Ki képes még megállítani a kínai kémeket?
A kibertér hadszíntérként való felhasználása Kína részéről több fronton is komoly fenyegetést jelent számos ország nemzetbiztonságára nézve. A háború gyorsan változó természete, amely elsősorban az adatokra helyezi a hangsúlyt, rávilágít arra, hogy a védelmében és kezelésében rejlő sérülékenységek hogyan használhatók kiskapuként. Káncz Csaba jegyzete.
A mai modern világ az 5. generációs hadviselés tanúja. Ez nagymértékben támaszkodik a kibertér hadszíntérként való felhasználására és a különböző államok által generált hihetetlen mennyiségű adatokra. Minden elképzelhető tény, amely megjegyezhető, számszerűsíthető és digitálisan tárolható, potenciális adatnak tekinthető. Ha a biztonság hiánya miatt ezek veszélybe kerülnek, az súlyos károkat okozhat az államnak.
Az APT41 titkai
A kiberhadviselés ezt a kiberteret - amely elsősorban az adatok birodalma -, állami és nem állami szereplők által használja fel arra, hogy kémkedjenek az online tárolt kritikus adatok után. Ezt követi váltságdíj követelése az áldozattól az adatokhoz való hozzáférésért, ami gyakran veszélyezteti az egyének és államok magánéletét és biztonságát.

Kína a világpolitika kiemelkedő szereplője, amely jelentős mértékben használta a kiberháborút az állami politika eszközeként. A kínaiak gyakori kibertámadásainak és kémkedésének kettős feladata egy államilag támogatott hackercsoporton keresztül valósul meg, amelyet Peking intézményesített, és APT41-nek hívják. A csoport a kínai állambiztonsági minisztériummal dolgozik együtt.
Az FBI a csoportot védett számítógépekhez való jogosulatlan hozzáféréssel, rendkívül bizalmas információk és adatok kormányzati és magánvállalkozásoktól való ellopásával, pénzmosással és személyazonosság-lopással vádolják.
A kínaiak megcélozzák a világ főbb országait - ez a cikk öt ilyen államot érint.
Az Egyesült Államok
Az USA kormányának nemrégiben közzétett közleménye szerint a kínai kormánnyal szoros kapcsolatban álló hackerek 20 millió dollárt loptak el a Covid segély-alapból, így ez az egyik első pandémiás csalás, amelyet a kínaiak kezdeményeztek az állami politika eszközeként.
Az USA szintén tanúja volt a Microsoft elleni kínai kibertámadásnak. Ezt az esetet az Egyesült Királyság, Kanada és a NATO is egységesen elítélte.
Ez a cikk az Mfor és a Privátbankár Prémium tartalma, csak a lap előfizetői olvashatják teljes terjedelmében.
Prémium tartalmainkhoz a következő lépések után férhet hozzá:
- Regisztráljon (adja meg emailcímét és jelszavát)
- Válasszon előfizetői csomagjaink közül
- Fizessen bankkártyájával
Előfizetői csomagjainkról, az előfizetésről részletesen itt olvashat