Ma jó a hangulat az európai tőzsdéken, bár a mozgások mérsékeltek, a vezető indexek 0,4-0,6 százalékkal emelkednek. Tegnap az USA tőzsdéi vegyesen zártak, a technológiai részvények Nasdaq 100-as indexe 0,6 százalékkal esett, a Dow Jones ipari átlag viszont szerény pluszban tudott maradni.
Némi kifulladás, erőgyűjtés, iránykeresés látszik a szerdai kedvező amerikai inflációs adat után. Talán végre beköszönthet némi uborkaszezon, csendes oldalazás az augusztusi szabadságolások időszakában. Eddig igencsak forró és eseménydús nyár volt az idei a tőkepiacokon.
Stagnál az OTP, esik a Mol
A vártnál kisebb mértékben nőttek a termelői árak az USA-ban, ez jó hír. Az is, hogy az Egyesült Királyság gazdasága öt negyedév óta először zsugorodott az idei második negyedévben, de az elemzők által vártnál valamivel kisebb mértékben. Kínában viszont ismét az ingatlanszektor nyomasztja a befektetőket, miután egy Redsun Properties nevű társaság nem teljesítette kamatfizetési kötelezettségeit.
Itthon a BUX index pár ponttal emelkedik, ami az egy ezreléket sem éri el, ugyanezt csinálja az OTP is (9524 forinton). A Mol fél százalékkal lefelé, a Richter 0,9 százalékkal felfelé mozdult. A Telekom és az Alteo fért még fel a legnagyobb forgalmú öt papír listájára, mindkettő szerényen javított árfolyamán.
Erősödött a forint, 100 dollár a Brent
A forint erősödött, az euró 393,60, ami közel egy forinttal alacsonyabb a tegnap estinél. Reggel még 395 körül volt az árfolyam. Ma este az S&P nyilatkozik a magyar államadóság minősítésének felülvizsgálatáról, de valószínűleg nem fognak változtatni, ahogy nemrég a Fitch sem tette.
A forintnak, de az árupiacnak is segíthet, hogy a dollár az amerikai kamatemelési várakozások csillapodása miatt lassan süllyed, már 1,03 felett van az euró/dollár. Az olaj fél százalékkal drágul, a Brent ezzel újra elérte a 100 dollárt. Az arany kissé süllyed, az 1800 dolláros határral küzd.
Szívmelengető OTP-célár érkezett
Az HSBC 18 000 forintra emelte vissza az OTP-re vonatkozó célárát a korábbi 17 715 forintról – írja a KBC Equitas.
A bank ajánlása továbbra is vétel maradt, jelentősebb felértékelődési potenciállal a jelenlegi szintekről.
Tegnap az árfolyam emelkedéssel reagált a kedvező gyorsjelentésre. Lásd:
Új többségi tulajdonosa lesz az Equilor Befektetési Zrt.-nek
Változatlan menedzsmenttel folytatja működését az Equilor Befektetési Zrt., miután a Gránit Bank Zrt. 50 százalék plusz egy szavazatnyi részesedést szerez a több mint 30 éves magyar befektetési szolgáltatóban – hangsúlyozza a cégek közleménye. Az Equilor 49,9 százalékos tulajdonosa továbbra is a társaság jelenlegi elnöke és vezérigazgatója, Gereben András, illetve Szécsényi Bálint marad.
A tranzakció illeszkedik a Gránit Bank hosszú távú stratégiájába, erősíti a bank privátbanki és személyre szabott befektetési szolgáltatásait, míg az Equilor további jelentős növekedést tervez a banki háttérre támaszkodva – közölték.
A tranzakció nem érinti az Equilor Alapkezelőt. Zárásához az MNB és a Gazdasági Versenyhivatal engedélye szükséges. (Bővebben lásd az Mfor.hu-n.)
A Blackrock felugrik a kriptóvonatra
A kriptodeviza-piac is elbizonytalanodott, a bitcoin két százalékkal esik (23 970 dollárra), az ether minimális pluszban áll. A világ legnagyobb vagyonkezelője, a BlackRock elindítja első bitcoin-termékét az amerikai székhelyű intézményi ügyfelei számára. “Trust”-ot, egyfajta zártkörű befektetési alapot vagy társaságot indít számukra, amellyel bitcoin-kitettséget szerezhetnek. De közölték, hogy más kriptoeszközöket is vizsgálnak.
A kriptodevizák piacán tapasztalható meredek visszaesés ellenére egyes intézményi ügyfelek részéről még mindig jelentős érdeklődést tapasztalunk az iránt, hogyan lehet hatékonyan hozzáférni ezekhez az eszközökhöz – írják.
Nemrég jelentették be a BlackRock és a Coinbase kriptotőzsde együttműködését is. A BlackRock a világ legnagyobb vagyonkezelő cége, amely mintegy 9 billió (kilencezer milliárd) dollárt kezel. A kriptópiac nem véletlenül örül: ha ennek a vagyontömegnek csak pár százaléka menne kriptóba, már az is több száz milliárd dolláros keresletet jelentene.
Valóságos aranybánya lehet az aranybánya
Két szerző is rendkívül alultértékeltnek tartja az aranybánya-részvényeket a SeekingAlpha befektetési oldalon. Az egyik szerint az aranynak kedvez, hogy az amerikai dollár reálkamata 1980-ban volt utoljára ennyire mélyen, mint most. Mai dollárra átszámolva akkor volt történelmi csúcsán az arany tőzsdei ára, 2600 dollár körül, lásd:
Az aranybányák részvényei pedig alulértékeltek más szektorokhoz képest, és az osztalékhozamuk közel egy évtizede nem volt ilyen magas.
A másik cikk szerint az utóbbi hónapok esése révén a 2020 márciusi pánik óta nem látott szinten vannak az aranybánya-részvények árfolyamai. De az eladási hullám kifulladni látszik, fordulat jelei láthatók. Amikor utoljára ez történt, két éve, akkor öt hónap alatt 134 százalékot emelkedett a GDX aranybánya-ETF árfolyama.
Fordulat előtt a sárga fém?
Fontos makroesemények befolyásolták az arany mozgását az elmúlt hetekben, a technikai kép is izgalmassá vált. A recessziós félelmek lassuló szigorítási pályára állíthatják a Fedet, ezzel kedvező feltételeket teremtve a nemesfém számára – írta a KBC Equitas is.
Az infláció jelenleg világszintű problémának tekinthető, így továbbra is alternatívát nyújthat a befektetők számára az arany.
A költségek növekedése és az ellátási gondok negatív hatásokat eredményeztek a bányacégek számára. Így az utóbbi időben kikerült gyorsjelentések sem segítették az árfolyamokat. De az aranyár javulása újabb lendületet adhatna a részvényeknek is. Emellett az indikátorok is túladott szintet jeleznek már a Newmont esetében is – tették hozzá.
A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.