már nem is lesz értelme. A lap úgy tudja, hogy a gazdasági minisztériumban elkészült egy koncepció. Kitart még a roncslendület Németországban Hátramenetben az autópiac Roncspénz: kiürült a szlovák kassza Népszava
Deviza / Áru Keresztúthoz érkezett a forint 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 06:34
Minimálisan gyengült a forint az euróhoz képest, amely 281 forint fölött állt kedden kora reggel. A térségbeli devizák szerényen erősödtek, vagy stagnáltak. Röviddel 6 óra előtt az euró 281,08 forintot ért a hétfő késő esti 280,80 forint után (+0,10 százalék). Ugyanekkor a dollár 206,22 forintra csökkent az előző napi 206,41 forintról (-0,09 százalék). Az euró 0,18 százalékkal 26,732 cseh koronára gyengült, és 4,3833 zlotyt ért, hasonlóan, mint hétfő késő este. A szakértők azt mondták, hogy a térségbeli devizák mozgását alapvetően a kedden délelőtt nyilvánosságra kerülő áprilisi magyar és cseh inflációs adatok befolyásolják majd. Az elemzők azzal számolnak, hogy az éves szintű áprilisi magyar infláció 3,0 százalékra nőtt a márciusi 2,9 százalékról. A szakértők azt mondták, hogy a forint keresztúthoz érkezett a közel két hete tartó erősödés után, ami hétfőn megszakadt. Egyelőre bizonytalan, hogy merre tart majd a forint. A BNP Paribas továbbra is azzal számol, hogy a következő napokban az euró 274 forintig gyengül. Mások szerint egy hónapon belül az euró 290 forintig is erősödhet. Május elején lendületet vett a forint; az euró árfolyama újra 280 alá került. Ön milyen EUR/HUF-árfolyamra számít június végére? Szavazzon! Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron MTI
Cikkek "A Fidesz populizmusa a forint legnagyobb ellensége" 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 06:14
A Fidesz retorikája valószínűleg bizonytalan és populista marad egészen a választások végéig, és ebből ered a legnagyobb kockázat a forintra - véli a Wood & Co.
Cikkek A jó ég tudja, mekkora lesz az inflációnk 
Privátbankár.hu | 2009. május 12. 06:04
A forint korábbi gyengesége és negatív bázishatások miatt gyorsulhatott az éves összevetésű magyarországi infláció a múlt hónapban egyes londoni előrejelzések szerint, de a többségi citybeli konszenzus stagnálást, vagy enyhe ívű további dezinflációt valószínűsít, legalábbis a tervezett adómódosítások életbe léptéig
Cikkek Álkeresővel próbálnak rászedni 
Privátbankár.hu | 2009. május 11. 18:51
Az ún. malware-ek, vagyis a rosszindulatú programok terjesztői ismét új trükkel álltak elő: a keresőoptimalizálás után már saját keresőket is gyártanak. A – néha illegitim – keresőoptimalizálási trükköknél is tovább mentek a malware-terjesztők a Panda Security legújabb figyelmeztetése szerint: kifejezetten saját, specializált keresőprogramokat gyártanak, amelyek a legkülönfélébb eredményeket ígérik a látogatóknak, valójában azonban mindig ugyanazt nyújtják. A készítők igyekeznek az aktuális témákat meglovagolva ismertséget generálni. A gyanútlan, az interneten magukat nem túl jól kiismerő felhasználók könnyen áldozatul eshetnek – fogalmazott Sándor Zsolt, a Panda Security magyarországi igazgatója. – Számukra a Google is „csak” egy kereső, és nem tudják megkülönböztetni az ilyen „álkeresőket”. Egy ilyet használva pedig minden keresésre gyakorlatilag ugyanazt az eredményt kapják: valamilyen gyanús tartalmú oldalt, amelyet megkeresve azonnal megfertőződik a gépük. A technika összefügg a Panda által már korábban közölt „hamis antivírus”-módszerrel is: a letöltődő malware hamis vírusfertőzésekről ad ki riasztást a gépen, és egy hamis antivírus-szoftver megvételére buzdít. Azt tanácsolják mindenkinek, hogy inkább az ismertebb keresőmotorokat válassza – magyarázta Sándor Zsolt. - Az egyik ilyen álkeresőnek már így is 195 ezer látogatója volt. USB-n is fertőz a jelszótolvaj féreg A YouTube-on terjed az új féreg Féregriadó!Privátbankár
Cikkek Kivégezték a 13. havi nyugdíjat 
Privátbankár.hu | 2009. május 11. 18:25
Megszűnik a 13. havi nyugdíj július 1-jétől, miután az Országgyűlés elfogadta el a nyugdíjszabályok módosítását tartalmazó csomagot
Cikkek Bérlettel is kiválthatjuk lakáshitelünket? 
Privátbankár.hu | 2009. május 11. 18:20
A lakáshitelesek törlesztési nehézségeinek megoldásánál van olyan elképzelés, hogy akár bérleti konstrukcióval is kiválthatnák a hitelszerződéseket
Cikkek Ingatlanadó: a nyugdíjasoknak nem kötelező 
Privátbankár.hu | 2009. május 11. 18:05
Elkészült a kormány 2010-es adójavaslata, amely tartalmazza többek közt az értékalapú ingatlanadó bevezetésének módját, az szja alsó sávhatárának 5 millió forintra emelését, és az EVA-kulcs ötszázalékos növekedését. Az MTI információi szerint az új, értékalapú ingatlanadót úgy vezetnék be, hogy az erről szóló első bevallást jövő tavasszal kellene benyújtani. A tervek szerint az önkormányzatok sorolnák be az ingatlanokat területi alapon, viszont megteremtenék annak a lehetőségét, hogy aki nem ért egyet a megállapított értékkel, kérhessen az ingatlanára más értékbecslést. Az értékbecslők körét az állam határozná meg. A tulajdonosok erről a listáról választhatnának, de az értékbecslés költségét saját maguknak kellene állniuk. Ezzel a megoldással az Alkotmánybíróság korábbi aggályát küszöbölnék ki. A tervek szerint a nyugdíjasokat nem köteleznék az ingatlanadó megfizetésére, azt "feljegyeznék", és az örököst terhelné. Az állami intézmények, egyházak teljes egészében mentesülnének e teher alól. Az ingatlanadó bevezetésénél figyelembe veszik azt is, hogy korábban a luxusadó fizetése alól a nagyértékű ingatlan tulajdonosai számára kiskapu lehetett volna a társasházzá alakítás, hiszen a lakások ezzel már az értékhatár alatt maradtak volna. A mostani javaslat a 10 és 30 millió forint közötti ingatlanoknál is jelentős állami bevétellel számol, vagyis ez a megoldás nem lesz járható út. Az MTI úgy tudja, a tervek szerint a személyi jövedelemadó alsó sávhatára 5 millió forintra emelkedne és a mostani 18 százalék helyett 17 lenne az alsó kulcsa. A felső kulcs 36-ról 32 százalékra csökkenne. A 2010-es adócsomag tartalmazza azt is, hogy a jelenlegi 25-ről 30 százalékra nőne az EVA-kulcs. A távirati iroda értesülései szerint MSZP-frakcióval a részleteket kedden ismerteti Bajnai Gordon miniszterelnök és Oszkó Péter pénzügyminiszter. A törvénymódosítás 20-án kerülhet a kormány elé és június első hetében tárgyalhatnák a parlamenti bizottságok. Jönnek az új adótörvények! Bajnai nem hagyja futni az adókerülőket A kormány segít a Bajnai-csomag áldozatain Holnap lefejezik a táppénzt Nem bír el a rendszer ennyi nyugdíjast TB-nyugdíj: akkor sem mennénk vissza, ha lehetne  "A Bajnai-csomag öl, butít és nyomorba dönt"  Mit jelent az egészségpénztári hozam?MTI
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG