7p

A tőzsdék kivárnak az EKB ülése előtt, a BUX-ot a Mol húzza, a forint kissé erősebb lett. A légitársaságok papírjait veszik leginkább, mivel az utazási szezon jól alakulhat. A Ethereum-reform csúszhat, de a piac egyelőre nem aggódik, ahogy az egyik leghíresebb NFT elértéktelenedése miatt sem.

Tegnap nagyon szép emelkedéssel zárt Amerika, az általános S&P 500 index egy, a technológiai szektor mutatója két százalékkal ment fel. Ma Európában viszont nincs igazán irány, de ez a hosszú hétvége – és az EKB kamatdöntő napja – előtt érthető. A német index nem változik, a francia csak egy ezrelékkel emelkedik, a brit ugyanennyivel süllyed.

Itthon a BUX index egy százalékos pluszban van, főleg a Mol három százalékos emelkedésének hatására. Az olajpapír ezzel 2980-ra ért, nincs messze a 3000 forintos határtól, ahol több mint két éve nem járt. (Éves maximuma egyébként március 30-án éppen 2980 volt.)

Árfolyamok és grafikonok

Már egy napja erősödik a forint

Az OTP 10 830 forintos ára stagnálással egyenértékű, a Richter 0,6 százalékkal javított. A Telekom, a Rába és az Opus egy százalék körüli mértékben esik.

Annak ellenére, hogy az MNB most sem nyúlt az egyhetes irányadó kamathoz, a forint erősödött, valójában már tegnap délután kezdte. Az euró most 376,0, de volt reggel 375,60 is az ára.

Az olaj, az arany és az ezüst fél-egy százalékos mínuszban van ma.

Hol lesznek nyitva a piacok, hol nem?

Holnap, nagypénteken gyakorlatilag minden keresztény országban zárva lesznek a tőzsdék, valamint Hong Kongban is. Hétfőn viszont egy kis részük kinyit, így az USA-ban például lesz kereskedés, Európában azonban nem. (Angol nyelvű világnaptár az FXEmpire oldalon.) Néhány kisebb vagy közepes parkett egyébként már ma is zárva tart, vagy rövidített nyitva tartással üzemel (például Stockholm, Oslo, Koppenhága és számos latin-amerikai ország.)

Jó lesz a jövő hét a tőzsdéken?

Ilyen zűrzavaros, nagy kockázatú időszakban az a jellemző, hogy a befektetők a hosszabb zárva tartás előtt csökkentik kitettségüket. Hiszen az a tény, hogy sokáig nem lehet reagálni az eseményekre, még egy plusz kockázatot hoz be – írja az Erste Befektetési Zrt. Így talán meglepő, hogy az amerikai piacok tegnap elég jól teljesítettek, és Európában is pozitív a hangulat.

Mindez azt is jelenti számunkra, hogy ha nagyobb horderejű esemény nem jön az elkövetkező napokban, akkor a jövő héten valószínűleg jó teljesítményt láthatunk majd az indexektől.

Ma dönt az EKB

Az Európai Központi Bank ma kamatdöntő ülést tart, de az infláció emelkedése ellenére nem várnak tőle kamatemelést. A gazdasági növekedés kilátásai ugyanis rosszak az Oroszországgal szemben bevezetett szankciók, az ellátási láncok problémái és a magas infláció miatt.

A piac árgus szemekkel figyeli viszont, hogy milyen ütemben tervezi befejezni a bank a QE (mennyiségi könnyítési) programját. (Csak ez után várható kamatemelés, ősszel.)

Két dollárkamatot emeltek egy napon

Tegnap fél-fél százalékponttal emelték az irányadó kamatot Kanadában és Új-Zélandon, az előbbiben 22 éve nem volt ekkora mértékű kamatnövelés. A kanadai dollár erősdéssel reagált a lépésre, igaz, előtte viszont gyengült. Az új-zélandi dollár pedig süllyedt a bejelentés után.

Közgyűlést tartott a Rába

Az OTT-ONE részvények tőzsdei kereskedése továbbra is felfüggesztve marad, mivel megint hiányzik egy auditált éves jelentés – írta a Magyar Nemzeti Bank sajtóközleménye.

Közgyűlést tartott a Rába, ahol a tavalyi évet jónak nevezték, de az idei problémák miatt a cég nem fizet osztalékot.

Szárnyaló légitársaságok Európában is

A pandémia miatt megtépázott utazási és szabadidős részvények erősödtek a legnagyobb mértékben ma Európában, így a Wizz Air fapados légitársaság papírja 7,2 százalékkal, mivel a nyári foglalások biztatóak. A légitársaságok tulajdonosait azonban már tegnap is kellemes meglepetés érte, a Delta Airlines negyedéves jelentése jól sikerült, az amerikai részvények ebben a szektorban 5-10 százalékkal ugrottak meg.

Wizzair-gép
Wizzair-gép

Veszik a luxusmárkákat

A Hermes luxus táska– és ruházati kiegészítőgyártó részvénye 1,4 százalékkal erősödött, miután negyedéves eladásai felülmúlták a becsléseket. Tegnap a Louis Vuitton jelentése, fogalmi adata okozott pozitív meglepetést ebben az ágazatban.

Meglepően jó eredményekről számolt be a Volkswagen is, de a papír kissé esik a menedzsmentnek a kelet-európai kockázatokkal kapcsolatos figyelmeztetése miatt.

A svéd Ericsson viszont hat százalékkal esett vissza, miután figyelmeztetett, hogy az amerikai szabályozó hatóságok pénzbírságot szabnak ki egy iraki vesztegetési nyomozás kapcsán. Egyúttal a negyedéves bevételeinek visszaeséséről is beszámolt – tudósít a Reuters.

Vegyes eredmények a JPMorgannál

Az amerikai bankóriás vegyes számokat produkált, árbevétele öt százalékkal 30,7 milliárd dollárra csökkent az első negyedévben, de így is 170 millió dollárral megelőzte az elemzői előrejelzéseket – írja a Equilor Befektetési Zrt. Az igazított EPS (nyereség/részvény) 2,63 dollár, hét centtel marad el a Wall Street prognózisától.

Jelentősen növelte a céltartalékait a JP Morgan, véleményük szerint egyre nagyobb egy recesszió valószínűsége, 902 millió dollár céltartalékot képezett a jövőbeni rossz hitelekre. Jamie Dimon vezérigazgató szerint egyelőre még jó állapotban van az amerikai gazdaság, azonban gyűlnek már a viharfelhők.

A részvény három százalékkal esett a jelentés után.

Csúszhat az Ethereum-reform

A napokban sikeres tesztüzemet (“shadow fork”) hajtottak végre az Ethereum-rendszerben a nagy áttérésre készülve. (A proof-of-work rendszerről a proof-of-stake rendszerre állnának át.) Ennek ellenére az egyik fő fejlesztő, Tim Beiko szerint nem fog megvalósulni júniusban a várva várt “The Merge”, csak “néhány hónappal később”. (A “The Merge” a kísérleti blokklánc összeolvadása az éles blokklánccal, ami a proof-of-stake teljes bevezetését jelenti majd.)

A piac láthatóan nem aggódik emiatt, az ether árfolyama ma emelkedik kissé (két százalékkal 3117 dollrra). A folyamat végülis már évek óta húzódik, pár hónap lehet, hogy már nem számít sokat. (Friss kriptodeviza-árfolyamok itt.)

NFT-piaci katasztrófa történt

Egy Sina Estavi nevű kriptodeviza-vállalkozó vásárolta meg tavaly 2,9 millió dollárért Jack Dorsey Twitter-alapító első, 2006-os tweet-jét (rövid szöveges üzenetét) NFT formájában, ami akkor nagy feltűnést keltett. Most 48 millió (!) dolláros kikiáltási áron ajánlotta fel eladásra. A szerdán végződött aukció eredménye azonban katasztrofális lett, mindössze hét ajánlat érkezett és 277 dollár volt a maximális ár. A legkisebb felajánlott összeg pedig csupán hat dollár lett.

A LooksRare NFT-piactér érméjének árfolyama (LOOKS). Coingecko.com
A LooksRare NFT-piactér érméjének árfolyama (LOOKS). Coingecko.com

Börtönből az aukcióra

Az NFT-k (egymással nem helyettesíthető, azaz egyedi, nem sorozatban létrehozott digitális értékek) piacán sokak szerint óriási lufi van, szinte teljesen értéktelen dolgokat fogalmaznak horribilis összegekért. Ez az aukció is erre enged következtetni. Egyelőre azonban nincs nyoma pániknak, a LooksRare NFT-piactér érméje például tíz nap esés után épphogy felfelé indult el.

Az említett vállalkozót egyébként nemrég engedték ki egy iráni börtönből, és számos kisbefektető siratja pénzét BRG nevű érméjének összeomlása miatt.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 21850 21510 21950 +1,77% 0 0 5 270 219 310 HUF 2024-12-23 17:12:06
MOL 2692 2662 2712 +0,30% 0 0 699 892 360 HUF 2024-12-23 17:05:20
MTELEKOM 1274 1262 1274 +0,79% 0 0 279 234 726 HUF 2024-12-23 17:05:16
RICHTER 10480 10450 10560 0,00% 0 0 791 991 250 HUF 2024-12-23 17:05:22
OPUS 504 501 505 -0,98% 0 0 64 614 682 HUF 2024-12-23 17:05:24
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Karácsonyi csoda történt a forinttal? Hogy lehet ez?
Privátbankár.hu | 2024. december 26. 08:07
Jót tett a halászlé?
Részvény / Deviza / Áru Nézze csak, mennyit kell fizetni az euróért karácsonykor!
Privátbankár.hu | 2024. december 25. 08:24
Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben szerda reggel kedd estéhez képest a nemzetközi bankközi devizapiacon.
Részvény / Deviza / Áru Kész, vége, eltűnnek a kárpótlási jegyek?
Privátbankár.hu | 2024. december 24. 10:58
A Nemzetgazdasági Minisztérium december 20-ai közleményéből derült ki, hogy kezdeményezték a kárpótlási jegyek törlését a Budapesti Értéktőzsde értékapírlistájáról. De, hogy a tőzsdei kivezetésre milyen feltételekkel kerül sor, arról egy nappal az utolsó kereskedési nap előtt nem közöltek semmit. A befektetők sötétben tapogatóznak.
Részvény / Deviza / Áru Jelentős üzletet hozott tető alá a hazai tőzsde üdvöskéje
Privátbankár.hu | 2024. december 23. 13:34
Az AutoWallis lehet partnerével közösen a Nissan importőre Romániában.
Részvény / Deviza / Áru Mi történik majd pénteken a forinttal? Most indul a Mikulás-rali?
Eidenpenz József | 2024. december 23. 12:53
A BUX index szépen emelkedik, a Gránit Bank részvénye jól debütált, de Európában már nem ennyire egyértelmű a helyzet. A forint gyenge, nagy kérdés, mi lesz a pénteki felemás napon. Jó szezonra számítanak az iPhone-értékesítésben, indulhat a Mikulás-rali, szomorkás lehet a kriptósok karácsonya.
Részvény / Deviza / Áru Versenytársa akadt az OTP-nek a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2024. december 23. 10:36
Elindult a kereskedés a Gránit Bank részvényeivel.
Részvény / Deviza / Áru Most azt érdemes megnézni, mennyit kell fizetni a dollárért!
Privátbankár.hu | 2024. december 20. 19:04
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben péntek kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Ilyet is ritkán látni a parketten!
Privátbankár.hu | 2024. december 20. 18:09
Sem a részvényindex, sem a blue chipek ára nem mozdult számottevően a pénteki kereskedési nap zárására.
Részvény / Deviza / Áru Megnyugodott a forint, vámháborús veszély Nyugat-Európában
Eidenpenz József | 2024. december 20. 12:37
Nagyot esnek az európai indexek, amiben szerepe lehet annak, hogy Donald Trump vámokkal fenyegette meg az EU-t, de az USA-ban is a rossz kezdés valószínű. Két napja esnek a kriptovaluták, a bitcoin 95 ezer dollár alá süllyedt. A forint viszont megnyugodott és a BUX is pluszban töltötte a délelőttöt. Vásárolnak a nagykutyák.
Részvény / Deviza / Áru Pofozgassa meg az arcát, mielőtt megnézi, mit csinált a forint!
Privátbankár.hu | 2024. december 20. 07:39
Itt vannak a péntek reggeli árfolyamok.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG