5p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A forint ma stabil, az egyik elemző szerint itt az ideje elkezdeni vásárolni, mert a kamatkülönbözet óriási. Az OTP süllyed, de a Mol drágul, miközben az olaj is felfelé indult el. A gázpiaci problémák csak rosszabbodhatnak télen, de egy-két év múlva minden megint szép lehet. Életjeleket mutat a kriptovaluta-piac egykori sztárja.

Ma óvatos optimizmus látható az európai tőzsdéken, a frankfurti index 0,7, a párizsi 0,4 százalékkal megy fel, a londoni stagnál. Az amerikai határidős indexek alig változnak. Tegnap este a Fed legutóbbi ülésének aktáit publikálták, ami valamicskét javította a részvénypiacok hangulatát, de így is jelentős mínuszban végeztek az indexek.

Vegyesen sikerültek viszont a nagyon várt amerikai kiskereskedelmi adatok és gyorsjelentések. A Target nagy csalódást okozott, ráadásul a brit infláció is magasabb lett az előzetes becsléseknél. A Bed, Bath & Beyond egy nagybefektető eladása miatt 12 százalékkal esik a tőzsdén kívül. Az Eurózóna fogyasztói árai a várakozásoknak megfelelően alakultak júliusban, 8,9 százalékkal mentek fel egy év alatt.

Száguld a Pannergy, stabilan gyenge a forint

A BUX index 0,2 százalékkal megy fel, az OTP 0,2 százalékos esése és a Mol 0,4 százalékos emelkedése mellett. A Richter stagnál, a Pannergy megint 4,6 százalékkal ugrik, az ANY Nyomda fél százalékkal esik. Az utóbbi tegnap este tette közzé gyorsjelentését.

Árfolyamok és grafikonok

A forint gyengécske, de nagyjából a tegnapi szinten maradt, az euró 405 körül jár. Szerdán 408-ig is felszaladt az árfolyam egy rövid időre. Az MNB ma sem változtatott az egyhetes betéti tender feltételein, a kamat – már negyedik hete – maradt 10,75 százalék.

Irán a kulcsa az olajpiacnak?

Az olaj ára ma 1,7 százalékkal emelkedik, de az utóbbi egy hétben tulajdonképpen sehová sem ment. Több hónapra visszatekintve pedig lassú lecsorgásból stagnálásba váltott, amint az ábrán is látszik.

A Brent típusú olaj. Forrás: Tradingview.com
A Brent típusú olaj. Forrás: Tradingview.com

Pozitív az olajra nézve, hogy az amerikai olajkészletek a vártnál jobban csökkentek a múlt héten, negatív viszont a kínai gazdaság lassulása és a makacsul jelen levő Covid-problémájuk. Újra és újra felmerül, hogy az Iránnal folyó előrehaladott nyugati tárgyalások nemsokára az olajkínálat emelkedését hozhatják. Lásd:

Az oroszok dörzsölik a tenyerüket

Ma is magas az európai gázár. Az oroszok már dörzsölik a tenyerüket, s arról beszélnek, hogy télen jön majd csak az igazi feketeleves – írja az Erste Befektetési Zrt.

Szerintünk 60 százalékkal is emelkedhet még a földgáz ára. Ki kell bekkelni ezt az 1-2 évet, diverzifikálni a beszerzési forrásokat, ami amúgy is versenyt fog indukálni a beszállítók között, s ez is árleszorító hatású lesz vélik.

Mindeközben áttérünk más energiahordozókra, főleg alternatív, megújuló forrásokból.

Texasi olajkút. Fotó: Pixabay.com
Texasi olajkút. Fotó: Pixabay.com

Durva átárazódás a brit infláció miatt

Az Egyesült Királyság piacai agresszíven átárazták az angol jegybank, a BoE kamatláb-kilátásait, miután júliusban 40 év óta először lett két számjegyű az infláció – írja az Erste Befektetési Zrt. A pénzpiacok most 175 bázispont értékű szigorítást áraznak februárra és 200 bázispontot jövő májusra, ami körülbelül 75 bázisponttal magasabb, mint az adat előtt.

Nem meglepő, hogy a kommentárok nagyon durvák voltak, egyes elemzők szerint a kamatemelési ciklus csúcsa négy százalék lehet az infláció letörésének érdekében.

Éledezik az elfelejtett Ethereum-rivális

A részvénypiaccal együtt a kriptodeviza-piacon is elromlott a hangulat, a bitcoin és az ether 3-4 százalékkal esik ma. Egy hét alatt pedig 2,4, illetve 0,7 százaléknál tartanak, mínuszban.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

Egy nap alatt 24 százalékkal ugrott meg viszont az EOS kriptodeviza, amely sokáig a piac 5-10 legértékesebb projektje közé tartozott, és az Ethereum komoly riválisának számított. Majd fokozoatosan háttérbe szorult és ma csak a 45. helyen áll. Az ugrás az “Antelope Rebrand”, a projekt mélyreható átalakítása és átnevezése, új márkapolitikája előtt történik. Egyben a projekt eltávolodik a korábbi fejlesztőtől, a Block.one cégtől, amely messze az ígéretektől elmaradva fejlesztette az utóbbi években.

Tessék elkezdeni vásárolni a forintot

Eddig kevés forintot tartott? Kezdi magát ettől rosszul érezni? Tessék talán elkezdeni a forintsúly növelését – írja a Concorde Értékpapír igazgatója, Kovács Krisztián hosszú véleménycikkének “Forint” című fejezetében.

Az EUR/HUF viszonylatban a kamatkülönbözet egészen brutálissá vált, és igaz ugyan, hogy egy megnyugvó piaci környezetben, de sikerült a masszív kamatemelésekkel megállítani a forint gyengülését.

A rövid oldalon, 3-4 éves lejáratú állampapírokat még két számjegyű hozamok mellett is lehetett mostanában vásárolni. A forinttal kapcsolatos kockázatok száma csökken, a mindenki által ismert kockázatok pedig egyelőre nem vetítenek elő közeli, súlyos problémákat.

Sosem az alján veszünk, sosem a tetején adunk el. Aki nagyon az alján szeretne csak venni, az leginkább nem vesz teszi hozzá.

Mindenki erről a kereskedési platformról beszél

A kriptopiac egyik kedvenc témája lett a Sudoswap nevű új NFT-kereskedési platform, amelyet az “NFT-k Uniswap-jának” is neveznek. (Az Uniswap a legelterjedtebb decentralizált kriptovaluta-váltó platform.) Az Uniswaphoz hasonlóan a Sudoswap is automatizált árjegyzői modellt (AMM) alkalmaz, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy saját likviditási poolokat (“tőketartályokat”) hozzanak létre.

Ez bizonyos előnyökkel jár más kereskedési helyszínekkel, például az OpenSea-val szemben, mivel az eladók azonnal eladhatják NFT-jeiket a megjelölt áron, ahelyett, hogy hosszasan várnának egy vevőre. Egy hátrány, hogy itt nem fizetnek jogdíjakat az NFT-k alkotóinak.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

 

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Vegas.hu A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 21650 21260 21700 +0,65% 21650 21670 4 347 598 040 HUF 2024-11-21 15:13:58
MOL 2688 2666 2690 -0,07% 2684 2690 447 236 306 HUF 2024-11-21 15:13:33
MTELEKOM 1220 1210 1222 +0,33% 1220 1222 125 413 218 HUF 2024-11-21 15:03:10
RICHTER 10880 10710 10910 +0,83% 10870 10900 451 563 750 HUF 2024-11-21 15:07:34
OPUS 510 507 512 +0,20% 510 511 10 328 149 HUF 2024-11-21 14:46:45
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Már 411 felett jár az euró, bérrobbanás Németországban
Eidenpenz József | 2024. november 21. 12:33
Részben ismét a dollár lehet a felelős a forint gyengüléséért, de a zlotyhoz képest is gödörben van a hazai deviza. A háborús feszültség nem tesz jót a részvényeknek, miközben szárnyal az arany, a bitcoin, a kőolaj és a földgáz. Céláremelés jött OTP-re és Richterre, bérrobbanás volt az EU-ban. Leválhatna a Mol az orosz olajról?
Részvény / Deviza / Áru Itt már bizonyítottak az észak-koreai katonák — hatalmas lopást vittek véghez
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 10:22
Észak-Korea hackerei állnak a 2019-ben elkövetett 42 millió dolláros Ethereum-rablás mögött – közölte a dél-koreai rendőrség.
Részvény / Deviza / Áru Rohamra indult a forint, de meddig juthat?
Privátbankár.hu | 2024. november 21. 08:09
Erősödéssel indította a napot a forint az euróval szemben, meglátjuk mire lesz ez elég.
Részvény / Deviza / Áru Eláztatta az eső a forintot
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 18:23
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerdán kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot villantott az OTP a parketten
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 18:09
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1131,04 pontos, 1,45 százalékos emelkedéssel, 79 096,82 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Jövőre olcsó lehet az üzemanyag, újabb bitcoin-rekordot mértek
Eidenpenz József | 2024. november 20. 12:16
Ismét emelkednek a tőzsdék, a BUX index is visszanyerte a keddi vesztesége egy részét. A forint viszont megint gyengélkedik és ismét közelít az euró a 410-es szinthez. A dollár erősödése és az orosz-ukrán háborús feszültség fokozódása lebeg a piacok feje felett, miközben az Nvidia gyorsjelentését várják. Túlkínálat lesz olajból?
Részvény / Deviza / Áru Visszabújik az ágyba, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2024. november 20. 07:31
A forint jóval gyengébben „kelt” szerdán, mint kedden.
Részvény / Deviza / Áru A forint elesett a korai sötétben
Privátbankár.hu | 2024. november 19. 18:24
A forint kedd reggeli lendülete nem tartott ki estéig, kisssé megfáradt.
Részvény / Deviza / Áru Az ukrán rakéták lőtték le a BUX-ot
Privátbankár.hu | 2024. november 19. 17:58
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1287,23 pontos, 1,62 százalékos csökkenéssel, 77 965,78 ponton zárt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Duplázott a BUX index, ezért megy a Tesla
Eidenpenz József | 2024. november 19. 12:29
Elromlott a hangulat a részvénypiacokon, a BUX is szakad, az eddig száguldó OTP húzza le. Fontos gyorsjelentésekre vár a piac, ma a Walmart, holnap az Nvidia következik. Két nagy bankház is szép emelkedést vár 2025-re a részvénypiacon. Egy hír nyomán nagyot ugrott a Tesla.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG