Tegnap az Egyesült Államokban vegyesen zártak a tőzsdék, az ipari részvények emelkedtek, a technológiai szektor viszont kissé lejjebb zárt. Ma viszont jól indul a nap, Európában 0,9 százalékkal emelkedik a Stoxx 600, és nagyon hasonló a német, francia és brit vezető index alakulása is.
Az amerikai határidős indexek szerény pluszban vannak. Az USA-ban közeleg a foglalkoztatási és béradatokat tartalmazó fontos statisztika közzététele, amiből a kamatpályára és az inflációra próbálnak majd következtetni az elemzők.
Ázsiában nem ilyen pozitív a kép, Kínában, Japánban és Hongkongban egyaránt kisebb esés volt a nap végi szaldó. Ázsiát főleg a koronavírus új variánsának gyors terjedése aggasztja, de lassult a kínai feldolgozóipar is.
Szépen húz az OTP
Itthon a BUX index az európai színtérhez hasonlóan egy százalékkal növekszik, ami az OTP 2,1, a Mol 0,4 és a Richter 0,3 százalékos emelkedéséből tevődik össze. A Masterplast 4,6 százalékkal megy fel, stagnál a Magyar Telekom, kissé esik az Opus. A forint közben lassan gyengülget, ma újabb 50 fillérrel feljebb kúszott az euró, 351,60 az ára.
Tegnap végre egyetlen ember sem halt meg koronavírusban Magyarországon.
Ez a cikkünk is érdekelheti: Csökkent egy inflációkövető államkötvény kamata – egy tévhit is az államnak kedvez
Nem akar fotómegosztó maradni az Instagram
Az Instagramnak TikTok-problémája van – írja a SeekingAlpha cikke. A Facebookhoz tartozó mobilapplikáció ezért drasztikus változásokra készül, például teljes képernyős videókat jelenítene meg a felhasználók hírfolyamában. Köztük olyan tartalmakat is, amelyeket az alkalmazás ajánl a felhasználóknak, nem a követett személyektől származnak.
Erős a verseny az Instagram, a TikTok, a YouTube és más alkalmazások között, az Instagram nem akar egyszerűen csak fotómegosztó alkalmazás maradni – idézik az Instagram főnökét.
Egyre magasabbra száll a gáz ára
Az amerikai földgáz tőzsdei ára újabb két és fél százalékkal 3,742 dollárra emelkedett ma, ami eléggé szokatlan ebben az időszakban és főleg a hőséggel, a klímaberendezések áramigényével indokolható. Egy év alatt 110 százalékkal emelkedett ezen energiahordozó árfolyama, az éves mélypont alig több, mint 1,6 dollár volt. Sokan most attól tartanak, hogy a földgázrali kifulladóban van, egyre gyengébb lábakon áll a további emelkedés.
Az Investing.com elemzése szerint az európai, brit és holland gázárak is emelkednek, Európában is erős a kereslet és alacsony szintre süllyedtek a készletek. Emellett közeledik az amerikai kontinensen, a Karib-tenger térségében a hurrikánszezon, ami veszélyeztetheti az amerikai kitermelést.
Már Soros is bitcoinnal spekulál?
A Soros Fund Management már bitcoinnal is kereskedik – írja a The Street meg nem nevezett bennfentes személyekre hivatkozva. Sőt Soros György befektetési cége más kriptovalutákat is vizsgál.
Emlékeztetnek rá, hogy a cég befektetési igazgatója, Dawn Fitzpatrick márciusban milyen pozitívan nyilatkozott a kriptodevizákról. Állítólag éppen Fitzpatrick adott az elmúlt hetekben zöld utat a bitcoin és talán más kriptovaluták aktív kereskedésére.
Az intézmények nem tettek le a kriptóról?
A Bloomberg.com arról is tudósított, hogy a Steve Cohen nevével fémjelzett Point72 Asset Management hedge fund-kezelő kriptodeviza-főnököt keres. A londoni TP ICAP brókercég pedig intézmények számára kínál kriptodeviza-kereskedési platformot. Mindezek jelzik, hogy az áresések ellenére az intézményi befektetők érdeklődése a szektor iránt változatlanul erős.
Willy Woo, egy híres bitcoin technikai elemző úgy véli, hogy ez nem medvepiac, mert a blokklánc-adatokból nyerhető indikátorok a piac regenerálódását jelzik. A kriptoeszközöket továbbra is hosszú távú befektetők, a “hodlerek” vásárolják, halmozzák fel.
Nagy dilemmában az OPEC
Kritikusnak nevezi a Bloomberg az OPEC kartell mai ülését, ahol arról kell dönteniük, megemelik-e a kitermelési mennyiségeket. A döntést nehézségét jelzi az is, hogy plusz egy napot adtak a tagoknak arra, hogy előzetes tárgyalásokat folytassanak.
Ha a gazdasági normalizálódás, a növekvő olajkereslet nyomán emelik a kitermelést, az csökkenti a nyomást, ami eddig felhajtotta az árakat. Az ülés előtt több mint egy százalékos pluszban van az olaj.
Az árfelhajtó hatásokat tompítja viszont a félelem, hogy az új delta variáns gyors terjedése egyes régiókban veszélyezteti a gazdasági nyitást, a növekedést.
A Generali bevásárolt AutoWallisból
AutoWallis-részesedését 3,5 százalék fölé növelte a Generali Alapkezelő “a rekordmagas első negyedéves eredményt követően” – írja a vevő társaság. Értékelésük szerint a tőzsde autós vállalata gyorsabban halad korábban meghirdetett stratégiájának megvalósításában. Bíznak a további fejlődésben is és hosszú távú befektetésnek tekintik a vételt.
Az AutoWallis Nyrt. tőzsdei fix üzletkötés keretében értékesítette saját részvényeit, így sajátrészvény-állománya nullára csökkent. A tranzakció 93 forintos árfolyamon történt, mely 12 százalékkal magasabb a tavaly decemberi tőkeemelés 83 forintos szintjénél, amelynek során az alapkezelő másik két intézményi befektető mellett már vásárolt AutoWallis részvényeket.
A tranzakció emeli a vállalat sajáttőke-értékét, így erősíti az AutoWallis tervezett kötvénykibocsátási lehetőségeit, főleg a Növekedési Kötvényprogram keretein belül.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.