Sorozatban ötödik hónapja folytatódott a lakásárak csökkenése az Egyesült Államokban, januárban, ezúttal 2003 óta nem látott mélypontot ütve az átlagárban. A 20 legnagyobb amerikai város árait összesítő Case-Shiller-index 0,8 százalékkal csökkent az év első hónapjában. Az adatot éves szinten vizsgálva 3,8 százalékos az árcsökkenés. A 20-ból 16 városban folytatódott az árak esése és csak három város (Miami, Phoenix és Washington D.C.) jelentett drágulást.
Elemzők emlékeztetnek, hogy az amerikai lakáspiacról az elmúlt időben már érkeztek biztató jelek. Februárban az új lakások ára 6,1 százalékkal ugrott éves alapon, míg ugyanekkor a használt lakásoknál 0,3 százalékos drágulásról számoltak be. Ez volt egyébként az első év/év alapú emelkedés 2010 novembere óta. Az emelkedő árak és a növekvő kereslet elvileg a lakáspiac „gyógyulását” mutatja, viszont a lakásárak még mindig nagyon mélyen a válság előtti szintek alatt mozognak.
Az adat közzététele után volt némi megtorpanás a piaci lendületben, ugyanakkor nem kezdődött esés. Az amerikai tőzsdeindexek nem mutatnak határozott irányt, egyelőre nem mozdulnak egy irányba, miközben a nyugat-európai részvénypiacok egy részén már elkezdődött a negatív korrekció. Nyomás alatt maradt az amerikai dollár, az euróval szembeni árfolyama bőven az 1,33 fölött maradt. Részben a dollár gyengülése miatt folytatódott az emelkedés a nyersanyagok piacán, az arany továbbra is az 1700-as értékkel flörtöl, míg az amerikai kőolaj sikeresen visszafoglalta a 107 dollár fölötti szintet.
A magyar tőzsde az európai pesszimistább vonallal tartott, a BUX a kereskedés leállítása előtt több mint 1 százalékos veszteségen áll, az esést a Mol vezeti, de jelentősebb esés bontakozott ki ismét több kisebb papír piacán.
A forint kismértékben gyengült a tegnapi erősödés után, az ereszkedése ugyanakkor messze nem nevezhető számottevőnek. A hazai devizára valószínűleg nem hatott a kamatdöntés, inkább a nemzetközi hangulat mozgatja az árfolyamát.