5p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A részvénypiacok ma is jó hangulatban vannak, záporoznak a gyorsjelentések, bár a befektetőket inkább a kilátások érdeklik, mint a múlt. Elon Musk újra pozitívan nyilatkozott a bitcoinról, fel is ment az ára. A forint stabil, a 360-as euró eddig nem volt tartós.

Ma is kitart a tegnapi jó hangulat Európában, a német index 0,8, a francia 0,6, a brit csak 0,1 százalékkal emelkedik. Ázsia is zöldben van, az amerikai határidős indexek is tovább javulnak.

Itthon a BUX index 0,1 százalékkal emelkedik, ma is a Mol húzza, 1,2 százalékos drágulásával. Az OTP csak 0,1 százalékkal javít, a Richter és az Opus esik, a Telekom stagnál. Az euró/forint napok óta a 360-as szint körül ingadozik, most épp 359,0, kissé lejjebb van a tegnap estinél.

Ma is emelkedik az olaj

A dollár stagnál ma, az ipari fémek, mint a réz, szépen emelkednek, az arany és az ezüst esnek.

Árfolyamok és grafikonok

Az olaj ára a tegnapi nagy emelkedés után ma újabb szerény, pár ezrelékes drágulást mutat. A szerdai amerikai olajkészletek nyomán indult meg az árfolyam. A hét elején az OPEC kitermelés-növelési döntése pedig még a mélybe taszította az árat.

Az EKB-re figyelnek – meg már megint a Brexitre

Az Európai Központi Bank kora délután közleményt fog kiadni, majd Christine Lagarde elnök beszél sajtótájékoztatóján. A befektetők kíváncsiak, hogy miután nemrég a szervezet kissé emelte inflációs célját, ennek lehet-e következménye a monetáris kondíciókban. Illetve arra, hogy hogyan változik a jegybanki kommunikáció.

A brit index alulteljesítésében szerepe lehet annak, hogy felmerült, újra kéne tárgyalni a Brexitet.

A brit kormány azt szeretné, ha részben újratárgyalnák a két éve aláírt megállapodást, mert túl sok problémával jár az Észak-Írországgal való kereskedelem. Az EU mereven elzárkózott ettől, szerintük annak idején kellő engedményeket tettek írta az Equilor Befektetési Zrt.

Gyorsjelentés utáni fel-le

Sok gyorsjelentés érkezett, mint a francia Publicis médiacég, a svájci ABB elektronikai vállalat vagy a Unilever konszern. A tőzsdei árfolyam-reakciók azonban vegyesek. A svájci Roche gyógyszergyár jól keresett a koronavírus-tesztekkel, többi üzletága is jól teljesített. De nem javított a kilátásokon, vélhetően ezért esik. Hasonló a helyzet a Texas Instrumentsnél, amely túlteljesítette a bevételre és a nyereségre vonatkozó várakozásokat, de nem emelte előrejelzéseit, így süllyedt a papír.

Ma 119 cég fog Q2-es teljesítményt jelenteni, amik között megtalálhatók olyan cégek, mint az American Airlines, Southwest Airlines, AT&T és a Snap is összegzi az Erste Befektetési Zrt.

A 26 milliárd dolláros fájdalom-csillapítás

A Johnson & Johnson gyógyszergyártó és három opioid forgalmazó megállapodott abban, hogy összesen 26 milliárd dollárt fizetnek. Ez több ezer állami és önkormányzati per megoldására szolgál, amelyek az addiktív fájdalomcsillapítók miatt indultak. Ezek amerikai közegészségügyi válságot okoztak – foglalta össze az Erste Befektetési.

Biztonságosabbá teszi akkumulátor-gyártását a Tesla

A világ egy legnagyobb bányavállalata, a BHP bejelentette, hogy megállapodást írt alá a Teslával a nikkel, az elektromos járművek akkumulátorainak gyártásához használt kulcsfontosságú fém szállításáról. (A Nickel West nyugat-ausztráliai lelőhelyről.) A pénzügyi részleteket nem közölték. A Tesla már korábban aggodalmának adott hangot a nikkelellátás bizonytalansága miatt.

A BHP második negyedévi gyorsjelentésében a vasérc, a réz és a nikkel termelésének enyhe csökkenéséről számolt be év/év alapon – teszi hozzá a SeekingAlpha.

A bitcoin egy éves árfolyamgörbéje (Tradingview.com)
A bitcoin egy éves árfolyamgörbéje (Tradingview.com)

Elon Musk újra bitcoin-lufit fúj?

A Tesla vezére, Elon Musk ismét szakított egy kis időt arra, hogy megkavarja a kriptodeviza-piacot, ezúttal pozitív irányba. Nyilatkozatai szerint lehet, hogy a bitcoin lassan már eléggé környezetbarát lesz, és cége újra elfogadja majd gépkocsikért fizetőeszközként. (Az év elején ennek bejelentése is magasba lökte a bitcoin árát, de a rendelkezést később visszavonták, környezetvédelmi aggályokra hivatkozva.) Kiszivárogtatta azt is, hogy a Tesla mellett a Space X-nek, úrkutatással foglalkozó vállalatának is van bitcoinja.

A bankkártya utáni következő evolúciós lépcső? Ilyen pólót viselt tegnap Elon Musk.
A bankkártya utáni következő evolúciós lépcső? Ilyen pólót viselt tegnap Elon Musk.

Megerősítette, hogy neki személyesen is van, valamint etherrel és dogecoinnal is rendelkezik, és sem ő, sem cégei nem tervezik ezen kriptók eladását. Elon Musk, Jack Dorsey (Twitter) és Cathie Wood (Ark Invest) a “The ₿ Word” című online rendezvényen beszéltek a kriptodevizákról.

Extrém félelem a kriptodeviza-piacon

A rendezvény előtti és utáni órákban a kriptodeviza-árak szépen emelkedtek, a bitcoin átlépte a 32 ezer, az ether a 2000 dolláros szintet, ami plusz öt, illetve hét százalék. Érdekes módon a piac még mindig nagyon pesszimista, a “Félelem és mohóság index” hetek óta stabilan az “extrém félelem” állapotát jelzi. (Lásd az ábrát.)

A főbb kriptodevizák “Félelem és mohóság indexe” (Alternative.me)
A főbb kriptodevizák “Félelem és mohóság indexe” (Alternative.me)

Erre a 3+1 olimpiai szponzorra érdemes figyelni?

Az Equilor Befektetési Zrt. elemzésében a Tokiói Olimpia legfontosabb szponzorait vizsgálta, és ezek közül három olyan céget mutat be részletesebben, amelyekbe érdemes lehet befektetni a játékok előtt. Valamint egy olyat is, amelyet kerülni ajánlott, esetleg a bátrabbak akár a részvény shortolását is megfontolhatják. Ezek:

  1. Az Airbnb, amelyet még a koronavírus sem tudott megrengetni.
  2. A Toyota, amely “nagyot szakíthat a kibontakozó elektromosautó-lázból”.
  3. A Coca-Cola, amely az egyik legismertebb brand.
  4. Az Intel pedig kerülendő, továbbra is negatív kilátásokkal jellemzik.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

 

A rovat támogatója a 4iG

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 17710 17400 17795 +2,79% 0 0 10 989 203 785 HUF 2024-04-26 17:13:31
MOL 3004 2992 3028 +0,20% 0 0 1 533 831 664 HUF 2024-04-26 17:05:18
MTELEKOM 898 897 907 -0,44% 0 0 411 836 570 HUF 2024-04-26 17:05:04
RICHTER 9200 9070 9245 +1,38% 0 0 1 705 691 035 HUF 2024-04-26 17:07:36
OPUS 391 384 398 +1,03% 0 0 124 789 584 HUF 2024-04-26 17:05:22
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Már hajnalban sorba áll, ha ránéz a forintárfolyamra
Privátbankár.hu | 2024. április 26. 18:03
Vegyesen alakult pénteken a forint árfolyama a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben, a heti eredménye azonban pozitív.
Részvény / Deviza / Áru Nem volt fék a BUX-on
Privátbankár.hu | 2024. április 26. 17:32
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 910,04 pontos, 1,38 százalékos emelkedéssel, 67 039,30 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Megtartotta éves rendes közgyűlését a Budapesti Értéktőzsde
Privátbankár.hu | 2024. április 26. 16:47
A közgyűlésen bemutatott 2023. évi üzleti beszámoló alapján a Tőzsde eredményes évet zárt: az összbevétel 4,4 milliárd, az EBITDA 1 362 millió, a nettó eredmény 5,8 milliárd forintot tett ki, ami 2008 óta a legeredményesebb tőzsdei évet jelenti. A társaság 606 millió forint összegben fizet osztalékot, részvényenként 112 forintot.
Részvény / Deviza / Áru Nyugodtan várja a forint a megmérettetést, fontos határt lépett át a réz
Eidenpenz József | 2024. április 26. 12:28
A részvénypiacok felélénkültek a kedvező amerikai gyorsjelentések hatására, ma nagy fontosságú inflációs adat érkezik. A BUX-ot az OTP húzza, a forint alig mozdul egy péntek esti bejelentés előtt. Újra megindult az arany, a réz pedig átlépett egy több éve nem látott határt.
Részvény / Deviza / Áru Felcsillan a szeme, hogyha megpillantja mennyiért vásárolhat eurót
Privátbankár.hu | 2024. április 25. 18:31
Jó napja volt a forintnak. 
Részvény / Deviza / Áru Megvan, miért romlott el a hangulat Budapesten
Privátbankár.hu | 2024. április 25. 17:57
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 247,29 pontos, 0,37 százalékos csökkenéssel, 66 129,26 ponton zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Jól megemelték az OTP célárát, nagy pofont kapott a Facebook-anyavállalat
Eidenpenz József | 2024. április 25. 12:21
Az európai tőzsdék többnyire esnek, de a BUX index úgy tud emelkedni, hogy mind a négy vezető papír egyszerre tart felfelé. A forint tovább erősödget a kamatdöntés óta, az arany áresése megállt. Fordított pályát járt be a Tesla és a Meta. Óvakodjunk a bitcoinos csalásoktól.
Részvény / Deviza / Áru Legénykedik a forint csütörtök reggel!
Privátbankár.hu | 2024. április 25. 07:22
A forint árfolyama csütörtök reggelre erőre kapott a főbb devizákkal szemben a szerda kora esti jegyzésekhez képest a nemzetközi bankközi devizapiacon.
Részvény / Deviza / Áru Van egy rossz hírünk a forintról
Privátbankár.hu | 2024. április 24. 19:01
Már megint lejjebb csúszott az árfolyama.
Részvény / Deviza / Áru Nagy Márton bejelentést tett a benzinárról, szárnyalt a Mol
Privátbankár.hu | 2024. április 24. 17:44
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 437,29 pontos, 0,66 százalékos emelkedéssel, 66 376,55 ponton zárt szerdán.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG