5p

Mire készülhet a kormány?
Meg lehet még menteni az idei évet az ezer sebből vérző gazdaságban?

Online Klasszis Klub élőben Győrffy Dórával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a közgazdászt, egyetemi tanárt!

2025. július 16. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Nem árt a biztonsági öveket becsatolni, az amerikai elnökválasztás, a Fed-kamatdöntés és a gyorsjelentési dömping keveréke robbanásveszélyes elegyet alkothat. Egyelőre azonban inkább kivárás látható a tőzsdéken, a BUX és a forint is alig mozdul. Itthon is nemsokára jönnek a gyorsjelentések, 113 devizában döntött rekordot a bitcoin a múlt héten.

Az európai tőzsdeindexek többsége szerény pluszban áll hétfő délelőtt, közben a befektetők egy szuperizgalmas hétre készülnek. Az amerikai elnökválasztás kedden lesz, a két jelölt majdnem döntetlenre áll. A Fed csütörtökön jelenti be újabb kamatdöntését, miközben további vállalati eredmények tömege is érkezik. A héten megállapodhatnak a kínai „Nemzeti Népi Gyűlés” ülésén a következő gazdaságélénkítési csomagról. Nincs viszont döntés a német gazdaságélénkítésről, miközben éles viták zajlanak a költségvetésről.

Pénteken negatív meglepetést okozott a nem-mezőgazdasági alkalmazottak számáról szóló fontos adat az USA-ban, sokkal alacsonyabb lett a vártnál. Elemzők szerint azonban ezt az adatot torzítja a Boeingnél folyó sztrájk és a hurrikánszezon hatása is. A publikált feldolgozóipari menedzserindexek sem lettek valami fényesek (ISM, S&P Global). A hétvégén az USA-ban is átállították az órákat, így a tőzsdék ott ismét magyar idő szerint 15:30-tól 22:00-ig tartanak nyitva.

Az euró/forint, az euró/zloty és az euró/cseh korona. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.
Az euró/forint, az euró/zloty és az euró/cseh korona. Forrás: Tradingview.com. További árfolyamok, grafikonok: Privátbankár Árfolyamkereső.

A BUX index is pluszban kezdett, de nullába csorgott le késő délelőttig. Az OTP 0,4 százalékkal emelkedett, a Richter ugyanennyivel csökkent. A Mol 0,2 százalékkal esett, a Telekom ugyanennyivel ment lejjebb. Az euró 407,90, valamivel olcsóbb a múlt hét végi szintnél. A dollár nagy gyengülést mutat, a kőolaj és az európai földgáz két százalék körül drágul.

Meglökték az olaj árát

Több, mint egy dollárral emelkedett a Brent olaj határidős árfolyama a OPEC+ döntése nyomán. Az olajtermelő országok kartellja ugyanis vasárnap abban egyezett meg, hogy az eredetileg decemberre várt kvótaemelést egy hónappal eltolják, december végéig.

A múlt héten az elemzői várakozásoknál magasabb számokat jelentettek a nagy amerikai olajcégek, annak köszönhetően, hogy jelentősen növelték a kitermelési volumeneket – írta az Equilor Befektetési Zrt.

Árfolyam

Megijedt az euró a 410-től?

Kisebb lefordulás látható a forint árfolyamában az euróval szemben, a 410-es szint közeléből így egyelőre lefelé vette az irányt – írja a K&H Értékpapír.

Technikai alapon az október végi emelkedés után mintha korrekció kezdődött volna az EURHUF árfolyamában.

Emellett az utóbbi napokban már a dollár is gyengülést mutatott, ami a brókercég szerint segíthet a fejlődő piaci devizáknak.

Elérte a forint a paritást?

A múlt hét végén gyakorlatilag elértük a vásárlóerő-paritást Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint. A forint ugyanis nagyobb mértékben gyengült mostanában az euróhoz képest, mint a lengyel zloty vagy a cseh korona. Ezzel nagyon közel került az árfolyama a brókercég “egyszerű modellszámításában” szereplő

409,4 forintos, vásárlóerő-paritásból adódó egyensúlyi EURHUF árhoz. 

Eközben a zloty és a cseh korona mintegy 20-25 százalékkal erősebb, mint a vásárlóerő-paritás (PPP) szintje. Pedig ha a makrogazdasági mutatókat nézzük, akkor nem feltétlenül kellene így lennie, az ország mutatói több területen is jobbak.

A brókercég szerint a magyar gazdaságpolitika negatív megítélése jelenik meg a magasabb elvárt kockázati prémiumban, valamint az exportőrök “valószínűleg lanyha” aktivitása az EURHUF piacon.

Itthon is jönnek a jelentések

A héten sem áll le a gyorsjelentési szezon, az amerikai és európai piacon is fontos cégek teszik közzé negyedéves számaikat – írta a K&H Értékpapír. Kontinensünkön főleg a Wizz Air és a BMW eredményei lehetnek majd különösen érdekesek, de az Airbnb vagy a CVS is izgalmakat okozhat.

Itthon is beindul a szezon, pénteken piacnyitás előtt a Mol és az OTP harmadik negyedéves számait ismerhetik meg a befektetők.

Óriáscégek hatalmas hírei

A záporozó gyorsjelentések közül az Equilor Befektetési Zrt. ezeket emelte ki:

  • A várakozásoknál jobb negyedéves számokat jelentett az Apple, azonban a következő negyedéves bevételi várakozása már csalódást keltett a piaci szereplők körében.
  • Csütörtökön tette közzé számait az Amazon, a jó hírekre pénteken 6,2 százalékkal emelkedett a részvény.
  • Nyitás előtt jelentett a Ryanair, a szeptemberben végződött első félévben profitja 18 százalékkal csökkent, pedig a nyári hónapok a legfontosabbak számára.
  • Hatalmas harmadik negyedéves veszteséget jelentett az Intel, azonban az elemzők még ennél is nagyobbat vártak, így pénteken közel nyolc százalékot emelkedett a papír.
  • Ismét csalódást keltő eredményt jelentett a Starbucks.
  • Újabb részvény-visszavásárlási programot jelentett be a Shell.
  • Esik a BNP Paribas a gyorsjelentése után.
  • Ugrik a SocGen a jó negyedéves eredményét követően.
  • A párizsi olimpia segítette a Comcast-ot.
  • Két százalékkal emelkedett a Mastercard nyeresége.
  • Tovább növelte készpénzállományát Warren Buffett cége.

113 devizában döntött rekordot a bitcoin

A hétvégén gyenge volt a kriptovaluta-piac, a bitcoin a 68 ezer dolláros szint alá is bebukott, de hétfőn délelőtt már ismét 68 800 dollár körül van. Egy hét alatt végül nem ment sehová, bár a múlt héten voltak jó pillanatai, 73 ezer felett is megfordult, közel a történelmi csúcsához. A hangulatot nyomaszthatta, hogy a kriptóbarátnak tartott Donald Trump elnökjelölt győzelmi esélyei csökkenni látszottak. Valamint a múlt hét végén szünetet tartottak a befektetők és nem helyeztek több pénzt az amerikai bitcoin ETF-ekbe.

 

Kripto árfolyamok és grafikonok

 

Egyes számítások szerint a múlt héten 113 különböző devizában döntött történelmi csúcsot a bitcoin – nyilván azokban, amelyek gyengültek a dollárhoz képest. Márpedig a dollár viszonylag erős, így sok deviza jár ilyen cipőben, köztük a magyar forint is.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

 

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 27930 27740 27990 +0,18% 0 0 4 482 366 980 HUF 2025-07-11 17:06:55
MOL 3030 3012 3030 0,00% 0 0 1 304 371 794 HUF 2025-07-11 17:05:26
MTELEKOM 1782 1766 1782 +0,34% 0 0 338 535 800 HUF 2025-07-11 17:05:33
RICHTER 10200 10170 10340 -0,87% 0 0 1 074 288 620 HUF 2025-07-11 17:05:46
OPUS 599 595 599 -0,17% 0 0 72 318 652 HUF 2025-07-11 17:05:13
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Már nagyon a hétvégét érezte a forint – ennyire jutott
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 18:45
A magyar devizát elhagyta ereje a pénteki kereskedésben a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Hírek nélkül a Magyar Telekom tudott a legtöbbet erősödni
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 18:01
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 76,36 pontos, 0,08 százalékos csökkenéssel, 99 921,45 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Amerika is minuszban nyitott
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 15:59
Csökkenéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Eltűnt a parkett a BUX alól
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 14:45
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 0,84 pontos nyitás után csökkent pénteken kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Szemétből kincs: eluralták az amerikai értéktőzsdét a mémrészvények?
Sasvári Péter | 2025. július 11. 14:29
A mémcoinok után itt vannak a mémrészvények! Egyes befektetők figyelme a biztonságos hozamokat produkáló cégek (mint például a „magnificent seven”) helyett szándékosan a volatilis, sőt, sokszor konkrétan alulteljesítő cégek részvényei felé fordult. Ezeket nevezik – a mémcoinok után – mémrészvényeknek. De mi a logika emögött, és mennyire veszélyes ez a spekulatív trend?  
Részvény / Deviza / Áru Felszedték a parkettet Budapesten
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 11:38
A kezdeti jó hangulat elilant a tőzsdén, fél 12-kor bukóban volt a BUX.
Részvény / Deviza / Áru Bizakodhat, akinek magyar részvénye van
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 09:13
Míg az ázsiai piacok vegyesen mozogtak, addig a BUX az előző napi záróértékénél magasabban nyitott.
Részvény / Deviza / Áru Trump csúcsra lökte az első számú kriptodevizát
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 08:09
Rekordszinten a bitcoin jegyzése.
Részvény / Deviza / Áru Szívhatja a fogát, ha meglátja, mennyibe kerül egy euró
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 07:48
Gyengült a forint jegyzése reggel.
Részvény / Deviza / Áru Végre jó hír érkezett Trump háza tájáról
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 06:23
Emelkedéssel zártak a New York-i tőzsde főbb mutatói.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG