Befektetés
A pénz- és tőkepiacokról, pénzügyi befektetésekről szóló cikkeink, különös tekintettel a magyar és külföldi részvényekre, devizákra, a forintárfolyamra, árupiaci termékekre és kriptodevizákra. Ide kerülnek rendszeres, általában naponta kétszer megjelenő piaci összefoglalóink éppúgy, mint a mélyebb elemzések. Az ingatlanok, az állampapírok vagy a befektetési alapok témái azonban általában külön, saját rovatukban találhatók meg.
A rovat támogatója:
Befektetés
Áll a bál a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2009. október 8. 13:08
Kiújult a viszály a Budapesti Értéktőzsde osztrák főtulajdonosa és a tőzsdetag brókercégek, valamint a kisebbségi tulajdonosok között
Befektetés
A forint és a 270: vonzza, mint méhet a méz
Privátbankár.hu | 2009. október 8. 10:15
Gyengült a forint: az eurót csütörtök délelőtt háromnegyed tízkor 269,71 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a szerda délután négy órai 268,85 és a kora reggeli 268,60 forintos jegyzést követően.
A dollárt 182,40 forinton jegyezték 1,4781 dolláros euró árfolyam mellett, míg szerdán délután négy órakor 183,18 forinton (1,4672). A svájci frank jegyzése 177,88 forint a szerda délutáni 177,21 forint után, 100 japán jen pedig 206,89 forint az előző napi 206,13 forint után.
Csütörtökön a nemzetközi piacokon a világgazdasági fellendülés kezdetére utaló számos vállalati eredménybeszámoló és makrogazdasági adat lendítette fel a befektetői kedvet, az ázsiai tőzsdék nyereséggel zártak, az európai tőzsdék emelkedéssel nyitottak. A piacoknak az Alcoa három veszteséges negyedévet követően váratlanul elért negyedéves nyeresége adta meg az első pozitív impulzust, majd a bizalmat a foglalkoztatás fellendülésére utaló ausztráliai adatok erősítették tovább.
A dollár nyomás alá került a pozitív amerikai eredménybeszámolók láttán, mivel a fellendülés iránt erősödő bizalom élénkíti a dollár befektetők érdeklődését a magasabb hozamú, "kockázatosabb" devizák iránt. Az euró ismét kísérletet tett az 1,48-as dollárárfolyam küszöb megközelítésére.
A térségbeli devizák árfolyamát továbbra is a lettországi deviza leértékelés kockázata terheli meg. A piac várakozásai szerint csütörtökön a forint a 270 forintos euró árfolyam küszöb alatt marad és 1-2 forintos sávban ingadozhat 269 környékén.
Mennyit tudsz az Európai Unióról? Mérd fel tudásod és nyerj!
Jelentések: váratlanul jól indul az amerikai szezon
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
MTI
Befektetés
BÉT: magasabb árak, de kisebb forgalom
Privátbankár.hu | 2009. október 1. 14:04
Szeptemberben az előző hónaphoz képest 18 százalékkal csökkent a részvények forgalma a Budapesti Értéktőzsdén, 1.010 milliárd forint értékben születtek üzletek
Befektetés
Mínuszban zárt a BUX
Privátbankár.hu | 2009. szeptember 29. 17:07
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 252,39 pontos, 1,23 százalékos csökkenéssel, 20.325,92 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 24,3 milliárd forint volt, a vezető részvények az erősödő Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. üzletág igazgatója szerint a nyugat-európai és a régiós tőzsdéken is kivártak a befektetők, a kereskedés iránya bizonytalan volt, az indexek vegyesen zártak: az osztrák tőzsde emelkedett, a prágai szinte stagnált, míg a varsói index a budapestinél is jelentősebben, mintegy 2,5 százalékkal esett. Az Egyesült Államokban pozitív és negatív hírek is megjelentek, a kereskedés iránya kora este még bizonytalan volt.
Szegner Balázs szerint a kereskedés irányát szerdán az amerikai piacok zárása határozhatja meg, de rossz jelnek nevezte, hogy az OTP napi minimumán zárt.
A Mol 65 forinttal, 0,41 százalékkal 15.635 forintra gyengült, 2,4 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 98 forinttal, 1,81 százalékkal 5.302 forintra esett, forgalmuk 17,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,12 százalékkal 811 forintra erősödött, forgalma 1,6 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 935 forinttal, 2,43 százalékkal 37.545 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,7 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama 317,8 millió forintos forgalom mellett 375 forinttal, 1,91 százalékkal 19.230 forintra csökkent.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.967,50 ponton zárt kedden, ez 15,80 pontos, 0,80 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.
Mennyit tudsz az Európai Unióról? Mérd fel tudásod és nyerj!
Friss tőzsdei árfolyamokMTI
Befektetés
"A Fidesz is ezt fogja csinálni"
Privátbankár.hu | 2009. szeptember 29. 14:28
Magyarország befektetésre ajánlott adósbesorolását erős gazdasági és intézményi alapok támasztják alá, de a kormányzati szféra pénzügyi ereje gyenge - áll a Moody"s éves országjelentésében, amely szerint kormányváltás esetén sem valószínű jelentős eltérés a jelenlegi reformpolitikától, és ha folytatódik a költségvetési konszolidáció, stabilra javulhat a magyar osztályzat jelenleg negatív kilátása
Befektetés
BÉT: "nullázott" ma a Mol
Privátbankár.hu | 2009. szeptember 24. 17:02
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 69,73 pontos, 0,33 százalékos csökkenéssel, 20.795,61 ponton zárt csütörtökön. A Mol árfolyama 0,00 százalékkal 16.390 forintra "erősödött", az OTP részvények ára 1,56 százalékkal 5.380 forintra csökkent.
A részvénypiac forgalma 22,2 milliárd forint volt csütörtökön, a vezető részvények vegyesen változtak az előző napi záráshoz képest.
Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője elmondta: az amerikai jegybank szerdán a várakozásoknak megfelelően nem változtatott az alapkamaton, továbbá meglehetősen pozitív hangvételű kommentárt fűzött a gazdaság jelenlegi állapotához. A befektetők ettől függetlenül a gazdasági kilábalást segítő állami eszközök szűkülésére következtethettek a Fed elnökének egyik mondatából, aminek hatására tovább estek a már korábban negatív tartományba forduló amerikai részvények - mutatott rá a szakember.
A magyar tőzsde az elbizonytalanodó hangulat ellenére a nyitást követő 10-15 percben túljutott a legnagyobb ijedtségen, amiben feltehetően szerepe volt a "szolid mínuszban" záró ázsiai tőzsdéknek is. A BUX ezt követően óvatosan emelkedett napközben, párhuzamosan a délutáni órákra enyhe emelkedést elérő nyugat-európai, illetve a hasonló mértékben veszteséges régiós börzékkel - fejtette ki Varjú Péter.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
Az Erste üzletkötője kiemelte: a magyar idő szerint délután 4 órakor nyilvánosságra kerülő amerikai használtingatlan-piaci adatok alaposan megváltoztatták a piaci hangulatot, mivel rácáfoltak a Fed szerdai lakáspiaci optimizmusára. Az adat közzétételét követő első órában erős, átlagosan mintegy 2 százalékos zuhanást lehetett megfigyelni a fejlett piacokon.
Varjú Péter szerint ez a befektetői pesszimizmus egy hosszabb negatív korrekció előszele is lehet, amely csütörtökön, a kereskedés utolsó fél órájában még csak az OTP-t érintette meg a BÉT-en. A további napok kereskedésének fontos kérdése lehet azonban, hogy az elmúlt hónapokban szárnyaló magyar bankpapírnak pénteken sikerül-e megtartania a komoly támaszként is szolgáló 5.200-5.250 forintos szintet - fűzte hozzá az üzletkötő.
Mennyit tudsz az Európai Unióról? Mérd fel tudásod és nyerj!
MTI
Befektetés
Bajnai New Yorkban csengethetett
Privátbankár.hu | 2009. szeptember 23. 08:38
A miniszterelnök 50 pontos emelkedést követően zárta be a kereskedést kedden helyi idő szerint 16 órakor a New York-i tőzsdén
Befektetés
Titkolóznak helyettünk: magyar adóforintok osztrák bankokban
Privátbankár.hu | 2009. szeptember 22. 08:00
A magyar betétesek nagyon is szeretik az osztrák bankokat, már csak azért is, mert azok egyetlen adatot sem adhatnak ki a magyar hatóságoknak
Befektetés
A BÉT ma Nyugat-Európát is túlszárnyalta
Privátbankár.hu | 2009. szeptember 17. 17:51
Nem tört meg a BÉT lendülete, ma már nemcsak a régiós börzéket teljesítette túl Budapest, hanem Nyugat-Európa is a "vert mezőnyben"
Befektetés
Egy éve nem látott magasságban a BUX
Privátbankár.hu | 2009. szeptember 16. 17:34
A régióban is kiugróan jól teljesített a BUX, amely rekordokat döntögetett ma -de ha ijedt shortosok állnak a háttérben, az örömnek meglehet még a böjtje
Befektetés
Magyarország a kedvencek között
Privátbankár.hu | 2009. szeptember 15. 14:53
A fejlődő piacok teljesítménye meghaladhatja a fejlett piacokét - azok a legvonzóbb célpontok, ahol nő a befektetők kockázati hajlandósága
Befektetés
Lenézte a tőzsdefelügyeletet a szupercsaló
Privátbankár.hu | 2009. szeptember 12. 17:25
A Wall Street legnagyobb csalássorozatát elkövető Bernard Madoff lenézte és kinevette a tőzsdefelügyelet ellenőreit, akiket szerinte könnyedén ki lehetett játszani - derült ki egy évekkel ezelőtti telefonbeszélgetésből, amelynek szövegét a napokban hozták nyilvánosságra
Befektetés
Újra 5000 fölé mehet az OTP?
Privátbankár.hu | 2009. szeptember 11. 17:02
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 273,56 pontos, 1,44 százalékos emelkedéssel, 19.306,55 ponton zárt pénteken. A Mol 1,72 százalékkal 14.500 forintra erősödött, az OTP részvények ára 1,74 százalékkal 4.980 forintra nőtt.
A részvénypiac forgalma 19,8 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. Illés László, a QUAESTOR Zrt. elemzője elmondta: az optimista nyitást megalapozták a Kínában megjelent kedvező makrogazdasági adatok, amelyek igazolni látszanak a kínai gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzéseket.
Nap közben "oldalazás" jellemezte mind a magyar, mind az európai piacokat. Az elemző szerint a kivárás a szeptember 11-i terrortámadás évfordulójának szólt, a befektetők tudatában ugyanis mélyen él az Egyesült Államokat nyolc évvel ezelőtt ért merényleteket követő tőzsdei esés. Az amerikai piac optimista nyitása után azonban nálunk is följebb kapaszkodtak az árfolyamok.
A Richter piacán megszűnt az átcserélhető kötvények kibocsátását követő, két napig tartó eladói nyomás. Az esés korrekcióját jól láthatóan kihasználták a napon belül üzletelő befektetők - mondta Illés László.
A Mol 245 forinttal, 1,72 százalékkal 14.500 forintra erősödött, 1,3 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 85 forinttal, 1,74 százalékkal 4.980 forintra nőtt, forgalmuk 11,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 10 forinttal, 1,25 százalékkal 790 forintra csökkent, forgalma 1,8 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 1.160 forinttal, 3,28 százalékkal 36.510 forintra emelkedett, a részvények forgalma 3,9 milliárd forintot ért el.
Az Egis 206 millió forintos forgalom mellett 50 forinttal, 0,27 százalékkal 18.750 forintra erősödött.
A BUMIX 1.906,24 ponton zárt pénteken, ez 20,17 pontos, 1,07 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI
Befektetés
Ázsia adhat erőt az európai tőzsdéknek
Privátbankár.hu | 2009. szeptember 10. 08:32
Emelkedéssel zártak az ázsiai tőzsdék csütörtökön, miután ismét felerősödtek a gazdasági fellendüléssel kapcsolatos remények, amelyek hatására megnőtt a befektetők kockázatvállalási hajlandósága. Ezek hatására a dollár árfolyama folyamatos nyomás alá került, csaknem egy éves mélypontjára gyengült szerdán, és csütörtökön is csak egy hajszálnyit tudott erősödni. A dollár árfolyamának csökkenéséből az arany tudott profitálni, a szerdai 1.000 dolláros szint után csütörtökön hajnalban 991,7 dollárt adtak egy unciáért.
Emelkedtek a kőolajárak is, miután az OPEC országok miniszteri értekezletén a résztvevők úgy döntöttek, hogy nem változtatnak a kitermelési kvótákon. Tokióban a 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 1,95 százalékos, 201,53 pontos emelkedéssel 10.513,67 ponton zárt. A tokiói tőzsdezárás idején a hongkongi értéktőzsde Hang Seng mutatója 1,23 százalékkal, a szöuli Kospi 2,30 százalékos emelkedéssel zárt.
A vezető nyugat-európai tőzsdék vegyesen nyithatnak csütörtökön. Elemzők arra számítanak, hogy a londoni FTSE-100 mutató 6-9 pont, a párizsi CAC-40 3-6 pont körüli emelkedéssel nyit, míg a frankfurti DAX-30 kismértékű, maximum 2 pontos csökkenéssel kezdhet.
Szerdán a legnagyobb piaci tőkeértékű európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója 1 százalékos nyereséggel 986,99 ponton, új tizenegy havi csúcson végzett, 18,63 százalékkal a tavaly év végi értéke fölött. Az FTSE-100 56,96 pontos, 1,15 százalékos nyereséggel 5.004,30 ponton zárt szerdán, 12,81 százalékkal magasabban, mint tavaly év végén. A frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 92,53 pontos, 1,69 százalékos nyereséggel 5.574,26 ponton végzett, 15,88 százalékkal az év végi értéke fölött. Párizsban a CAC-40 46,73 ponttal, 1,28 százalékkal 3.707,69 pontra emelkedett, 15,11 százalékkal meghaladva az év végit. Tavaly 42,68 százalékot vesztett.
Csütörtökön reggel az amerikai határidős piacok is emelkedést jeleztek: a DJIA 0,48 százalékkal, a Nasdaq 0,58 százalékkal, az S&P 500 0,49 százalékkal nőtt.
A kőolaj ára tovább emelkedett: az északi-tengeri Brent könnyűolaj hordónkénti ára 77 centtel 70,60 dollárra nőtt. A nyugati féltekén irányadó WTI olajfajta 1,09 dollárral 72,40 dollárra emelkedett. Csütörtökön reggel az euró 1,4568 dollár volt a londoni bankközi piacon, szerdán késő este 1,4566 (+0,01 százalék). A dollár 92,11 jent ért ekkor, szerdán késő este 92,02 jen volt (-0,10 százalék).
Friss tőzsdei árfolyamok a Privátbankáron
MTI
Befektetés
Bika vagy medve? Egy év után 5000 felett a FTSE
Privátbankár.hu | 2009. szeptember 10. 07:46
Csaknem egy év óta először ismét ötezer pont felett zárt szerdán a Londoni Értéktőzsde (LSE) irányadó FTSE-100-as árfolyammutatója
Befektetés
Tőzsdei nagyok: hosszabb távon érdemes zsákolni
Privátbankár.hu | 2009. szeptember 2. 10:38
Az OTP-t a CIB, a Molt pedig a Buda-Cash ajánlja rövid távon tartásra, előbbinél hosszabb távon vétel, utóbbinál pedig felhalmozás a javaslat
Befektetés
A Mol farvizén javított a BUX
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 31. 17:28
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 26,03 pontos, 0,13 százalékos emelkedéssel, 19.389,94 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 22,6 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen változtak az előző napi záráshoz képest. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.893,25 ponton zárt hétfőn, ez 14,20 pontos, 0,76 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.
Rózsa Balázs, az OTP Bank Nyrt. tőzsdei műveletek osztályának vezetője az MTI-nek elmondta: a pénteki amerikai, valamint a hétfői ázsiai gyenge zárások miatt szinte egész nap esett a BUX, azonban a záró szakaszban a Mol papírjaira érkezett nagyobb vásárlói kötés megfordította a trendet, így az index pozitív tartományban tudott zárni a hét első kereskedési napján.
Hozzátette: hétfőn szünetelt a tőzsdei kereskedés Londonban, ami miatt viszonylag alacsony forgalom mellett kötöttek üzletet a kereskedők. A régiós indexekhez képest jobban teljesített a BUX a záró szakasz emelkedése miatt, a lengyel és az orosz piac is jelentős mínuszban zárt, míg a cseh börze egész nap emelkedni tudott.
Vaszkó Szabolcs, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője kiemelte: a Budapesti Értéktőzsde hétfői záró szakaszában látott emelkedést nem indokolta semmilyen makroadat, a magyar börze régiós társaitól teljesen eltérő módon fejezte be a kereskedést.
A Mol árfolyama 360 forinttal, 2,48 százalékkal 14.900 forintra erősödött, 3,1 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 30 forinttal, 0,62 százalékkal 4.900 forintra nőtt, forgalmuk 14,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 11 forinttal, 1,41 százalékkal 769 forintra csökkent, forgalma 2,1 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 950 forinttal, 2,44 százalékkal 38.050 forintra esett, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el.
Szektortársa, az Egis 215,0 millió forintos forgalom mellett 210 forinttal, 1,07 százalékkal 19.910 forintra emelkedett.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.893,25 ponton zárt hétfőn, ez 14,20 pontos, 0,76 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.
Hétfőn az áruszekcióban az euro búza és a takarmányárpa elszámolóára egy-egy lejáratra nőtt, míg a takarmányárpáé és a takarmánybúzáé ugyanennyire csökkent. A repce ára három időpontra is változott.
Az euro búza szeptemberi ára 80 forinttal nőtt, 28.080 forintra, míg a termény decemberi, jövő márciusi és májusi ára a pénteki áron maradt: sorrendben 29.500, 32.000 és 33.000 forinton.
A takarmányárpa szeptemberi ára 840 forinttal emelkedett hétfőn, az új ár 23.840 forint.
A repce szeptemberi ára 400 forinttal, 64.900 forintra nőtt, míg a jövő márciusi ár 100 forinttal 71.400, a jövő októberi pedig 2000 forinttal 83.000 forintra esett.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI
Befektetés
Gázolt a Mol-gyors: itt a rekordprofit
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 28. 07:55
A Mol Nyrt. 63,7 milliárd forint nettó eredményt ért el az első félévben - a nem realizált árfolyamnyereség dobta meg az eredményt
Befektetés
A jó hírek ellenére csökkent a BUX
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 26. 17:42
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 342,92 pontos, 1,72 százalékos csökkenéssel, 19.539,25 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 39,4 milliárd forint volt szerdán, a vezető részvények a Magyar Telekomon kívül veszítettek értékükből az előző napi záráshoz képest. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.900,99 ponton zárt szerdán, ez 4,37 pontos, 0,23 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.
Szatmári Tamás, a Raiffeisen Bank Zrt. üzletkötője elmondta: az elmúlt napok jelentős emelkedése után megérett a magyar piac a korrekcióra. Kiemelte: a szerdai kereskedés során nem a nagy eladók mozgatták a tőzsdét, hanem a kisbefektetők, akik miatt a BUX teljesen együtt mozgott régiós társaival. Az üzletkötő rámutatott: szerdán egyedül a Magyar Telekomot vették a befektetők, valószínűleg azért, mert a többi magyar blue chip várhatóan nem fizet osztalékot.
Kovács Krisztián, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője aláhúzta: szerdára a korábbi szárnyalás után elgyengültek a feltörekvő piacok, a fejlettek is csak oldalazni tudtak.
Szerdán két makroadatot is publikáltak az Egyesült Államokban, amelyek a vártnál kedvezőbbek lettek ugyan, mégsem befolyásolták érdemben a szerdai tőzsdei kereskedést - tette hozzá.
A Mol árfolyama 240 forinttal, 1,61 százalékkal 14.650 forintra csökkent, 4,7 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 194 forinttal, 3,79 százalékkal 4.925 forintra esett, forgalmuk 28,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,38 százalékkal 793 forintra erősödött, forgalma 1,9 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 200 forinttal, 0,51 százalékkal 39.000 forintra gyengült, a részvények forgalma 2,1 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis ára 330,8 millió forintos forgalom mellett 650 forinttal, 3,16 százalékkal 19.950 forintra csökkent.
A Budapesti Értéktőzsde áruszekciójában a búza ára szerdán egyetlen lejárati időpontra sem módosult: a termény szeptemberi ára 28.450 forint, a decemberi 30.500 forint, a jövő márciusi 34.000 forint, a jövő májusi pedig 35.000 forint.
A takarmánykukorica novemberi ára 200 forinttal 26.600 forintra csökkent, míg a szeptemberi ár 28.000 forint, a decemberi 29.700 forint, a jövő márciusi 29.700 forint, a jövő májusi 30.600 forint, a júliusi pedig 32.000 forint maradt.
A napraforgó októberi ára 400 forinttal 53.800 forintra, novemberi 200 forinttal 54.300 forintra, a decemberi szintén 200 forinttal 55.500 forintra esett. A termény jövő márciusi ára változatlanul 62.500 forint, a jövő májusi 62.000 forint.
A fizikai teljesítésű arany unciánkénti ára 10 dollárral 940,50 dollárra csökkent.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI
Befektetés
Meglepetést is tartogathat a forintpiac
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 18. 07:18
Ma bizonytalan kimenetelű kereskedés várható a bankközi devizapiacon, de valószínűleg 276-nál ellenáll majd a forint az euróval szemben
Befektetés
17500 pont alatt a BUX
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 17. 14:47
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 351,97 pontos nyitás után tovább gyengült kora délutánig
Befektetés
Érthetetlen? Szakadásnak indult a forint?
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 17. 08:16
Bár a reggeli eseménytelen kereskedésben még erősödött a forint, 8 óra után erőteljes gyengülésnek indult a hazai fizetőeszköz az euró ellenében. Negyed 9 előtt pár perccel 1 euróért 274,17 forintot adtak a bankközi devizapiacon. Az elemzők arra számítottak, hogy a forint árfolyama szűk sávban fog mozogni.
Legfrissebb devizaárfolyamok a Privátbankáron
Privátbankár
Befektetés
Folytatódhat a tőzsdei lejtmenet
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 12. 09:03
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 136,35 pontos csökkenéssel, 17.606,30 ponton nyitott szerdán. A keddi záróértékéhez képest a mutató így 0,77 százalékkal gyengült.
Előzetes elemzői vélemények szerint egyébként a mai napon folytatódhat a részvények kedden megindult gyengülése. A BUX 732,49 pontos, 3,96 százalékos csökkenéssel, 17.742,65 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 52,8 milliárd forint volt, a vezető részvények egyaránt veszítettek értékükből az előző napi záráshoz képest.
Friss tőzsdei árfolyamok
MTI, Privátbankár
Befektetés
BÉT: látványos bukták napja
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 16:50
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 732,49 pontos, 3,96 százalékos csökkenéssel, 17.742,65 ponton zárt kedden. A Mol árfolyama 3,97 százalékkal 13.300 forintra csökkent, az OTP részvények ára 5,76 százalékkal 4.470 forintra esett.
A részvénypiac forgalma 52,8 milliárd forint volt kedden, a vezető részvények egyaránt veszítettek értékükből az előző napi záráshoz képest.
Vaszkó Szabolcs, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője elmondta: délelőtt még emelkedni tudtak a Budapesti Értéktőzsde vezető részvényei, azonban kora délután már a magyar és a nemzetközi piacokon is megkezdődött az árfolyamok lemorzsolódása. A BÉT-en egyedül az OTP tudta tartani magát egészen három óráig, amikor több amerikai makroadat is napvilágot látott.
Az üzletkötő rámutatott: az Egyesült Államokból érkező kedvezőtlen adatok miatt jelentős korrekció indult meg a nemzetközi tőzsdéken és a magyar börzén is. A magyar blue chipek egyaránt minimum értékükön zártak kedden, míg a legnagyobb veszteséget a bankpapírok piacán tapasztalható erőteljes negatív befektetői hangulat miatt az OTP szenvedte el.
Vaszkó Szabolcs kiemelte: a hét második kereskedési napján a forint is gyengült az euróval szemben, ami szintén erősítette a korrekciós hangulatot a Budapesti Értéktőzsdén.
A Mol árfolyama 550 forinttal, 3,97 százalékkal 13.300 forintra csökkent, 1,6 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 273 forinttal, 5,76 százalékkal 4.470 forintra esett, forgalmuk 47,6 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 18 forinttal, 2,59 százalékkal 677 forintra gyengült, forgalma 615,5 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 950 forinttal, 2,55 százalékkal 36.350 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,1 milliárd forintot ért el.
Szektortársa, az Egis 291,3 millió forintos forgalom mellett 1100 forinttal, 5,12 százalékkal 20.400 forintra csökkent.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.843,68 ponton zárt kedden, ez 35,55 pontos, 1,89 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
Kedvenc vállalataink: mindent visznek a multik
MTI
Befektetés
Sajátos kombináció: a Mol-siker titka
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 11. 10:32
A bizonytalan piaci környezet a régió olajtársaságait sem hagyja érintetlenül- mondta Kiss Péter, a KPMG Energetikai és közüzemi szektorának globális vezetője
Befektetés
Reflexből fékezett le a forintgyengülés
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 7. 17:12
A mai kereskedésben a 273 forintos euró volt a mélypont, de az árfolyam délután meglepetésszerűen erősödni kezdett. A régiós devizák így is túlértékeltek
Befektetés
BÉT: Köszönjük, Amerika!
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 7. 16:42
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 30,88 pontos, 0,17 százalékos csökkenéssel, 17.820,15 ponton zárt pénteken. A Mol árfolyama 2,51 százalékkal 13.400 forintra csökkent, az OTP részvények ára 1,42 százalékkal 4.498 forintra erősödött.
A részvénypiac forgalma 29,9 milliárd forint volt pénteken, a vezető részvények vegyesen változtak az előző napi záráshoz képest.
Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője elmondta: Európa szinte valamennyi meghatározó piacához hasonlóan a napközben jelentősen csökkenő budapesti tőzsdét is a vártnál kedvezőbb amerikai foglalkoztatási adatok "állították felszálló pályára".
Az Egyesült Államokban 247 ezer munkahely szűnt meg júliusban, amivel a munkanélküliségi ráta 9,4 százalékra csökkent az előző havi 9,5 százalékról. A ráta első ízben csökkent tavaly április óta. A Reuters elemzői 320 ezer fős foglalkoztatás-csökkenést, és 9,6 százalékos munkanélküliségi rátát vártak.
Az elmúlt napokhoz hasonlóan a pénteki, nagy forgalmú kereskedés is "az OTP-ről szólt", a bankpapír több mint 24 milliárd forinttal járult hozzá a mintegy 30 milliárd forintos teljes forgalomhoz - fejtette ki az üzletkötő.
Reflexből fékezett le a forintgyengülés
Rózsa Balázs, az OTP Bank Nyrt. tőzsdei műveletek osztályának vezetője kiemelte: a vételi érdeklődés egyértelműen az elemzői várakozásokat felülmúló amerikai makrogazdasági adatoknak köszönhető. Hozzátette: a nyugat-európai, illetve néhány régiós tőzsde a magyar piacnál kisebb mélységbe süllyedt a nap folyamán, így ezek a börzék a záró órákban már 1-2 százalékos nyereséget is elkönyvelhettek.
A Mol 345 forinttal, 2,51 százalékkal 13.400 forintra csökkent, 1,6 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 63 forinttal, 1,42 százalékkal 4.498 forintra erősödött, forgalmuk 24,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 9 forinttal, 1,31 százalékkal 680 forintra esett, forgalma 1,9 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 100 forinttal, 0,28 százalékkal 36.400 forintra nőtt, a részvények forgalma 972,6 millió forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 1,0 milliárd forintos forgalom mellett 900 forinttal, 4,50 százalékkal 20.900 forintra emelkedett.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.815,77 ponton zárt pénteken, ez 18,17 pontos, 1,01 százalékos emelkedés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
Kedvenc vállalataink: mindent visznek a multik
MTI
Befektetés
Mélyponton a magyar CDS-árazás Londonban
Privátbankár.hu | 2009. augusztus 1. 11:19
Idei mélypontján zárta júliust a magyar szuverén adósságtörlesztésre vásárolható piaci biztosítási kontraktusok ára Londonban
Befektetés
Nem tudnak félretenni az eladósodott magyarok
Privátbankár.hu | 2009. július 31. 15:00
A hiteltartozások megnövekedett terhei akadályozzák a lakossági megtakarítások gyarapítását a közép-európai régióban, de még a fejlettebb nyugat-európai országokban is. Ha váratlanul nagyobb összeghez jutnának, a magyarok és a románok megosztanák családjukkal
Befektetés
MTelekom: gyenge negyedév, stabil osztalékpolitika
Privátbankár.hu | 2009. július 30. 11:06
A Magyar Telekom negyedéves adatai gyengébb teljesítményt tükrözhetnek majd - de az osztalékpolitikát semmi sem fenyegeti? Elemzés
Befektetés
Jövőre fellendülés, Magyarország a favorit
Privátbankár.hu | 2009. július 29. 16:39
A régiónk jövőre kiszabadul a válság fogságából, Magyarország a favoritok között van. 50%-al emelkedhetnek a tőzsdeindexek
Befektetés
DKJ: csökkenés, kevésbé lelkes körítéssel
Privátbankár.hu | 2009. július 28. 12:00
Az előző hetinél alacsonyabb érdeklődés mellett, 62 bázisponttal 8,34 százalékra csökkent a 3 hónapos diszkont kincstárjegy hozama az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) aukcióján. Az ÁKK a 2009. november 4-én lejáró, D091104 jelű, 3 hónapos diszkont kincstárjegyet hirdette meg jegyzésre 40 milliárd forint értékben.
Az elsődleges forgalmazók 99 ajánlatot nyújtottak be 189,210 milliárd forint értékben. Az elmúlt héten 197,785 milliárd forint, két hete 240,328 milliárd forint, három hete 213,327 milliárd, egy hónapja 130,779 milliárd forint értékben tettek ajánlatot.
Az ÁKK 32 ajánlatot fogadott el a meghirdetett 40 milliárd forintos összegre, a teljes kibocsátás pedig 52 milliárd forint lett.
A múlt heti aukción a meghirdetett 50 milliárd forintra fogadott el ajánlatokat az ÁKK, a kibocsátás pedig 65 milliárd forint volt. Előzőleg két egymást követő aukción a meghirdetett 50 milliárd forintnál magasabb, 67 milliárd forintnyi ajánlatot fogadott el az ÁKK, a teljes kibocsátás pedig akkor mindkét alkalommal 87,1 milliárd forint lett.
A benyújtott és az elfogadott ajánlatok aránya 4,73 volt az előző heti aukció 3,95-ös, a két héttel korábbi aukció 3,58-as, a három héttel korábbi 3,18-as, valamint az egy hónappal ezelőtti aukció 2,61-es mutatója után.
Az aukción kialakult 8,34 százalékos átlaghozam 62 bázisponttal lett alacsonyabb a múlt keddi aukción elért 8,96 százaléknál. Két hete 9,06 százalék, három hete 9,23 százalék, egy hónapja 9,32 százalék volt az átlaghozam. A mostani aukción elért legmagasabb hozam 8,40 százalék, a legalacsonyabb 8,22 százalék volt.
Csökkent a diszkont kincstárjegy átlaghozama
Kincstár: drága, hogy a kivétel erősíti a szabályt
DKJ: 10 milliárdot ráemelt az ÁKK
MTI
Befektetés
A BÉT-en is kánikula volt
Privátbankár.hu | 2009. július 24. 16:49
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 64,36 pontos, 0,39 százalékos emelkedéssel, 16.601,23 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma elérte a 23,58 milliárd forintot. A vezető részvények közül csak a Mol zárt veszteségben, míg a Magyar Telekom, az OTP és a Richter erősödött a csütörtöki záróárhoz képest.
A közepes kapitalizációjú részvények mutatója, a BUMIX pénteken 1,97 pontot, 0,11 százalékot emelkedett, és 1.730,95 ponton zárt.
A tőzsde mutatója veszteségben indult, majd az emelkedés után a nap vége előtt szintén pirosba fordult, végül mégis nyereségben zárt. Varjú Péter, az ERSTE Befektetési Zrt. üzletkötője az MTI kérdésére elmondta, hogy igazából a forint erősödése jelentett izgalmat a nap folyamán. Az üzletkötő jó jelnek nevezte, hogy az OTP-ben a legnagyobb üzleteket 3.700 forinton kötötték.
Szegner Balázs, az EQUILOR Befektetési Zrt. üzletág-igazgatója szerint az árfolyamok nem tudtak igazán elmozdulni, egyedült a Richter mutatott pénteken erőt. Az igazgató hozzáfűzte: "megpihent a piac". A forint erősödése párhuzamos volt a régiós devizákkal. A hétfői kamatdöntés Szegner Balázs szerint a mostani helyzetben még okozhat meglepetést a várt 0,5 százalékpontos csökkentéshez képest.
A Mol 105 forinttal, 0,78 százalékkal 13.400 forintra csökkent, 1,9 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 20 forinttal, 0,55 százalékkal 3.655 forintra erősödött, forgalmuk 18,6 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,61 százalékkal 658 forintra nőtt, forgalma 1,1 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 520 forinttal, 1,43 százalékkal 36.900 forintra emelkedett, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 18.460 forinton zárt, 40 forinttal olcsóbban a csütörtöki zárásnál, és forgalma mindössze 164 millió forint volt.
Az áruszekcióban a határidős euro búza ára 1.500 forinttal történelmi minimumra, 30 ezer forintra csökkent augusztusi lejáratra. Ugyancsak csökkent az határidős ár szeptemberre, 500 forinttal 34 ezer forintra esett vissza. A határidős euro búzában pénteken 243 kontraktus volt a nyitott kötésállomány.
A takarmánybúzánál csak az augusztusi lejáratra született üzlet, amiben az ár 200 forinttal 26 ezer forintra csökkent.
A takarmánykukorica ára három lejáratra is emelkedett: novemberre 1.000 forinttal 27.300 forintra, decemberre 1.190 forinttal 28.200 forintra, míg jövő márciusra 100 forinttal 29.100 forintra. A takarmánykukoricában 747 kontraktus volt a nyitott kötésállomány pénteken.
Takarmányárpára nem született határidős ügylet pénteken.
A nagy olajtartalmú napraforgó ára az októberi lejáratra 200 forinttal 57.300 forintra mérséklődött, a nyitott kötésállomány pedig 335 kontraktus volt.
A nagy olajtartalmú repce ára négy lejáratra csökkent: az augusztusira 1.000 forinttal 65 ezer forintra, a szeptemberire 1.350 forinttal 65.650 forintra. Jövő márciusi lejáratra már 3.000 forinttal alacsonyabb áron, 73.500 forinton kötöttek üzletet, az augusztusi lejáratra pedig 1.000 forinttal 91.000 forintra csökkent az ár. A nyitott kötésállomány pedig a hét utolsó napján záráskor 224 kontraktus volt.
A fizikai teljesítésű arany ára 1,50 dollárral 951,50 dollárra emelkedett.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI
Befektetés
Euforikus nemzetközi hangulatban korrigált a MOL és az OTP
Privátbankár.hu | 2009. július 23. 16:46
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 445,72 pontos, 2,77 százalékos emelkedéssel, 16.536,87 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 20,6 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest. A BUMIX 1.728,98 ponton zárt csütörtökön, ez 9,37 pontos, 0,54 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.
Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. üzletág igazgatója elmondta, hogy euforikus nemzetközi hangulatban erősödtek a tőzsdeindexek, közöttük a BUX is csütörtökön. Az amerikai tőzsdék délutáni, emelkedő nyitása után kaptak lendületet az indexek. Az optimizmus fundamentális okokkal nehezen támasztható alá, igaz ugyan, hogy a nap folyamán megjelent makro- és vállalati adatok nem okoztak csalódást, és emelkedett az olaj ára is - fűzte hozzá. Így zárásra a BUX és az OTP is a napi maximuma közelében zárt.
Kiemelte Szegner Balázs a magas, 20 milliárdot elérő napi forgalmat is, megemlítve, hogy az OTP forgalma egyedül meghaladta a 15 milliárd forintot, az elmúlt hetek napi összforgalmának átlagát. Az igazgató szerint rövid távon fennmaradhat az optimista hangulat. a hosszabb távú kilátások azonban bizonytalanok.
Varjú Péter, az Erste üzletkötője elmondta, hogy a BUX a régióval együtt mozgott, és a részvényárfolyamok mellett a forint is jelentősen erősödött: az euró árfolyama 270 forint alá gyengült. Az üzletkötő szerint a magas forgalom melletti masszív erősödés azt jelzi, hogy nem csak egy nap végi felugrás történt a tőzsdéken. Az optimizmus még néhány napig tovább "fűtheti" a részvénypiacokat - vélte.
A Mol 355 forinttal, 2,70 százalékkal 13.505 forintra erősödött, 2,1 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 147 forinttal, 4,21 százalékkal 3.635 forintra nőtt, forgalmuk 15,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 16 forinttal, 2,51 százalékkal 654 forintra emelkedett, forgalma 1,2 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 730 forinttal, 2,05 százalékkal 36.380 forintra növelte értékét, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el.
Szektortársa, az Egis 459,9 millió forintos forgalom mellett 100 forinttal, 0,54 százalékkal 18.500 forintra erősödött.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI
Befektetés
Mol-Russneft: ki nem akar kitermelési engedélyt?
Privátbankár.hu | 2009. július 23. 10:38
Az orosz-magyar tulajdonban lévő ZMB-nek nem ült össze még az igazgatótanácsa. A magyar fél szerint nem hívták össze szabályosan
Befektetés
Megvannak a jelöltek a lengyel tőzsdére
Privátbankár.hu | 2009. július 22. 13:27
A lengyel pénzügyminisztérium kiválasztotta azt a négy külföldi tőzsdevállalatot, amelyek részt vehetnek a varsói értéktőzsde privatizációjában
Befektetés
Akár 17 ezerig is elmehet a BUX
Privátbankár.hu | 2009. július 21. 17:12
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 183,41 pontos, 1,13 százalékos emelkedéssel, 16.434,57 ponton zárt kedden. A Mol árfolyama 2,70 százalékkal 13.500 forintra erősödött, az OTP részvények ára 1,26 százalékkal 3.544 forintra nőtt.
A részvénypiac forgalma 24,8 milliárd forint volt kedden, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Kovács Attila, az OTP Bank Nyrt. üzletkötője elmondta: bizonytalanul indult a keddi kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén, azonban később az Egyesült Államokból érkező negyedéves vállalati jelentések felfelé húzták az indexeket. Legfőképpen a gépgyártó Caterpillar kedvező eredményei hatására indultak fokozatos emelkedésnek a mutatók. Hozzátette: a hét második kereskedési napján az átlagosnál nagyobb forgalmat bonyolított a BÉT. Az OTP üzletkötője szerint a következő 1-2 napban további emelkedés várható, amelynek során a 17.000-17.200 pontos szintig erősödhet a BUX index, azonban ezután korrekció valószínűsíthető.
Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. üzletkötője ugyanakkor úgy véli: tovább kitarthat az optimista hangulat, és alapvetően folytatódhat az utóbbi három hónap - egy-két hét kivételével - töretlen emelkedő trendje. Kifejtette: jelenleg adott ehhez a makrogazdasági környezet, de a továbbra is érkező vállalati gyorsjelentések is irányt adnak majd a piacoknak.
Az óvatos nyitás után lassan erősödött a BUX, majd délután gyorsult az emelkedés, zárás előtt egy órával pedig - hasonlóan az előző napokhoz - profitrealizálás indult el, és sok eladó jelent meg a piacon - foglalta össze a napot Sőre Balázs.
A Mol 355 forinttal, 2,70 százalékkal 13.500 forintra erősödött, 2,8 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 44 forinttal, 1,26 százalékkal 3.544 forintra nőtt, forgalmuk 17,3 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,31 százalékkal 642 forintra emelkedett, forgalma 2,1 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 100 forinttal, 0,27 százalékkal 37.000 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,9 milliárd forintot ért el.
Szektortársa, az Egis 294,0 millió forintos forgalom mellett 195 forinttal, 1,07 százalékkal 18.495 forintra növelte értékét.
A BUMIX 1.730,42 ponton zárt kedden, ez 14,93 pontos, 0,87 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI
Befektetés
Mol: néma háború az oroszokkal?
Privátbankár.hu | 2009. július 21. 14:00
A 25 millió dolláros erőmű aprópénz ahhoz képest, amit az olajmezővel nyerhet a Mol. De az oroszokkal nem megy - úgy tűnik
Befektetés
Mit tehet az RFV-részvényes, ha viszket a tenyere?
Privátbankár.hu | 2009. július 21. 11:28
Miként tudják az RFV-jegyzésben résztvevők „zsebre rakni” az árfolyamemelkedést úgy, hogy a jegyzett részvényekhez még nem jutottak hozzá? A határidő a válasz
Befektetés
Erősödtek a nagyok a BÉT-en
Privátbankár.hu | 2009. július 20. 16:40
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 313,46 pontos, 1,97 százalékos emelkedéssel, 16.251,16 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 16,7 milliárd forint volt hétfőn, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A BUMIX 1.715,49 ponton zárt hétfőn, ez 20,58 pontos, 1,21 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.
Szegner Balázs , az EQUILOR Befektetési Zrt. üzletág igazgatója elmondta: a budapesti tőzsde hétfői emelkedése a pozitív nemzetközi befektetői hangulatnak tudható be, ami elsősorban a még mindig kedvező híreket szolgáltató amerikai gyorsjelentési szezonnak köszönhető.
Az immáron több mint egy hete tartó globális optimizmus hatására a lengyel tőzsde több mint 5 százalékot, a román piac mintegy 4 százalékot, Prága Budapesthez hasonlóan 2 százalékot, míg a bécsi börze 1,3 százalékot erősödött hétfőn - ismertette a régiós piacok teljesítményét Szegner Balázs.
Kiemelte: az átlagosnál kisebb forgalmat produkáló BÉT-en a Mol nyerte a nagyok versenyét, "orrhosszal" megelőzve a nap túlnyomó részében legjobban emelkedő OTP-t.
A Magyar Telekomnak ezzel szemben csak a nap végére sikerült kihevernie a svájci UBS bank hétfő reggeli döntését, amelyben megerősítette a magyar távközlési cég részvényeire vonatkozó eladási ajánlását és 550 forintos célárfolyamát - húzta alá az üzletág igazgató.
A Mol hétfőn 320 forinttal, 2,50 százalékkal 13.145 forintra erősödött, 2,0 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 82 forinttal, 2,40 százalékkal 3.500 forintra nőtt, forgalmuk 11,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 0,79 százalékkal 640 forintra emelkedett, forgalma 1,1 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 600 forinttal, 1,64 százalékkal 37.100 forintra növelte értékét, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el.
Szektortársa, az Egis 533,5 millió forintos forgalom mellett 550 forinttal, 3,10 százalékkal 18.300 forintra erősödött.
Az áruszekcióban az euro búza, a takarmánybúza, és a takarmányárpa elszámolóára sem változott hétfőn, míg a takarmánykukorica ára négy, a repcéé három, a napraforgóé pedig egy lejáratra csökkent.
Az euro búza ára augusztusra, szeptemberre, decemberre, és jövő márciusra is a pénteki áron maradt, sorrendben 32.500, 32.650, 34.500 és 36.300 forinton.
A takarmánykukorica jövő májusi ára 1000 forinttal, 31.500 forintra esett hétfőn.
A napraforgó elszámolóára jövő márciusra 2.260 forinttal csökkent, 67.000 forintra.
A fizikai teljesítésű arany unciájának júliusi ára 15,2 dollárral emelkedett hétfőn, az új ár 952,8 dollár.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
MTI
Befektetés
A kánikulában a BUX is kifeküdt
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 16:45
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 64,33 pontos, 0,41 százalékos emelkedéssel, 15.937,70 ponton zárt pénteken.
A Mol árfolyama 0,19 százalékkal 12.825 forintra csökkent, az OTP részvények ára 0,06 százalékkal 3.418 forintra esett.
A részvénypiac forgalma 10,9 milliárd forint volt pénteken, a vezető részvények árfolyama vegyesen változott az előző napi záráshoz képest. Izbéki Ottó, a Buda-Cash Brókerház Zrt. üzletkötője elmondta: az európai trendekbe illeszkedve enyhe pozitív tartományban zárt a BUX pénteken, és a héten tapasztalt erősödés ütemének lassulása ellenére sem esett az index. A pénteken érkezett amerikai banki gyorsjelentések és makrogazdasági adatok - így például a lakóingatlan-építések adatai - hatására kitartott az optimista hangulat - fűzte hozzá.
Az üzletkötő kiemelte: fontos bizalomerősítő hatása van annak, hogy az eredetileg tervezett 500 millió euróhoz képest hatszoros, a végleges 1 milliárd eurós névértékhez képest háromszoros túljegyzés mellett bocsátott ki a magyar állam eurókötvényt.
Kovács Krisztián, a Concorde Értékpapír Zrt. részvényelemzője felhívta a figyelmet arra, hogy ugyan a Citigroup, a Bank of America, és a General Electric is a vártnál valamivel jobb nettó eredményt jelentett pénteken a második negyedévre, árbevételük mégis elmarad a várakozásoktól. A piacok így nem igazán "reagálták le" ezeket a gyorsjelentéseket, és továbbra is kitart a jó hangulat a piacokon.
A részvényelemző elmondta: az osztrák OMV pénteki jelentése szerint meredeken csökkent a finomítás haszonrése. Ez egyelőre nem mutatkozott meg a többi olajpapír árfolyamában, de a Molnál is "hasonló lehet a helyzet", így ez később kihathat az árfolyamára.
A Mol 25 forinttal, 0,19 százalékkal 12.825 forintra csökkent, 1,9 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 2 forinttal, 0,06 százalékkal 3.418 forintra esett, forgalmuk 5,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 15 forinttal, 2,42 százalékkal 635 forintra erősödött, forgalma 609,4 millió forint volt.
A Richter papírok árfolyama 200 forinttal, 0,55 százalékkal 36.500 forintra nőtt, a részvények forgalma 2,2 milliárd forintot ért el.
Szektortársa, az Egis 144,1 millió forintos forgalom mellett 130 forinttal, 0,73 százalékkal 17.750 forintra gyengült.
A BUMIX 1.694,91 ponton zárt pénteken, ez 9,93 pontos, 0,58 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
Telekom, OTP, Mol: CSR-ban is nagyok
MTI
Befektetés
Magyarország súlyos hibát vétett az eurókötvénnyel
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 15:57
Az eurókötvény sikerének sokan örülnek Londontól Budapestig, de van, aki szerint Magyarország súlyos hibát vétett
Befektetés
Az eurókötvény sikerén itthon is meglepődtek
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 15:35
Államadósság Kezelő Központ szerint a kötvény elérte a célját, de azért ők is meglepődtek, mekkora a siker
Befektetés
Megcsináltuk? Szupersiker a magyar kötvény
Privátbankár.hu | 2009. július 17. 12:40
Háromszoros a túljegyzés a magyar eurókötvényre, már most szupersikernek nevezik. Úgy tűnik, most tényleg jó időben léptünk
Befektetés
Csúcsok után erősen korrigált a BUX
Privátbankár.hu | 2009. július 16. 16:48
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 67,53 pontos, 0,42 százalékos csökkenéssel, 15.873,37 ponton zárt csütörtökön. A Mol árfolyama 1,18 százalékkal 12.850 forintra erősödött, az OTP részvények ára 0,81 százalékkal 3.420 forintra csökkent.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
Részvénypiac: most kell nagyon észnél lenni
Az előző két napi kereskedésben a BUX mindkétszer megdöntötte napi csúcsát, a tegnapi napon a részvények is mind. Az elemzők már akkor korrekciót jósoltak a mai kereskedésre.
A részvénypiac forgalma 22,4 milliárd forint volt csütörtökön, a vezető részvények a Mol kivételével veszítettek értékükből az előző napi záráshoz képest.
Söre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. határidős üzletkötője elmondta: a délelőtti kis korrekció után az elmúlt három nap vételi hangulata folytatódott, azonban a kereskedés utolsó fél órájában visszaestek az árfolyamok a jelentős profitrealizálás miatt a Budapesti Értéktőzsdén.
Az üzletkötő rámutatott: egyedül a Mol árfolyama tudott emelkedni a csütörtöki záráskor, amely során az elmúlt három nappal ellentétben nem a napi maximumán zárt a BUX.
Káplár Norbert, a Raiffeisen Bank Zrt. üzletkötője szerint a Richter és az OTP árfolyama fáradni kezdett, egyre kevesebb volt a vevő ezen papírok piacán, azonban a Mol részvényei még mindig erősnek tűntek.
Az üzletkötő úgy vélte, mivel az elmúlt négy nap alatt kétezer pontot emelkedett a BUX, a piac megérett egy korrekcióra. Hozzátette: pénteken kezdődnek az amerikai banki gyorsjelentések, amelyek meghatározhatják a nemzetközi tőzsdei hangulatot az elkövetkező napokban.
A Mol árfolyama 150 forinttal, 1,18 százalékkal 12.850 forintra erősödött, 2,7 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 28 forinttal, 0,81 százalékkal 3.420 forintra csökkent, forgalmuk 14,6 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 8 forinttal, 1,27 százalékkal 620 forintra esett, forgalma 1,4 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 450 forinttal, 1,22 százalékkal 36.300 forintra gyengült, a részvények forgalma 2,6 milliárd forintot ért el.
Szektortársa, az Egis árfolyama 141,3 millió forintos forgalom mellett 115 forinttal, 0,64 százalékkal 17.880 forintra csökkent.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.704,84 ponton zárt csütörtökön, ez 1,10 pontos, 0,06 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.
Az előző két napi záróadatok:
BUX: holnap már nem valószínű a csúcsdöntés
Napi csúcsán zárt a BUX
MTI, Privátbankár
Befektetés
BUX: holnap már nem valószínű a csúcsdöntés
Privátbankár.hu | 2009. július 15. 16:40
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 582,72 pontos, 3,79 százalékos emelkedéssel, 15.940,90 ponton zárt szerdán.
A Mol árfolyama 3,50 százalékkal 12.700 forintra erősödött, az OTP részvények ára 4,01 százalékkal 3.448 forintra nőtt.
A részvénypiac forgalma 18,6 milliárd forint volt szerdán, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest. Napi csúcsán zárt az index, és a vezető papírok is.
Elsősorban az optimista nemzetközi hangulat hatására emelkedett a BUX - mondta Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője az MTI-nek. Emelkedéssel indult szerdán is a kereskedés a New York-i tőzsdén, ennek hatására emelkedtek az árfolyamok Nyugat-Európában és Magyarországon is - tette hozzá.
Az elemző szerint nem valószínű, hogy ebben az ütemben emelkednek tovább az árfolyamok a következő napokban. Hétfőn 3,41 százalékkal, kedden 3,68 százalékkal emelkedett az index.
Szegner Balázs, az EQUILOR Befektetési Zrt. üzletág igazgatója szerint elsősorban az amerikai vállalatok vártnál jobb eredményei miatt indult el az optimizmus a piacokon. Véleménye szerint azonban nem várható hasonló folytatás a következő napokban. Megjegyezte, hogy bár a régiós piacok is erősödtek, nem akkora mértékben, mint a BUX.
A Mol 430 forinttal, 3,50 százalékkal 12.700 forintra erősödött, 2,8 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 133 forinttal, 4,01 százalékkal 3.448 forintra nőtt, forgalmuk 7,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 22 forinttal, 3,63 százalékkal 628 forintra emelkedett, forgalma 1,5 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 1755 forinttal, 5,02 százalékkal 36.750 forintra növelte értékét, a részvények forgalma 5,9 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 386,7 millió forintos forgalom mellett 125 forinttal, 0,70 százalékkal 17.995 forintra erősödött.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.703,74 ponton zárt szerdán, ez 13,57 pontos, 0,80 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
Részvénypiac: most kell nagyon észnél lenni
MTI
Befektetés
Napi csúcsán zárt a BUX
Privátbankár.hu | 2009. július 14. 16:54
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 544,44 pontos, 3,68 százalékos emelkedéssel, 15.358,18 ponton zárt kedden. A Mol 5,23 százalékkal 12.270 forintra drágult, az OTP részvények ára 4,57 százalékkal 3.315 forintra nőtt.
A részvénypiac forgalma 27,5 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest. Az átlagosnál erősebb forgalom mellett, napi csúcsán zárt a BUX - mondta Kovács Attila, az OTP Bank üzletkötője. Kiemelte a Mol 5 százalék feletti és az OTP 4,5 százalékos drágulását, hozzátéve, hogy a régiós tőzsdéken is elsősorban az olajszektor és a bankszektor részvényei szerepeltek jól.
A nap piacbefolyásoló hírei között említette az amerikai Goldman Sachs pénzügyi szolgáltató jelentését, amely a vártnál is magasabb eredményt közölt a második negyedévről, továbbá az amerikai kiskereskedelmi forgalom szintén kedvező júniusi adatát. Ez utóbbi 0,6 százalékos növekedést mutatott az előző hónaphoz képest, míg az elemzők 0,4 százalékos bővülést prognosztizáltak.
Az OTP kereskedője szerint a Goldman Sachs jó eredményével kapcsolatos spekulációk az amerikai tőzsdén már az előző napon éreztették hatásukat, ennek nyomán indultak meg a vételek az európai piacokon is. De míg a nyugat-európai börzéken a zárás előtt mérséklődött az emelkedés, a New York-i tőzsdeindex pedig enyhén gyengült a nyitás után, addig a régiós tőzsdék a BÉT-tel együtt nagyobb mértékben erősödtek.
A Mol 610 forinttal, 5,23 százalékkal 12.270 forintra drágult, 3,5 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP részvények ára 145 forinttal, 4,57 százalékkal 3.315 forintra nőtt, forgalmuk 17,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 21 forinttal, 3,59 százalékkal 606 forintra emelkedett, forgalma 1,8 milliárd forint volt.
A Richter 695 forinttal, 2,03 százalékkal 34.995 forintra erősödött, a részvények forgalma 4,3 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama 472,4 millió forintos forgalom mellett 115 forinttal, 0,64 százalékkal 17.870 forintra csökkent.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.690,17 ponton zárt kedden, ez 13,80 pontos, 0,82 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.
Nézze meg, hogyan zártak részvényei!
Részvénypiac: most kell nagyon észnél lenni
MTI
Befektetés
A befalapok kamatcsökkentésért kiáltanak
Privátbankár.hu | 2009. július 14. 13:05
A Befektetési Alapkezelők szerint alacsonyabb kamatszint nélkül nem várható, hogy pénz áramoljon az alapokba - az infláció segíthet rajtuk
Friss
Nemzetközi
Zelenszkij elismert egy fájó igazságot
Az ukrán elnök elismerte, hogy jelenleg nem tudnak minden elfoglalt területet visszafoglalni.
6 órája
Nemzetközi
Donald Trump megint előállt egy szürreális ötlettel
A megvalósítására semmi esély.
7 órája
MBH Bank elemzés
-
Visszaesett az építőipari termelés volumene 2024 augusztusában2024. október 16. 11:55
-
Az MBH Bank jövőre a növekedés jelentős gyorsulását várja2024. október 15. 16:58
-
MBH Bank: év végére 4,5 százalékra is nőhet a pénzromlás üteme2024. szeptember 10. 13:59
-
MBH Bank: Kellemetlen meglepetés a júliusi pénzromlási adat2024. augusztus 8. 10:42
-
A biztató munkaerőpiaci adatok mellett inflációs veszélyre figyelmeztet az MBH Bank2024. június 28. 10:16
-
Innentől kezdve kivárnak Matolcsy Györgyék2024. június 18. 19:27
-
MBH Bank: lelassult a munkaerőpiac feszességének oldódása2024. május 24. 13:39
Piac&Profit cikkei
Turizmus Online cikkei
-
Példátlan összefogás a petárdázás ellen az agglomerációban és tilalom a pesti belvárosban
13:01
-
Hogyan tárgyaljunk munkabérről, béremelésről a munkáltatóval?
13:01
-
Magyar felhasználótól jött idén az ételkiszállító legnagyobb rendelése
12:12
-
Februárban egy héten át Budapestre figyel a divatvilág
12:12
-
Kiderült, idén milyen ételekből rendeltük a legtöbbet
10:10
A vidék hírei
legolvasottabb
-
Itt már bizonyítottak az észak-koreai katonák — hatalmas lopást vittek véghez
2024. november 21. 10:22
-
Példátlan lépés az orosz lakosságtól
2024. november 23. 16:12
-
Valakik újra alaposan megfinanszírozták az Orbán-kormányt
2024. december 4. 13:00
-
Az orosz légvédelem leszedett valami nagyot az égről
2024. december 14. 18:05
-
Nukleáris védelem Oroszországtól, itt a bejelentés
2024. november 28. 11:31
top 24
-
Orbán Viktor raportra hívhatja Rogán Antalt
2024. december 18. 05:42
-
Mindent bevallott az orosz tábornok felrobbantója
2024. december 18. 09:21
-
Csődöt mondott Putyin terve? Észak-koreai katonák tömegei fekszenek az orosz kórházakban
2024. december 18. 13:37
-
Egy országgal arrébb költözött milliónyi ukrán és megmozgatta a piacokat
2024. december 18. 15:11
-
A kivándorolt magyarok nem fognak örülni ennek az adatnak
2024. december 18. 09:59